אבי לוזון החליט שהתובע אבן עזרא יסיים את תפקידו

היו"ר החליט שתובע ההתאחדות יילך הביתה. נשיא בית הדין העליון החדש, השופט בדימוס גורן, ימנה את התובע החדש

משה בוקר
משה בוקר

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, קיבל החלטה משמעותית שתובע ההתאחדות לכדורגל, עורך הדין שלום אבן עזרא, יסיים את תפקידו. לוזון החליט, כי לא ימנה בעצמו את מחליפו של אבן עזרא. בשיחה עם סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט בדימוס אורי גורן, שיכנס לתפקידו ב-1 ליוני כנשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, נקבע בין השניים כי גורן יבחר את תובע ההתאחדות החדש.

לאור הביקורת הרבה שהיתה בתקופה האחרונה על כך שהתובע, כביכול, כפוף ללוזון, נמצא תחת לחצים ומקבל הנחיות מהיו"ר, החליט יו"ר ההתאחדות לכדורגל לא ליטול חלק במינוי התובע. כאמור, בשיחה שערך לוזון עם גורן, התבקש השופט בדימוס למנות בעצמו את התובע החדש.

אחת המסקנות העיקריות שקיבל לוזון, מבלי להמתין למסקנות הוועדה שהקים, היא להפריד בצורה מלאה את תפקיד התובע – שימונה על ידי נשיא בית הדין העליון ואף יהיה כפוף לנשיא בית הדין העליון – מההתאחדות.

בהתאחדות לכדורגל מעריכים כי ההחלטה על ההפרדה בין ראשי ההתאחדות לתובע תפחית בצורה משמעותית את הביקורת נגד ההתאחדות וראשיה. גם היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל עורך הדין משה אביבי, יסיים בקרוב את תפקידו. תפקיד היועץ המשפטי הוא משרת אמון ואת מחליפו של אביבי יבחר לוזון.

עקבו אחר עדכונים ופרסומים נוספים בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

השופט בדימוס גורן כבר החל בחפיפה והוא אמור להביא להתאחדות לכדורגל המלצות בנוגע לשינוי סעיפים מסוימים בתקנון וייתכן שימונו דיינים נוספים לבית הדין. אתמול עדכן לוזון בישיבת המזכירות את חבריה בנוגע למינויו של השופט בדימוס גורן והאריך ב-3 חודשים את עבודתם של אבן עזרא ואביבי.

אתמול הוקמה הוועדה שאמורה להביא המלצות לשיפור פני הכדורגל. בוועדה חברים יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה, ניר חפץ עורך מעריב, ואבי נמני. שחר וחפץ ימנו את החברים הנוספים. פוליטיקאי בכיר לשעבר וקצין בכיר מאוד במשטרה הם בין המועמדים לוועדה. פניה נעשתה כבר למפכ"ל המשטרה לשעבר, רב ניצב משה קראדי.

למרות הביקורת, גם מצד השרה לימור לבנת וגם מצד גורמים נוספים, למרכזי הספורט אין כרגע כוונה לפרק את המרכזים. ועדת זליכה, שהקימה השרה לימור לבנת, תמליץ לפרק את המרכזים אולם בהתאחדות לכדורגל לא מתכוונים בשום מקרה להוציא לפועל המלצה על פירוקם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ