דודי כהן: "ההתאחדות מחוייבת ליישם רק את המלצותינו"

הועדה בראשותו של המפכ"ל לשעבר, החלה לגבש את הנושאים בהם תעסוק, כשביניהם בחינת בתי הדין, מבנה ההתאחדות.

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

הועדה לרפורמה בכדורגל הישראלי, מקיימת בדקות אלה ישיבה נוספת, שנייה במספר. הועדה בראשותו של דודי כהן, המפכ"ל לשעבר, יעקב שחר, בעלי מכבי חיפה, האלוף במיל' יפתח רון טל וחברים נוספים, קבעה כי תגבש מסקנות בנוגע למבנה ההתאחדות לכדורגל, בחינת בתי הדין והתביעה, מעמדו של איגוד השופטים, בחינת ההתמודדות עם האלימות במגרשים, כולל דרכי אכיפה וענישה, פיקוח על הבקרה, מניעת השתלבות גורמים פליליים בעולם הכדורגל, וצעדים שיגבירו את אמון הציבור בענף ובהתאחדות לכדורגל.

יו"ר הועדה, דודי כהן אמר היום (שלישי): "הציבור משווע לשינוי, ואנחנו מאמינים שתוך שלוש שנים הציבור יראה שינוי בכדורגל הישראלי. אני מאמין שמסקנות הועדה יביאו את הכדורגל הישראלי למקום אחר. נפגשנו, ניר חפץ ואני, עם אבי לוזון אתמול, וקיבלנו ממנו התחייבות שהוא מתכוון ליישם את כל המלצות הועדה ויהיה על פי הבטחתו, יישום מלא. מדובר ביתרון גדול של הועדה הזו". כהן נשאל לגבי ועדות נוספות שהוקמו בנושא, כמו ועדת זליכה שהקימה השרה לבנת. דודי כהן העביר מסק ברור וגם שלח עקיצה לכיוונה של השרה: "ההתאחדות לכדורגל היא גוף עצמאי. אנחנו קיבלנו את המנדט מההתאחדות, הועדה הוקמה על ידי מזכירות ההתאחדות, והדבר אומר שאנו הועדה היחידה שמסקנותיה יובאו להתאחדות וימולאו במלואן. אין מקום אחרי המלצותינו לועדות נוספות. ההמלצות שלנו יביאו לסוף בנושא הדיון הציבורי בנוגע לועדות. אנחנו נשים את הכדורגל ברמה הבינלאומית. יש מקום שמסקנות וועדת זליכה יוגשו אלינו ואנו נתייחס אליהן בדו"ח הסופי שנגיש לההתאחדות".

דודי כהן, יו"ר הוועדהצילום: טל כהן

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

יעקב שחר אמר כי הוא מרוצה שההתאחדות הייתה זו שפנתה ויזמה את הקמת הועדה. שחר אמר שהעובדה שהוא עומד בראש קבוצה בליגת העל, מנעה ממנו לשמש כיו"ר הועדה. שחר הוסיף: "אני שמח שיש כאן נציגים מהכדורגל, מהאקדמיה והמשפט. אנשים שבאו מתחומים שונים וכל אחדי תרום מתחומו לוועדה. אני מאמין שנצליח לעשות שינוי ולעזור לההתאחדות לכדורגל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ