קשיים במכירת הפועל ת"א: "טביב יצטרך לרדת מהעץ"

אנשי קבוצת שמעון שבס בודקים מקורות מימון נוספים, לאור המחיר שדורש טביב. בסביבתו של הבעלים לא שוללים את הפחתת סכום המכירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הקשיים בהשלמת עסקת הרכישה של הפועל תל אביב עשויים להוביל לאיחוד בין הקבוצה בראשותו של שמעון שבס לקבוצה רכישה נוספת, אותה מוביל איש עסקים אוהד הקבוצה. אמש יצרו אנשי הקבוצה החדשה קשר עם אנשי קבוצת שבס ועניינו אותם באפשרות לאחד כוחות במטרה לרכוש את המועדון מידיו של אלי טביב.

"תביאו את הכסף החסר ותקבלו שותפות מלאה", שמעו אנשי הקבוצה החדשה מאנשי שבס וקבעו להיפגש היום. כוונת הצדדים היא לצרף סכום כסף נוסף ל-10 מיליון השקלים שהסכימה קבוצת שבס להעמיד, יחדיו יוכלו להציע לטביב עסקת רכישה בתשלום אחד. גם קבוצת המשקיעים בראשה עומד חיים רמון נלקחת בחשבון. "טביב הביע נכונות להפחית מדרישותיו", אמרו גורמים המעורבים בעסקה, "הוא מתחיל להבין שיהיה חייב לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפס".

ההתפתחות הזו הגיעה בסיומו של יום ארוך שהביא את טביב ואת קבוצת שבס לגנוז את מתווה העסקה המקורי - לפיו יקבל טביב 10 מיליון שקל מהרוכשים בתשלום הראשון וסכום זהה שיגיע מהכנסות המועדון בתשלום שני. "יש לטרוף את הקלפים מחדש", קבע רם שבס, בנו של שמעון, אחרי פגישה במשרדי יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, עופר אורליצקי. יו"ר הבקרה הסביר לצדדים כי לא ניתן למשוך כספים מקופת המועדון לצורך רכישה.

שמעון שבס. "לנוכח כל המידע שיש כרגע בידינו נראה שלא נוכל להתחייב למתווה הקיים"צילום: דן קינן

"הסברתי להם שבלתי אפשרי למשוך כספים ממכירת שחקנים", אמר אורליצקי, "הם הבינו שהם צריכים לחשוב על הכל מחדש ולחפש פתרונות אחרים". שמעון שבס, ממקום מושבו בלונדון, הבהיר: "הבנו שאנחנו צריכים לעשות שיעורי בית ולראות איך פותרים את הבעיות". שבס הבן הוסיף: "לפני הפגישה הבנו שהאפשרות למשוך כספים מותנית בעודפים גדולים בקופה, וגם אז לא בטוח שהבקרה תאשר. צריך למצוא עכשיו פתרונות יצירתיים". 

לאורך כל היום דנו אנשי שבס עם נציגו של טביב, מנכ"ל הפועל לשעבר גבי קצרה. מספר רעיונות הועלו, ביניהם אפשרות להעברת תשלום ראשוני מיידי של כ10- מיליון שקל ופריסה לאורך שנים של סכום זהה. "טביב לא התלהב מזה", אמרו נציגיו של שבס. בשלב מסוים הועלתה אפשרות כי טביב ימונה כיועץ חיצוני למועדון בשכר, אך שבס האב הטיל וטו על אפשרות זו ואמר: "לא אתן יד לעסקה כזו".

אחרי שהבינו כי שימוש בכספי המועדון אינו אפשרי, החלו הצדדים בחיפוש אחר פשרה. "טביב מתחיל להבין שכדי שתהיה עסקה הוא יצטרך להתפשר", אמרו מעורבים במגעים. אנשי טביב לא שללו את האפשרות להפחית מסכום המכירה, ולהעמידו על כ-18 מיליון שקל, אולם שבס התקשה להתחייב כי יוכל לגייס סכום זה. "החידוש המרכזי הוא שכולנו הבנו שיש פה שני צדדים שרוצים מאוד לסגור עסקה", סיכם שבס הבן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ