תיאוריית הקצר של הפועל ת"א

טוטו תמוז שמע מעיתונאי כי אלי טביב קרא לו "בוגד", התנפל עליו והתנצל: "טעיתי". תסריט דומה הוביל לזעם של סלים טועמה, שחזר בו אף הוא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שעות ספורות אחרי התפרצותו חסרת הרסן של טוטו תמוז לעברו של אלי טביב, במהלך ראיון לערוץ הספורט בסיום גמר הגביע שלשום, במסגרתה הטיח בבעלי הפועל תל אביב את המלים "חתיכת אפס", הביע החלוץ חרטה על דבריו. המקור לתקרית הוא קצר תקשורתי, שהסתבר לתמוז רק לאחר מעשה. אחד העיתונאים שנכח בחגיגות הזכייה בחדר ההלבשה האדום טען באוזני תמוז: "טביב מתראיין וקורא לך בוגד".

תמוז לא טרח לבדוק אם הדברים נאמרו, ירד אל כר הדשא וצעד לכיוון טביב, שספג את האש במהלך שידור הטלוויזיה. "זו היתה טעות", אמר תמוז שעות אחר כך, "עשיתי את זה כי הבנתי שטביב מגדף אותי בשידור. רק אחר כך גיליתי שזו טעות". עם זאת, שחרור הקיטור מצד תמוז מעיד אולי כי החלוץ רק חיכה לפרוק את תסכולו. תמוז לא סלח לטביב על עסקת העברתו למונאקו, שבוטלה ברגע האחרון. החלוץ מאשים את טביב בפיצוץ העסקה. 

גם המתקפה החריפה של סלים טועמה נגד טביב ("הוא לא רצוי בהפועל וצריך לעוף") נבעה מהטעיה של עיתונאי. טועמה כלל לא הוזכר בראיון של טביב לערוץ הספורט, אך לא כך מסר אחד העיתונאים לקשר הפועל, שכמו תמוז לא טרח לבדוק זאת. גם המתקפה של טועמה התבססה על מערכת יחסים קשה בין השניים. טענותיו האחרונות של טביב נגד אחד האוהדים שמחה מול ביתו, בעיקרה הקביעה הגזענית לפיה "אוהדים משלמים לילדים ערבים במצב כלכלי קשה", הרתיחו את טועמה.

אתמול, אחרי שהבין כי הוטעה, הביע טועמה התנצלות: "לא הייתי צריך להתפרץ ככה, אבל לאור ההתנהלות של טביב מולי מתחילת השנה, אבל אני לא מרגיש צורך להצטדק בפניו. הפועל יכולה לקנוס אותי, אבל אני בכל מקרה מתכוון לתבוע להחזר כל הקנסות שספגתי העונה, כולל הקנס הזה, אם יגיע". העימות עם שי אבוטבול מתבסס על חילוקי דעות בנוגע לשדרוג חוזהו. כשאבוטבול התלונן שטביב אינו מכבד את ההסכמה לשדרוג חוזהו, הוא שכח לציין כי ההסכם נחתם מול היו"ר לשעבר דורון אוסידון והותנה בחתימתו של טביב, שמעולם לא הגיעה.

הפועל ת"א חוגגת לפני הבלאגן. תמוז: "חשבתי שטביב גידף אותי. רק אחרי השידור הבנתי שהטעו אותי"צילום: שרון בוקוב

טביב טען שלשום כי נשלחו למשרדו במתחם חודורוב גורמים מפוקפקים שניפצו את מצלמות האבטחה ואיימו עליו, אך לא ציין כי הביע הסכמה לדון בשדרוג החוזה של הקשר ומאז לא בחל באמצעים כדי לחמוק מדיון בנושא. "אני לא פוסל הגשת תביעת דיבה נגד טביב", אמר אבוטבול בהתייחס לדברי טביב שלשום, "הנושא עבר לטיפול עורכי הדין שלי. הוא הכפיש אותי וגרם לי נזק תדמיתי". 

קרבות הבוץ בין הצדדים אמורים להסתיים בקרוב, עם פתיחת הבוררות ב23- במאי. בתצהיר ששלח טביב באמצעות פרקליטיו, עו"ד אפרים ברק ועו"ד יוחאי הורוביץ, ככתב הגנה לתביעת אבוטבול, ממשיך הבעלים לטעון כי להסכם על שדרוג חוזהו אין תוקף משפטי. "המסמך נחתם בנסיבות של הפעלת לחצים בלתי הוגנים, תוך כפייה ואיומים, לכן דינו בטל ומבוטל", נכתב בתצהירו של טביב, "ההסכם לא נחתם על ידי ולכן אינו מחייב את המועדון.

אבוטבול ניצל את שעת הכושר (בעת הסכסוך המתוקשר על הבעלות בין טביב למוני הראל בקיץ שעבר) ופנה אלי לשדרג את שכרו כפי שהבטיח לו הראל. אמרתי לו: 'אם מוני הבטיח לך ולא קיים, למה אתה בא אלי עכשיו?'". כפי שטען בשידור בסיום גמר הגביע, בתצהירו של טביב צוין כי אלמונים הפעילו עליו לחץ להיענות לדרישת השחקן: "כל מיני טיפוסים מפוקפקים איימו עלי וקיללו אותי. הם אמרו לי 'הוא הסמל שלנו. אם לא תשדרג את שכרו, נגמור אותך, נדאג שלא תהיה פה'. הם גרמו נזק למתחם האימונים, שברו את מצלמות האבטחה והפריעו לפעילות המועדון. אבוטבול הכחיש שהם נשלחו על ידו, אבל ברור שכך היה. אוסידון התקשר אלי מדי יום לחו"ל וסיפר על לחצים ואיומים שמופעלים עליו". 

טביב יצרף לתצהירו מסמך מאת היו"ר לשעבר אוסידון, בו נכתב: "היו בין הצדדים פערים
שלא ניתנים לגישור. נוצר עלי לחץ קשה מאוד מצד האוהדים, שהתבטא בהפרעות באימונים. מתוך כוונה להרגיע את הרוחות, חתמתי על זיכרון דברים עם השחקן, אולם הבהרתי לו כי האישור הסופי לתנאים צריך להינתן בכל מקרה על ידי טביב, ששהה בחו"ל".

טביב ואנשיו מחזיקים באישור מהרשות לבקרת תקציבים כי ההסכם לא תקף. וואליד באדיר ביקש מראשי הפועל לדחות בעשרה ימים את מתן החלטתו האם לפרוש או להאריך את חוזהו בעונה נוספת. באדיר מתייעץ בין השאר עם מאמן הנבחרת, אלי גוטמן.
בימים הקרובים צפוי טביב לסגור את חוזיהם של אנשי הצוות המקצועי. יעקב הלל, המנהל והסקאוט, מתנה את המשך דרכו בתנאים שיוענקו לו בעבודה המוצעת לו כמנהל מחלקת הנוער. טביב פנה לאחרונה לאחד ממפרקי הפועל פתח תקוה, עמית פינס, והציע לו לשמש מנהל למועדון עד שיימצא לו רוכש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ