קבוצת רמון מציעה 16 מיליון, טביב טס לאוקראינה

אי הוודאות סביב מכירת הפועל ת"א נמשך, ובעוד הקבוצה בראשות השר לשעבר העבירה הצעה, טס הבעלים להיפגש עם רוכש פוטנציאלי

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

קבוצת הרכישה של חיים רמון שיגרה היום, באמצעות עו"ד ניר ענבר, מכתב רשמי לאלי טביב לרכישת המועדון, ולפיו הציעו סך של 16 מיליון שקלים – כשהתשלום הראשון מיידי בסך 12 מיליון שקלים ועוד 4 מיליון נוספים בפריסה לארבעה תשלומים מדי שנה. במכתב הובהר כי ההצעה כוללת את התחייבותו של טביב לשאת בחובות העבר של המועדון ובתביעות עתידיות, כפי שהצהיר על כך לאחרונה.

טביב, מצידו, לא ייחס חשיבות גדולה להצעה הרשמית שהונחה על שולחנו ובחר דווקא להתעלם ממנה ולא להשיב הצעה נגדית. לטענתו, הוא צפוי להיפגש בימים הקרובים עם איש עסקים באוקראינה, שהביע עניין לרכוש את המועדון בסכומים גבוהים מאלו שהוצעו לו עד היום, ולפיכך המריא היום לאוקראינה, על מנת לבחון את סיכויי עסקת המכירה.

רבים מהרוכשים הפוטנציאליים שהביעו עד היום עניין מטילים ספק רב באשר לאמיתות הודעתו של טביב, לפיה הוא מתוכנן להיפגש עם רוכש פוטנציאלי, ומשוכנעים כי "מדובר בספין לצורכי משא ומתן כדי שהמתעניינים יגדילו את הצעתם. זה יותר נראה כאילו הוא טס לאוקראינה כדי לצפות במשחקי היורו, אבל אם יש לו באמת רוכש כזה שיקנה ממנו את המועדון אנחנו נהיה הראשונים לברך על כך".

אלי טביב. "יכול להיות שהוא טס לצפות במשחקי היורו"צילום: שרון בוקוב

פרקליטו של טביב, עו"ד יורם זמיר, שיגר מכתב תגובה לענבר ובו נאמר: "טביב אינו מתכוון לנהל משא ומתן מול קבוצת רוכשים אנונימית. אני מניח שהדבר הזה היה ידוע לך עוד יותר עם שליחת המכתב, ולכן קשה לי להבין איזה טעם מעשי יש למהלך הזה, לבד מהצד התקשורתי"

סלים טועמה עשוי להישפט בתוך המועדון שלא בפניו, זאת לאחר שנמנע מהתייצבות לוועדת משמעת שאליה זומן מספר פעמים בשבועות האחרונים. השחקן צפוי לספוג קנס כספי גבוה בגין התבטאויותיו החריפות נגד טביב מיד לאחר גמר הגביע. שי אבוטבול ביקש לדחות את העמדתו לדין עד שישוב מחופשה פרטית וצפוי להתייצב יחד עם פרקליטו, עו"ד רז בן דור.

בינתיים הועמדו לדין טוטו תמוז בגין השתלחותו בטביב בסיום גמר הגביע ועמרי קנדה בגין ראיון תקשורתי שהעניק ללא אישור. עונשם של השניים צפוי להימסר בימים הקרובים.

תמוז ממתין שלוצרן מהליגה השוויצרית תשגר להפועל הצעה רשמית לרכוש את כרטיסו בתג המחיר הנקוב בסך 1.5 מיליון יורו, במטרה לסגור עימה את חוזהו לעונה הבאה. בין הצדדים יש הבנות עקרוניות על תנאי חוזהו של השחקן, שהבהיר למקורביו כי "זו הצעה בהחלט מעניינת. אני מעדיף ללכת לקבוצה שבה אוכל לשחק ולא לעבור לליגה בכירה באירופה רק כדי לשבת על הספסל. כולם ראו מה קרה עם השחקנים שהלכו לליגות הבכירות ולא מצאו את המקום שלהם. מבחינתי, לא כל הנוצץ זהב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ