בית הדין הרחיק את בן זקן לשנה: "טענותיו ראויות לגנון"

הבעלים של מ.ס. אשדוד הואשם בהעלבה וביזוי מוסדות ההתאחדות, וזעם: "יעקב שחר הוא האשם המרכזי. אני שוקל להעביר את הקבוצה לעירייה"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
משה הרוש

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות גזר על הבעלים של מ.ס אשדוד, ג'קי בן זקן, הרחקה למשך שנה, וזאת בגין העלבה וביזוי מוסדות ההתאחדות והמערכת המשפטית. בן זקן הועמד לדין משמעתי לאחר שהתבטא בחריפות נגד ההתאחדות והמערכת המשפטית בכלי התקשורת, כשאמר בין היתר כי "בית הדין הוא גוף רקוב מהיסוד, הזוי".

אב בית הדין, חיים אלחדיף, כתב בגזר דינו כי "הנאשם סבור שבתי הדין של ההתאחדות, שאת כולם תקף בעסקת חבילה, הם כשכירי חרב של ההתאחדות ואינם ראויים לשפוט אותו. חשבתי שהוא לפחות יכבד את תקנוני ההתאחדות, שהם נגזרת של תקנוני אופ"א ולא יחרוג ממסגרתה. בהתנהגותו והתבטאויותיו נראה בעליל כי הוא מבקש לנגח את המערכת המשפטית כולה. אם זו דעתו והשקפתו, ואם איש של כבוד הוא, יקום ביוזמתו ויתכבד לפרוש מכל פעילות או ייצוג במסגרת ההתאחדות".

אב בית הדין הוסיף: "מדובר באופן ברור וחד משמעי בהטלת רפש מתוכנן ומתוקשר בבתי הדין. אלמלא ידעתי שמדובר בבוגר הייתי חושב שהטענות ראויות לגנון של ילדים מפגרים".

ג'קי בן זקןצילום: בוקוב שרון

הבעלים של מ.ס. אשדוד קיבל בזעם את ההחלטה, למרות שאין לה כל משמעות אמיתית, שכן הוא ממילא אינו נמנה כחבר מזכירות ולא משמש כנציג במוסדות ההתאחדות. המשמעות היחידה של העונש היא מניעת האפשרות כי יישב בסמוך לספסל הקבוצה במשחקיה, כפי שהוא נוהג לעשות לאורך השנים.

עם זאת, בן זקן לא הסתיר את מורת רוחו מהעונש ובשיחות עם אנשיו הבהיר כי "אני לא פוסל את האפשרות להעביר את המועדון לניהול העירייה ולהתנתק מכל מה שקורה מסביב. העירייה הצליחה עם קבוצת הכדורסל ויכולה להצליח גם עם הכדורגל. בימים הקרובים אקבל החלטה על דרכי בכדורגל. אם היה מישהו למסור לו את המועדון הייתי עושה זאת. הכעס הכי גדול שלי הוא על יענקל'ה שחר. הוא האשם המרכזי בכל מה שקורה בעצם הגיבוי שהוא נותן לאבי לוזון, מגן עליו ונותן יד למוסס את היוזמה להקמת מנהלת הליגה".

בימים הקרובים יבחן בן זקן את העונש ויגבש החלטה אם לערער עליו בבית הדין העליון או לפנות עם עתירה לבית משפט אזרחי לבטל את פסיקת בית הדין המשמעתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ