המשטרה לא עוצרת את לוד

למרות "חשדות כבדים למעשים פליליים" חקירת המאורעות במשחק בין נצרת עילית לבני לוד לא תסתיים בקרוב ומשחק ההכרעה בלאומית ייערך כמתוכנן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משחק העלייה לליגת העל בין הפועל רמת גן להפועל בני לוד יתקיים כמתוכנן ביום שישי באצטדיון המושבה בפתח תקוה בשעה 14:00. למרות החלטת המשטרה לפתוח בחקירה בנוגע לחשדות על הטיית המשחק של שחקני אחי-נצרת במשחק נגד בני לוד במחזור האחרון, היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד משה אביבי, לא מצא לנכון לייעץ לוועדת הליגה והגביע לדחות את המשחק. מאז שהחומר הועבר מחברת החקירות "ויצמן-יער" למשטרה, קיימו בהתאחדות לכדורגל דיונים בהם לקחו חלק הגורמים המוסמכים לדחיית משחק – היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, המנכ"ל אורי שילה, הסמנכ"ל רותם קמר ומנהל אגף הליגות המקצועיות ניר יענקלביץ'. אחרי התייעצויות רבות הגיע היועץ המשפטי אביבי להחלטה כי המשחק ישוחק ובמקביל תעקוב ההתאחדות ותמתין להתפתחויות של המשטרה.

בחברת החקירות "ויצמן-יער" אספו ראיות לכאורה על כשירות המשחק בין אחי-נצרת ללוד, עדכנו את ההתאחדות והחומר הועבר בשלושה קלסרים למשטרה. במשטרה קיימו במשך שעות ארוכות התייעצויות ובסופו של דבר הוחלט להטיל את המשך החקירה על היחב"ל. גורמים המעורים בחקירה מסרו כי מדובר בחשדות כבדים לכאורה על הטיית המשחק הרבה מעבר לחוסר התאמצות של שחקני נצרת.

"על פי חומר החקירה, לא מדובר בחשדות קלים, אלא בחשדות כבדים. מדובר בחומר רציני
עם בסיס מצוין לחקירת משטרה", אמרו גורמים שעברו על החומר. בניגוד לחברת החקירות, למשטרה יש את הסמכות לבצע פשיטות על בתים, מעקב על טלפונים, ויש לה את הכלים לבצע חקירה יסודית ומלאה כדי להגיע לחקר האמת. בהתאחדות לכדורגל התלבטו, האם לדחות את המשחק ליום שישי, אולם ההחלטה שהתקבלה, כאמור, היא לקיים את המשחק. החלטה שלא מצאה חן בעיני הבעלים של מכבי הרצליה, אריאל שיימן. בהתאחדות הבהירו כי אם המשטרה היתה יכולה להבטיח את סיום החקירה תוך שבוע, כולל כתבי אישום והרשעה, או אפילו שבועיים, ניתן היה לדחות את המשחק אולם מאחר וועדת הליגה והגביע אינה מחזיקה חומרים מהחקירה, ואין אפשרות להגיע לסיום החקירה בתקופה הקרובה, לא ניתן לדחות את מועד המשחק לתקופה של שבועות או חודשים עד לסיום החקירה והחלטת בית המשפט, אם וכאשר יוגשו כתבי אישום. בהתאחדות חשבו גם על האפשרות של דחיית המשחק והמשמעות היא להחזיק שלוש קבוצות עם סגל שחקנים למשך תקופה בלתי מוגבלת, כאשר על פי חקירות המשטרה אין מצב שחקירה מסתיימת תוך שבועיים שלושה.

שחקני לוד חוגגים מול נצרת עילית. "על פי חומר החקירה, לא מדובר בחשדות קלים, אלא בחשדות כבדים" אמרו גורמים שעברו על החומר צילום: עבדאללה שמא

מנגד, בהתלבטות של הגורמים בוועדת הליגה והגביע והיועץ של המשפטי של ההתאחדות,
מאחר ואין כרגע ממצאים יוצאי דופן שמונחים בפני היועץ המשפטי של ההתאחדות, שיובאו לבית הדין של ההתאחדות, וועדת הליגה והגביע, יש לאפשר את קיום המשחק כרגיל כמו פתיחת חקירות אחרות של המשטרה ובסיומה בהתאם להתפתחויות, התובע והיועץ המשפטי יקבלו את ההחלטות על פי סיום הפרשה. הגורמים שהיו מעורבים בהחלטה אמרו אתמול כי בכל מקרה יש בעיה גם בקיום המשחק וגם בדחיית המשחק ולכן נבחרה האופציה שלקיים את המשחק מאחר וגם קיימת האפשרות שהחקירה לא תניב כתבי אישום או הרשעה נגד בני לוד. הגורמים העלו אופציה נוספת שיתכן שמדובר בהטיית משחקים שבני לוד אינה קשורה אליה. למרות שעל פי חומר החקירה של "ויצמן-יער" ישנה הערכה שיש מעורבות של בני לוד.

מה הייתם עושים במקום ההתאחדות ומי תעלה לדעתכם ליגה? שתפו אותנו בדף הפייסבוק שלנו

במקרים שחברת החקירות ויצמן-יער חקרה והעבירה את החומר למשטרה, נמצאו ראיות
להטיית משחקים, או ניסיון להטיית משחקים. בין המקרים הבולטים לאחרונה, ניתן למצוא את הורדת אום-אל פאחם ליגה שקיבלה גם עונשי הפחתת נקודות, הרחקת המאמן סמיר עיסא לשנתיים והרחקת השחקן ווהאב ברקת לשנה וחצי. הפועל טמרה הורדה ליגה על ניסיון לקנות משחק מאסי גלבוע. בעבר היה תקדים שההתאחדות דחתה משחק של הפועל באר שבע בליגה הלאומית, כאשר חברת החקירות ויצמן-יער קיבלה ממצאים אודות שחקני הפועל באר שבע קיבלו כספים להטיית משחק קבוצתם. אז השחקנים הודו בפני המאמן גילי לנדאו שקיבלו מעטפות של כסף.

גורמים במחלקה המשפטית הסבירו אתמול כי מאחר ואין להם את חומר החקירה, אין עדיין
הרשעה. החקירה לא תסתיים בתקופה הקרובה וכדי למנוע שיבוש הליכי חקירה, אין להם את החומר של המשטרה ואין אפשרות לעשות בו שימוש ועל פי עדויות של אותם גורמים שנחקרו אין מקום לדחות משחק לתקופה בלתי מוגבלת ודחייה של שבוע לא תשנה את התמונה.

אין אפשרות להגיע לסיום החקירה בתקופה הקרובה ולכן לא ניתן לדחות את מועד המשחקצילום: עבדאללה שמע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ