איגייבור: "הראש שלי היה טרוד בדברים שהמציאו עליי"

הקשר הניגרי של הפועל ת"א בדרך החוצה מהמועדון והוא יודע בדיוק מה הסיבה ליכולת הלא מרשימה שהציג: "התקשורת כתבה נגדי דברים לא נכונים"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
משה הרוש

רגע לפני שנוסה איגייבור המריא לחופשת מולדת הודיעו לו אנשי הפועל כי "כל עוד לא קיבלת הודעה אחרת, אתה צריך להתייצב לפתיחת האימונים בסוף יוני". לאף אחד אין כרגע תשובה סופית באשר לעתידו של הקשר הניגרי במועדון, אבל לכולם ברור כי לנוכח המצב הכלכלי המוגבל שצפוי להיות בעונה הבאה, יהיה קשה להשאיר את איגייבור בקבוצה.

אם הכל יילך לפי התוכניות, הפועל תמכור את הקשר שהבקיע את , בכ-2 מיליון יורו, שכל כך נחוצים כדי להעמיד את הקבוצה על הרגליים. נציגו כבר הספיק לקבל את המסר הזה מהמועדון, ולמעשה כולם משוכנעים כי הטיסה של איגייבור לפגרה תהיה בכיוון אחד. "אני לא יודע כרגע מה יהיה", סיפר השחקן רגע לפני שעזב את גבולות הארץ, "הסוכן שלי אמור להיפגש עם הפועל בזמן הקרוב ואז נקבל החלטות".

שנה מטלטלת עברה על הקשר הניגרי מאז נחת במתחם חודורוב בקיץ שעבר, ברעש גדול. ציפו ממנו לגדולות ונצורות, אך לא פעם מצא עצמו איגייבור מתמודד עם לא מעט בעיות, שהחלו להעלות תהיות באשר לכדאיות העסקה, שעלתה להפועל כ- 850 אלף יורו. זה התחיל עם תסכולו בעקבות , . בבואו לסכם את העונה מפנה איגייבור את האצבע למקום אחד בלבד שהנחית עליו את כל הצרות – התקשורת.

"כשהגעתי לפה", הוא סיפר, "חברים הזהירו אותי לא להתראיין ולא לדבר עם התקשורת בישראל. אמרו לי ששום דבר לא ייצא לי מזה, שזה רק יפגע בי. החלטתי לא לשמוע לעצות האלו וניסיתי להיות נחמד. מהר מאוד הבנתי על מה כולם דיברו איתי. התקשורת גרמה לי להמון צרות, שפגעו בי מאוד".

נוסה איגייבור. "אין לי ספק שהבעיות מסביב השפיעו, יכולנו להשיג הרבה יותר"צילום: שרון בוקוב

איגייבור ממשיך: "המציאו עליי כל מיני סיפורים שמעולם לא היו, וכל פעם מצאתי את עצמי מנסה להסביר לאנשים במועדון ששום דבר ממה שכתבו עליי לא נכון. זו היתה עונה קשה מאוד בשבילי. לא ידעתי איך להתמודד עם כל מה שהיה סביבי. זה תסכל אותי ופגע בי מאוד, לא הצלחתי להתרכז רק בכדורגל, הראש שלי לא היה נקי ממחשבות".

הניגרי המתוסכל מאשים את התקשורת גם במערכת היחסים הבעייתית שהיתה לו עם המאמן הקודם של הפועל, דרור קשטן: "הייתי משחק והראש שלי עסוק במחשבות על הבעיות שהמציאו נגדי. זה הציק לי מאוד והטריד אותי והרגשתי שאני הולך לאיבוד. נאלצתי להתמודד עם טענות שאמרתי, כביכול, , וגם עם ההנהלה".

אחרי שנה אחת בישראל, וכנראה גם האחרונה, הגיע השחקן לתובנה אחת מרכזית – לנתק את עצמו מהרעשים מסביב ולגדוע את יחסיו עם התקשורת. בחודשים האחרונים יישם זאת הלכה למעשה וזקף את שער הניצחון בגמר הגביע לזכות השקט אותו שקט תקשורתי שכפה על עצמו. "מאז שגזרתי על עצמי שתיקה", הוא מספר, "הצלחתי להתרכז יותר בכדורגל ולהביא את היכולות שלי על המגרש. את העונה הזו אני מחלק לשניים – בחצי הראשון סבלתי מאוד והייתי מתוסכל ובחצי השני הצלחתי סוף סוף ליהנות, בעיקר מכיוון שהתנתקתי מכולם. זו היתה עונה קשה ומסובכת, אבל ניסינו לעשות הכל כדי להוציא את הטוב ביותר ממנה".

עד כמה היית ער לסכסוך בין האוהדים לבעלים?

"ברמה האישית זה לא הפריע לי. ניסיתי להתעלם מכל הבלגאן מסביב ולא להתעסק בזה. על שחקנים אחרים זה אולי קצת יותר השפיע. התחלנו טוב את העונה ומשהו בדרך הלך לאיבוד. היו שחקנים שהתעסקו יותר מידי בבלגאן מסביב, אחד התלונן על בעיות עם החוזה, השני התווכח עם ההנהלה, שחקנים התלוננו על עיכובים במשכורות, אחרים מתעסקים בסיפורים מסביב שקשורים באלי טביב. זה היה קשה כי לא הצלחנו להתרכז רק במגרש וזה כנראה השפיע והפריע לנו כקבוצה".

בנסיבות האלה זכייה בגביע זו הצלחה או כישלון?

"אין לי ספק שיכולנו להשיג הרבה יותר מגביע. יכולנו לזכות באליפות אם היה שקט טהיינו מתרכזים רק בכדורגל, בלי כל הבעיות מסביב. הראש של חלק מהשחקנים לא היה נקי וזה השפיע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ