מאחורי הקלעים |

האם קבוצת שבס היתה רק הפתיון?

הוא הגמיש את הסכום, סינדל את טביב וחידד את הצורך בבדיקת נאותות. יכול להיות ששבס היה לא יותר מקרש קפיצה לרכישת הפועל ת"א ע"י אחרים

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

דבר אחד מרכזי התברר מ– טביב ממש רוצה, שלא לומר משתוקק, להיפטר כבר מהקוף האדום שרובץ על כתפיו. אין לו רצון להישאר עוד יום אחד במועדון. גם אם צריך לשרוף שעות ארוכות בתוך חדר אפוף עשן כדי לקמבן נוסחה אפשרית שתחלץ אותו מציפורניהם של אוהדי הקבוצה, גם אם צריך להתגמש ולחתוך את תג המחיר המיוחל, גם אם זה כרוך בהתחייבות ליטול את חובות העבר לכשיצוצו. ויהיו הרבה כאלה. כל רגע נוסף ב, הבין טביב, משמעותו צרות בלתי נגמרות. רק לקחת את מה שאפשר ולברוח משם.

שבס וחבורתו, וכך גם חיים רמון ואנשיו כעת, משמשים לטביב חבל הצלה מההרפתקה הכושלת שלו בהפועל תל אביב. אם יגיע הרגע שבו רוכשים פוטנציאלים לא יקרקרו סביב המועדון, יהיה עליו להתמודד – בחוסר חשק מופגן – עם בניית קבוצה שמעניינת אותו כמו אחוזי השומן של אפולה אדל, ועם העמדת תקציב שאולי תכפה עליו לשחרר מזומנים, רחמנא ליצלן, מכיסו הפרטי. זה התחיל לחלחל גם אליו.

אלי טביב. האם לשבס ורמון היתה עליו יד מנצחת?צילום: ניר קידר

טביב מתחיל להפנים שלא יהיה ניתן להמשיך לצחוק על כולם כל הדרך אל הבנק. אם לא יעביר את הבעלות לידיים אחרות הוא עשוי למצוא את עצמו בקרוב מאלתר דרכים להעמיד קבוצה בתקציב מוגבל. הדבר יתאפשר רק אם יצליח להיפטר מחוזהו של אדל, שעומד על כ- 400 אלף יורו, למכור את נוסה איגייבור ולקבל הצעה קונקרטית לרכישת טוטו תמוז. אחרת יצטרך להכריע בין שתי אפשרויות, גרועה וגרועה יותר – כסף מהבית, או הליכה לפירוק. נראה אותו.

ביממה האחרונה מתרוצצת השערה – לא בלתי מבוססת בעליל – לפיה נוכחותה של קבוצת הרכישה של שבס היתה לא יותר מקרש קפיצה למשא ומתן עם קבוצתו של רמון. השניים הרי לא זרים אחד לאחר. היכרות ארוכת שנים מחברת ביניהם. העובדה כי טביב ידוע לכל כאיש עסקים קר וממולח, שלא בוחל בטקטיקות נכלוליות בניהול מגעים עסקיים, כמו שחקן פוקר מחושב (ע"ע הליך הבמבי עם מוני הראל), לא נסתרה מאנשיו של שבס.

גם רמון ואנשיו למדו כבר לתהות על קנקנו של האיש. יש לצידם גם את ניר ענבר, שלמד דבר אחד או שניים על אישיותו של טביב בימיהם המשותפים במועדון. "הוא לא פראייר בכלל", נאמר לכולם בימים האחרונים. "אנחנו יודעים זאת", השיבו בחזרה, "גם אנחנו לא פראיירים". קבוצת שבס הגיעה, שחררה את יריית הפתיחה, הציפה את כל הבעיות בדרך להעברת הבעלות, גנזה סופית לכולם את המזימות למשוך כספים מקופת המועדון, הגמישה את דרישותיו של טביב לסביבות ה-18 מיליון שקלים, סינדלה אותו להתחייב על חובות עבר ותביעות עתידיות, וחידדה את הצורך בבדיקת נאותות מקיפה ועמוקה בעקבות פגישתם עם יו"ר הבקרה עופר אורליצקי. ואחרי כל זאת, קמה והלכה.

הבמה נשארה לרוכשים הפוטנציאלים הבאים אחריה, קרי קבוצת רמון. נקודת הפתיחה של טביב במגעים עם רמון רחוקה מאוד מזו שהיתה מול שבס. הם מגיעים עם תנאים מוקדמים למשא ומתן, שטביב כבר התחייב עליהם. יתכן ולעולם לא נדע אם שבס ורמון אכן שילבו ידיים במשחק הפוקר הזה מול טביב. אבל אם יתברר שאלו הם פני הדברים, מישהו פה גאון. וזה לא טביב.

חיים רמון. יציל את הפועל תל אביב מידיו של טביב?צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ