נשיא פיפ"א ללוזון: דאג לשחרור השחקן הפלסטיני

ספ בלאטר פנה במכתב רשמי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל על מנת שיטפל בדחיפות במצבו של מחמוד סרסאק, ששובת רעב בכלא הישראלי כ-90 יום

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

שביתת הרעב בה פתח הכדורגלן הפלסטיני, מחמוד סרסאק, שיושב בכלא הישראלי בשלוש השנים האחרונות, הגיעה עד לנשיא פיפ"א ספ בלאטר. היום (שלישי) שיגר בלאטר מכתב דחוף ליו"ר ההתאחדות לכדורגל הישראלית, אבי לוזון, בו הוא פונה אליו לפעול בדחיפות מול הצבא ומוסדות השלטון בארץ, מתוך דאגה עמוקה לבריאותו של השחקן הפלסטיני.

"מתוך חשש גדול ודאגה עמוקה, אני פונה אליך בנוגע למצבו של השחקן הפלסטיני שמוחזק בכלא הישראלי", כתב בלאטר ללוזון, "מדיווחים בתקשורת העולמית הגיע אלי עניינו של הכדורגלן, והדאגה למצבו הבריאותי. על פי הדיווחים בתקשורת ודוחות של ארגוני זכויות אדם, נודע לי כי סרסאק מוחזק בכלא הישראלי ללא משפט, כמו גם מספר כדורגלנים פלסטינים נוספים שכלואים בישראל ללא הליך משפטי תקין. אני קורא לך בדחיפות להקדיש את מרב תשומת לב לנושא, כדי להבטיח את שלומם ואת מצבם הבריאותי התקין של השחקנים, כמו גם לדאוג לזכויותיהם בהליך המשפטי. מאחר שנראה כי מדובר במצב חירום, אני מבקש ממך לפעול בדחיפות כדי לדאוג לשלומו של סרסאק".

קראו את המכתב ששיגר נשיא פיפ"א לאבי לוזון

פנייתו של בלאטר ללוזון הגיעה מספר ימים לאחר שיו"ר ההתאחדות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, שיגר מכתב בהול למוסדות פיפ"א, בו הוא שוטח את הבעיות והקשיים הבלתי נגמרים בהם נתקלים ספורטאים פלסטינים בכלל, וכדורגלנים בפרט, מול שלטונות ישראל - אם במעצרם על ידי כוחות הביטחון ואם בהגבלת תנועתם בגדה המערבית.

רג'וב מפנה את טענותיו לבלאטר מתוך בקשה אישית להפעיל את כל סמכויותיו והאמצעים העומדים לרשותו כדי לטפל בסוגיה. במכתב מציין רג'וב את מצבו הקשה של סרסאק, ששובת רעב כבר למעלה מ- 85 יום, במהלכם איבד כבר למעלה מ-30 ק"ג. "מצבו קריטי", מציין רג'וב במכתבו, "הוא לא לבד. יש עוד מספר שחקנים שסובלים ויושבים בכלא בלי משפט. אנחנו דואגים מאוד לשלומו, חייו נמצאים בסכנה ממשית ואני מבקש ממך אישית להתערב כדי להגן על חייו".

מיכל גרונדלנד, דוברת ההתאחדות, מסרה בתגובה: "המכתב האמור התקבל ובימים הקרובים תשיב ההתאחדות על תוכן המכתב לפיפ"א".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ