בנבחרת מרוצים מהמשחק מול גרמניה

אלי גוטמן מרוצה ממחנה הנבחרת, כששכטר, בניון וטיבי זוכים לשבחים. שכטר: "שכחו ששחקנו נגד השנייה בעולם" הנבחרת הגרמנית ביקרה הבוקר באושוויץ

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אלי גוטמן ניצל את השעות האחרונות שנותרו לו עם שחקניו עד החזרה לארץ, והפרידה מהם עד חודש אוגוסט, כדי להסביר ללגיונרים שההחלטה היכן ישחקו בעונה הבאה, תהיה משמעותית לא רק לקריירה שלהם, אלא גם עבור הבנחרת הלאומית. גוטמן שוחח עם מספר שחקנים בכירים, ביניהם יוסי בניון, טל בן חיים, איתי שכטר וערן זהבי. גוטמן ביקש מהם לוותר על השיקולים האחרים ולהתמקד רק בדבר אחד - באיזו קבוצה יצברו דקות משחק, מאחר וישיבה ממושכת על הספסל בעונה הקרובה, תפגע בנבחרת ותגרום לגוטמן לא לזמן שחקנים שלא יהיו בכושר משחק. בשיחות אישיות שניהל גוטמן עם הקרובים לו, הוא הדגיש כי גם הכוכבים הגדולים בכדורגל הישראלי, עדיין לא צמצמו את הפערים מהנבחרות המובילות באירופה, בעיקר בכל הנוגע למהירות ולפיסיות. גוטמן ראה במשחק מול גרמניה, שגם שחקנים מהירים וטכניים, דוגמת מאור מליקסון ועומר דמארי, לא באו לידי ביטוי מול שחקנים מהדרג הראשון. למרות הביקורות שספג גוטמן על החלטתו לשנות את שיטת המשחק מ- 4-4-2, ל- 4-5-1, אומר המאמן הלאומי: " שיטת משחק זה לא טאבו. אמרתי שלנבחרת תהיה דרך ושתי שיטות משחק. צריך להתאים את ההרכב והשיטה על פי היריבה, ולא ללכת עם ראש בקיר נגד כל יריבה בכל מגרש". השחקנים גיבו את גוטמן בסיום המשחק על החלטתו לשחק עם חמישה קשרים, במערך הגנתי. שחקנים אמרו כי אילולא הנבחרת הייתה משחקת במערך הגנתי, היא הייתה יורדת עם הפסד רב שערים. שכטר: "לא צריך לקשקש על זה ששחקנו עם חלוץ בודד. אנשים כנראה שכחו ששחקנו נגד המדורגת שנייה בעולם, מול שחקנים ברמות הגבוהות ביותר. זו נבחרת שנוסעת ליורו, ואנחנו לנופש. אם אלי היה מעלה מערך עם שני חלוצים, סביר להניח שהיינו סופגים תבוסה".

לכתבות נוספות הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

נבחרת גרמניה הגיעה הבוקר לפולין, וביקרה במחנה ההשמדה באושוויץ. עוזר המאמן הגרמני, אוליבר בירהוף, החליט כי הנבחרת הגרמנית צריכה לעבור במחנה ההשמדה לפני משחקי היורו: "רצינו למסור מסר שהפרק החשוך בהיסטוריה של העם הגרמני לא יישכח לעולם ואסור שיחזור על עצמו". בנבחרת הישראלית, מרוצים מאוד ממחנה האימונים. גוטמן עצמו מרוצה בעיקר מבניון, בן חיים, שכטר, רמי גרשון, ואיתן טיבי שקיבל את ההזדמנות ועל פי הצוות המקצועי לקח אותה בשתי ידיים. ממליקסון היו מרוצים במשחק הראשון, מול צ'כיה, אולם יודעים שמול הגרמנים והעייפות שהתווספה, מליקסון התקשה לבוא לידי ביטוי. ישנה אכזבה מסויימת מרפאלוב וגם זהבי, לא מילא אחר ציפיותיו של המאמן. תומר חמד לא מרוצה ממעמדו בנבחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ