מלה של בוקר

ובינתיים בכדורגל הישראלי

בזמן שאתם צופים ביורו, קובי מויאל מתנדנד, חן עזרא מתעקש ואבי לוזון מבלה. מדור חדש של משה בוקר ישאיר אתכם מחוברים לביצת הכדורגל המקומית

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

קובי מויאל מציב תנאים
בשקט בשקט מתנהלים מגעים על העברתו של קשר בית"ר ירושלים, קובי מויאל, למכבי חיפה. למרות הסיכום שיש בין השחקן לבית"ר, כי ישוחרר רק לקבוצה באירופה, המצב הכלכלי הקשה וחוסר הוודאות בנוגע לסיוע מצד הבעלים, ארקדי גאידמק, גרמו לכך שניתן אור ירוק לסוכנו של השחקן, רונן קצב, לנהל מו"מ מול הירוקים. ראובן עטר, מאמן חיפה, רוצה לראות את מויאל בירוק, אולם לשחקן יש תנאים - חוזה של 200 אלף דולר נטו לעונה ואחוזים ממכירה עתידית לאירופה.

מויאל מחזיק בבית"ר בחוזה של 100 אלף דולר נטו לעונה, כאשר בחיפה מוכנים לשלם 140 אלף דולר נטו לעונה. בבית"ר יודעים שבסיום העונה הקרובה יהיה מויאל שחקן חופשי ולכן הם מתעקשים על אחוזים ממכירה עתידית לאירופה. מויאל גם מצפה מיו"ר בית"ר, איציק קורנפיין, להפחית בדרישתו על מחיר הכרטיס, מאחר שהוא אינו מתלהב לעבור לחיפה ומעבר מבחינתו יתרחש רק במקרה שבית"ר תמצא במצוקה כספית.

קובי מויאל. ביקש 200 אלף דולר נטו וכן אחוזים ממכירה עתידית, בחיפה סרבוצילום: ניר קידר

מכבי נתניה מחזירה אש 1
במכבי נתניה לא אוהבים את העובדה ששחקנים, סוכנים ועיתונאים מנסים לקדם עיסקאות על גבם. בסוף השבוע פורסמו ידיעות בתקשורת על כך שהקבוצה פנתה לשוער מכבי חיפה, ניר דוידוביץ', והציעה לו חוזה לשנתיים. המאמן טל בנין צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "נתניה לא פונה ישירות לשום שחקן, בטח לא לשחקן שנמצא במו"מ מול קבוצה אחרת". בנין גם שלח עקיצה לכיוונו של דוידוביץ': "לנתניה יגיעו שחקנים שרוצים לשחק עבורה משיקולים מקצועיים".

מכבי נתניה מחזירה אש 2
קשר נתניה, חן עזרא, הוציא הודעה כי החליט להישאר בקבוצה ולא לעזוב למכבי חיפה. בנתניה לא אהבו את זה והוציאו הודעה רשמית בה נאמר כי "עזרא אומר שהוא רוצה להישאר בנתניה, אך בו בזמן מסרב לחתום על חוזה". הבעלים קובי בלדב אמר ל'ספורט הארץ": "אנחנו לא ניתן לאף שחקן, עיתונאי או סוכן לרכוב עלינו. על כל אחד שמנסה להרוויח על הגב שלנו, נגיב בהתאם. לא פנינו לדוידוביץ' ולא הצענו לו חוזה. זו המצאה. לגבי עזרא, אם מישהו מנסה ללחוץ עלינו או על מכבי חיפה באמצעות ידיעות מהסוג הזה, תפקידנו להבהיר את האמת לכולם".

אז דוידוביץ' לא יהיה בנתניה, אבל מה עם עזרא? "תוך 24 שעות תהיה החלטה סופית. לדעתי גם ליעקב שחר נמאס",  אומר בלדב, "לא יכול להיות ששחקן אחד יחזיק שני מועדונים בחוסר ודאות. בין נתניה לחיפה אין שום פער. הבעיה היא עם השחקן". בנתניה גם מאסו מהסחבת בעניינם של פיראס מוגרבי, שסיים חוזה, ויובל אבידור המחוזר על ידי מספר קבוצות בליגת העל. השניים קיבלו הצעות, אך טרם הגיבו. "יש לכם 24 שעות לבוא לחתום. הראשון שיחתום, נגיד לשני שלום", מסרו ראשי המועדון לשניהם.

חן עזרא. לא יחתום בחיפה תמורת פחות מ-240-220 אלף דולרצילום: נמרוד גליקמן

אלי כהן באופרה במצדה
מי שמצא דרך מיוחדת להירגע מהלחצים בבית"ר ירושלים הוא המאמן אלי כהן, שנסע לשלושה ימים לפסטיבל האופרה של כרמן במצדה. איך בדיוק מסתדר עולם הכדורגל, ועוד זה של בית"ר ירושלים, עם אופרה? אלי כהן מנסה להסביר: "כל שנה אני הולך לאופרה, זה נותן לי את האפשרות לברוח מכל הלחצים והמתחים שהצטברו במהלך השנה. זה עולם אחר לגמרי. תענוג אמיתי. החיים לא מתחילים ונגמרים בכדורגל". בניגוד לאוהדי בית"ר המודאגים, כהן דווקא נשמע מעודד לקראת העונה הבאה: "אני מאמין שתהיה קבוצה טובה מאוד. ממתינים לכסף של ארקדי כדי להעביר הילוך, אבל אנחנו אופטימים".

בוז גם לשרה לבנת
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, אוהב את הפתגם "מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים". בשעה שלוזון מבלה בטורניר היורו ויושב צמוד לראשי ממשלות ונסיכים, שרת הספורט, לימור לבנת, סופגת אש ממקום לא צפוי. כשהוזכר שמה של לבנת בפסטיבל האופרה במצדה, הקהל שרק בוז. גם כאשר המנחה עבר לשפה האנגלית, שוב נשמעו שריקות צורמות. כל הלחצים שהופעלו על לוזון לבקר את השרה בעקבות התקפותיה הקשות עליו בתקופה האחרונה, נענו בשלילה. אך לוזון ללא ספק נהנה לשמוע על הגול העצמי שספגה לבנת, הפעם בכובעה כשרת התרבות. "במשך שנים מקללים אותי ביציעים, ובמקום להזדהות אתי ולבקר את התופעה השרה לבנת הוסיפה שמן למדורה", התבטא לוזון לאחר ששמע על האירוע במצדה, "עכשיו היא מרגישה בדיוק מה שאני מרגיש תקופה ארוכה".

אבי לוזון ביורו
לוזון גם לא מבין מה רוצים ממנו כאשר הבמאים והצלמים באירופה תופסים אותו בקלוז-אפים לצד אישים חשובים מאירופה. "מה לעשות שחברי ועד הפועל של אופ"א הם האנשים הכי חשובים ומקבלים את המקומות הכי טובים? אין לי בעיה עם קנאה של אנשים וצרות עין, רק חשוב שכולם יידעו כי ההתאחדות לכדורגל לא משקיעה שקל אחד עבור כל הטיסות והאירוח שלי - הכל על חשבון אופ"א", מסביר לוזון, "להפך, התפקיד הזה רק מסייע להבאת עשרות מיליוני שקלים לכדורגל הישראלי. אפשר לפרגן על העובדה שנציג ישראלי הגיע למעמד הרם הזה. מי שלא מפרגן, יכול רק לקפוץ לי. מדובר בכמה פרזיטים קנאים ואני נהנה מכל רגע". מעבר למיקום הטוב ביותר, מלונות ורכבים מפוארים מלווים בנהג צמוד, חברי הוועד הפועל טסים בשני מטוסים פרטיים לכל המשחקים. ללא ספק, ככה צריך לראות את היורו.

לויטה. נפגע מהחתמתו של אג'ידהצילום: נמרוד גליקמן

אוהד לויטה
שוער הפועל באר שבע בעונה האחרונה, אוהד לויטה, נפגע מאוד מכך שהקבוצה החתימה את אוסטין אג'ידה במקומו. בבאר שבע הבהירו כי השוער, שטס בינתיים לנהל מו"מ עם אומוניה ניקוסיה בקפריסין, קיבל הצעה נדיבה מאוד לחתום על חוזה לארבע שנים כבר בינואר, אולם דחה את ההצעה וביקש להמתין. בקבוצה אומרים כי לחצו עליו כמה פעמים לחתום, אך לויטה השיב כי הוא רוצה לממש את האופציה האירופית, כשמבחינתו באר שבע היא האופציה השנייה. המאמן אלישע לוי אמנם העדיף את אג'ידה, אך בבאר שבע טוענים כי גם לפני מינויו המתין לויטה להצעות מאירופה ולכן אין מקום לטענות מצדו.

מכבי חיפה נגד דהאן, ולהפך
הסכסוך בין מכבי חיפה לסוכן השחקנים, דודו דהאן, לא החל בשבועות האחרונים. החלטתו של דהאן לקחת את הבלם סרי פלאח למבחנים בגנט הבלגית, היתה מבחינת הבעלים יעקב שחר נקודת השיא שגרמה לו להחליט על נתק סופי מול הסוכן והגשת תלונה נגדו להתאחדות לכדורגל.

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

בחיפה לא אוהבים את התנהלותו של דהאן והטענה העיקרית שלהם היא שהסוכן מנסה לסכסך בין המועדון לשחקניו. בסביבתם של הבלם והסוכן מספרים כי פלאח לא שיחק בסיום העונה בגלל מאבק הקבוצה בסוכנו, ולכן יצא לבלגיה ללא אישור. אגב, גם בעונה שעברה היה סכסוך בין הסוכן למועדון כאשר שחר סרב להיפגש עם דהאן במהלך המו"מ עם החלוץ חן עזריאל, מה שגרם לפיצוץ העסקה ולהישארותו של עזריאל בבית"ר ירושלים. אלא שמצבה של בית"ר אז והיחס החם של שחר לקבוצה של קורנפיין, גרם לריכוך ולוויתורים של כל הגורמים, ובסופו של דבר הושג סיכום.

דהאן, כמו פוליטיקאי ותיק, אמר כי ההחלטה של חיפה מחזקת אותו. הפרשנות שלו למהלך היא שכך שחקנים יבינו שהוא הסוכן שנלחם למען שחקניו יותר מכולם כדי לסדר להם את החוזים הטובים ביותר, גם במחיר של נתק עם המועדון הגדול בארץ. תחילתו של הסכסוך, אגב, נטוע בטענות הירוקים שדהאן הסית את בירם כיאל, לשעבר שחקן המועדון, נגדם לפני מעברו לסלטיק הסקוטית.

משה סיני. בשבוע שעבר כבשה מכבי פ"ת שביעייה, השבוע חטפה חמישייה, אך עדיין נותרה במקום הראשוןצילום: שרון בוקוב

פגרה במכבי פתח תקוה
במכבי פתח תקוה הבטיחו לאוהדים לעשות הכל כדי שהקבוצה תחזור לליגת העל כבר בעונה הבאה, אך בפועל אין פעילות של ממש בקבוצה. המאמן משה סיני, שסיכם לעונה נוספת בקבוצה ומי שאמור להחזיר את הלוזונים לליגת העל, מאוכזב מחוסר העשייה: "כרגע אין כלום, אין עם מי לדבר, אין מישהו שמנהל את העניינים במקום עמוס לוזון והשחקנים לאט לאט חותמים בקבוצות אחרות. לא יישאר לנו את מי להביא".

בקבוצה אומרים כי הלוזונים עדיין לא עיכלו את העובדה שהקבוצה ירדה ליגה וכל המאמצים לשכנע את הנשיא עמוס לוזון לשוב לנהל את הקבוצה לא צלחו. הניסיונות נמשכים, אך עד אז אין מי שיזיז עניינים בקבוצה. בינתיים הלחצים על לוזון יימשכו ומי שנכנס לקלחת הוא משה זוארץ, שהתבקש לשוב ולנהל את הקבוצה.

בקבוצה ישנה גם אכזבה גדולה מכך שטרם הוגשה הצעה רצינית עבור החלוץ טל בן חיים. בקבוצה בנו על הכסף הגדול שייכנס ממכירתו לאירופה, מה שאמור היה להכניס לקופת המועדון קרוב למיליון יורו. בקבוצה ממתינים עתה להצעות ועד אז לא ינחיתו רכש משמעותי. סיני ממשיך לחפש שחקנים ולרשום במחברת, אך בינתיים הכל נשאר על הנייר. ולא, החתמתו של איתי עוזרי, קשר הפועל כפר סבא, לא ממש עוזרת להרגיע את האוהדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ