פרידה מאלישע

הגדולה הכי קטנה

ההפסד בגביע אתמול סיפק תשובה חד משמעית לשאלה הבלתי פתורה: מה רוצים אוהדי מכבי חיפה מאלישע לוי?

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

, על סיומו הדרמטי, הוא הסוף ההולם ההוגן ביותר לתקופתו של אלישע לוי במכבי חיפה. 90 דקות שכולן מיקרו-קוסמוס של תקופתו בכרמל ותשובה חד משמעית לשאלה הבלתי פתורה של התקופה האחרונה, לפחות עד אמש: מה רוצים אוהדי מכבי חיפה מהמאמן הסימפתי ועתיר ההישגים?

ובכן, זו הבעיה של אוהדי מכבי חיפה עם אלישע לוי - הוא זה שחתום על סיומו הצורם במיוחד של תהליך ארוך ומתמשך של הפיכת מכבי חיפה מהקבוצה הכי מסעירה, בלתי צפויה ומרגשת באזור לגדולה הכי קטנה. זו שבמקום לפחד ממפגש איתה במשחק עונה או במשחק גדול, אתה שמח שזו "רק מכבי חיפה הזאת" ולא מהדורה מוקדמת יותר שלה.

לוי יורד מאוכזב מהדשא, אתמול ברמת גןצילום: שרון בוקוב

כי לוי הוא מאמן ליגה טוב, אבל בכל פעם שעמד בפניו אתגר נקודתי ומשמעותי הוא כשל ובגדול. זה התחיל ב, נמשך בהפסד אחר הפסד להפועל ת"א של גוטמן ובחדלון מול בני יהודה, עבר דרך התבזות בלתי נתפשת בליגת האלופות והגיע לשיא בהפסד שני ברציפות בגמר גביע לקבוצה היחידה שעוד נקראת פה גדולה מלבד חיפה. הפועל ת"א, ועוד זו של ניצן שירזי החלש.

לזכות אלישע ייאמר שתהליך ההקטנה של מכבי חיפה לא התחיל אצלו. זה החל בימי אברהם גרנט, שמשחק עונה אחר משחק עונה שיחק על תיקו למרות חומר שחקנים אדיר (ירוקים רבים יישבעו כי כל מה שעשה גרנט בחיפה זה לא לקחת שתי אליפויות, אלא להפסיד שני גביעים), נמשך עם רוני לוי והכדורגל האנמי שלו והגיע לשיא עם הבחור הנחמד שהפך את התיקו להפסד. יוצאת מן הכלל היתה העונה של שום, היחיד שאוהדי מכבי חיפה מתגעגעים אליו מאז תחילת שנות האלפיים.

הצד החיובי מבחינת הירוקים הוא שהבעיה הזו, שעד אתמול היה קשה עד בלתי אפשרי לנסחה, קיבלה תשובה. וכשיש תשובה אפשר לפעול וליישם. ביציעי קרית אליעזר רוצים לחזור לרגש, להפחיד, להיות בלתי צפויים, להיות ראובן עטר השחקן. אלישע לוי לא הפנים זאת ועד לרגע האחרון לא הבין לאן הגיע. לכן, יותר משהיה לא טוב, הוא פשוט היה לא מתאים. עטר, לעומת זאת, יודע בדיוק לאן הוא מגיע. אם רק יפנים זאת וייתן לקו הזה להנחות אותו, הוא יישאר מלך ביציעים. אם לא, יילך הביתה בעוד ארבע שנים.

הקופים הירוקים. צריכים לקוות שהרכש יוכיח את עצמו ושידין יגיע למרכז השדהצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ