ההתאחדות סובלת מ"קשיי נזילות קשים"

קבוצות בליגת העל לא קיבלו את המענקים מההתאחדות, ואחת הסיבות היא מחלוקת עם מועצת ההימורים, שהגיבה: "זו לא בעיה שלנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כבר מעל שבועיים שומעים עשרות כדורגלנים ממספר קבוצות בארץ כי "ברגע שההתאחדות תעביר לנו את הכסף שמגיע לנו, נפקיד את המשכורות". העיכוב בהעברת הכספים, כך מתברר, נעוץ ב"קשיי נזילות קשים", כהגדרת גורם בהתאחדות. אחת הסיבות לכך היא מחלוקת קשה שהתעוררה לאחרונה בין ההתאחדות למועצת ההימורים.

ראשי מספר קבוצות - בהן בית"ר ירושלים, הפועל ת"א, הפועל ראשל"צ, הפועל פ"ת, מכבי נתניה ובני יהודה - פנו לאחרונה לאנשי אגף התקציבים בהתאחדות כדי לברר מדוע כספי המענקים המגיעים להם טרם הועברו, וקיבלו הבטחה כי הדבר ייעשה תוך מספר ימים. ההבטחה מבוססת על הציפייה לקבלת כ-15 מיליון שקלים מהטוטו, אולם להתחייבות זו אין כל אחיזה מבוססת, שכן ההקצבה מיועדת לעבור רק ב-15 ביוני וצפויה להיות נמוכה בכ-6 מיליון שקלים.

להתאחדות נאמר כי הסכום המקוזז הוא תולדה של פגיעה בהסכם בין הצדדים, כגון קיזוז
של 2.4 מיליון שקלים בגין ביטול המחזור ה-34 בשל אירועי וינטר, תשלום בגין הגינות, חישוב ביחס לאחוזי הרייטינג ועוד. בהתאחדות התנגדו נחרצות לקיזוזים, בעיקר לגבי ביטול המחזור, שלטענתם היה בידיעתה ובאישורה של שרת התרבות והספורט, לימור לבנת.

המחזור שבוטל עקב אירועי האלימות בווינטר פגע בהסכם בין הצדדיםצילום: שרון בוקוב

"אותנו לא שאלו ולא שיתפו בהחלטה הזו", הודיעו מהטוטו, שהוסיפו כי "להתאחדות יש שתי ברירות: לקחת מה שניתן להם או לא לקחת בכלל". "בשנה האחרונה, לבקשת ההתאחדות, העברנו להם שלוש מקדמות על חשבון כספים עתידיים, והקדמנו את ההקצבה לפני המועד בו היינו אמורים להעביר את הכסף", טוען בכיר במועצת ההימורים, "נשאר לנו עוד תשלום אחד ולא נעביר אותו לפני שנערוך את כל החישובים לגבי הקיזוזים. יותר מפעם אחת היינו בסדר עם ההתאחדות. אם יש להם קשיי נזילות, זו לא הבעיה שלנו".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "יש הסכם שריר וקיים בין מועצת ההימורים להתאחדות לכדורגל, ומבחינת ההתאחדות כל הדיונים לגביו יתקיימו אך ורק בין שני הצדדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ