ממה נבהלו כל כך רוכשי הפועל תל אביב?

קבוצת הרוכשים בראשותו של שמעון שבס התקפלה לאחר שהבינו "כמה העניין מסובך ומורכב". כעת חיים רמון והמנכ"ל לשעבר ניר ענבר מנסים לקדם קבוצת רוכשים אחרת

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

עסקת רכישת הפועל תל אביב באמצעות הקבוצה בראשותו של שמעון שבס פוצצה. "לאור הנתונים שקיבלנו מהרשות לבקרת תקציבים", הודיע שבס, "ולנוכח נתונים נוספים, הבנו שבדיקת הנאותות הנדרשת תיארך זמן רב. רצינו מאוד לעזור, אבל לא נרצה לפגוע בקבוצה ובקהל".

המסקנה כי לא יוכלו להשלים את הרכישה הגיעה בעקבות הפגישה שלשום עם יו"ר בקרת התקציבים, עופר אורליצקי, שהביאה לגניזת הרעיון למשוך כספים מקופת המועדון לטובת תשלום חלק מהעסקה. "השיחה עם אורליצקי", סיפר גורם המעורב במגעים, "פתחה לכולנו את העיניים והבהירה לנו עד כמה העניין מסובך ומורכב. הבנו שיש מכשולים גלויים, אבל בעיקר מכשולים שעלולים לצוץ". עוד הבהירו בסביבת שבס כי על מסגרת העסקה - מכירה בכ-18 מיליון שקל במספר פעימות - היו הסכמות, אך "בעקבות הפגישה עם אורליצקי נדלקו אורות אדומים", כדבריהם.

לגילויים של אורליצקי נוספו בימים האחרונים אזהרות מגורמים שונים, שהתריעו בפני אנשיו של שבס לערוך בדיקת נאותות כדי להימנע מתביעות עתידיות. אנשי שבס ידעו על תביעות קיימות - מצד הסוכן רונן קצב, הפועל כפר סבא, שי אבוטבול ואחרים. "ניתן היה לפתור זאת", סיפר אחד המעורבים, "אך לשם כך נדרשת בדיקה יסודית ומקיפה, שהיתה לוקחת שבועות. עד אז בניית הקבוצה היתה נתקעת. אם טביב יסכים שנערוך בדיקת נאותות בלי התחייבות לרכישה, נוכל לחדש את המגעים. כרגע העסקה נפלה".

ביממה האחרונה נכנסה לתמונה קבוצת רכישה נוספת, בראשותו של בועז שובל, יחד עם חיים רמון והמנכ"ל לשעבר ניר ענבר, שפתחה במגעים רשמיים לגבש מתווה רכישה. "אחרי שעסקת שבס נפלה", אמרו שם, "טביב הבין שבמחירים שלו לא יהיו קונים והוא יצטרך להפחית מדרישותיו". הצעתם מדברת על רכישת המועדון בכ- 12 מיליון שקלים, בתשלום אחד, ובימים הקרובים ינסו להאיץ את המגעים עם אנשי טביב.

מהפועל תל אביב נמסר: "ימים האחרונים נזרקו לחלל האוויר ספקולציות שונות לגבי סכומים ותנאים בעסקת מכירת הקבוצה. יש להעמיד דברים על דיוקם, מובהר כי מתווה העסקה שהוצג לרוכשים ברשות שבס על ידי טביב לא כלל תשלום מכירת שחקנים או מקורות כספיים של המועדון. באשר להתחייבויות העבר, על פי הערכת טביב ויועציו מדובר בסכומים זניחים ובכל מקרה, כפי שהוצהר, מובן מאליו שהמוכרים ולא הקונים הם שיישאו באחריות המלאה לכך. בשלב זה מתקיימים מגעים עם מתעניינים פוטנציאלים נוספים ובמידת הצורך ימסרו עדכונים בהמשך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ