מלה של בוקר |

בית"ר והפועל - לא מה שהיה פעם

משה בוקר ממשיך לעדכן מהביצה המקומית בפינתו. והפעם: קשיי הגדולות למצוא מחנה אימון, הזעם של ערן לוי והפנטזיות של אלישע לוי

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

גם באירופה סימנו את הפועל ובית"ר

בעבר, הרבה לפני סיום העונה היו נלחמים ביניהם סוכנים רבים שמתמחים בארגון מחנות אימונים באירופה על הזכות להוציא את שני המועדונים הגדולים, בית"ר ירושלים והפועל תל אביב, למחנות אימון בקיץ. כיום, לאור מצבן הכלכלי העגום של שתי הקבוצות, נאמר להן כי אף מתקן אימונים באירופה אינו מוכן לארח אותן למחנה ללא העברה כספית בפועל, כשהסכום המשוער הוא כ-250 אלף ש"ח. מתקני האימון כבר לא מוכנים להסתפק בהתחייבות של הסכם בלבד, וגם העברת כסף בפרישה לתשלומים לא ממש מלהיבה את האירופים, כשמדובר בקורנפיין וטביב.

לפתע, החלו הסוכנים הישראלים להרגיש אי נוחות, ובצורך להתנצל. בעבר, אותם סוכנים הסתפקו בנייר התחייבות של המועדון, אולם היום אותם סוכנים חוששים, ובצדק, שהם עלולים להישאר עם הנייר ביד. אגב, הפועל ת"א ובית"ר ירושלים היו אמורות לשהות יחד במחנה אימון במרכז ברלין, ובבית"ר אף בנו על שני משחקי אימון בין הקבוצות, אולם פרט לעניין הכספי, קיבלו בעיר הבירה הודעה מהמלון שלא יוכלו לשהות בו באותו התאריך עם הפועל בכל מקרה. ההערכה בבית"ר היא שגורם בהפועל ת"א הפעיל לחצים על מנת ששתי הקבוצות לא ישהו יחדיו בברלין.

ערן לוי. אלי כהן הבהיר לו כי עבירת משמעת נוספת תסמן את סוף דרכו בקבוצהצילום: שרון בוקוב

דמארי וידין התנגדו לעזוב

חלק מהתכניות של אלי טביב, עדיין הבעלים של הפועל תל אביב, היו להעביר את עומר דמארי ואביחי ידין לבית"ר ירושלים. במסגרת התכניות הסודיות של טביב, הוא האמין שניתן לשמור על השניים דרך חברו גל יוסף ששולט בבית"ר, אלא ששני השחקנים שמעו על הרעיון של טביב ושלחו מסרים חד משמעיים בנוגע לאי רצונם לעזוב. מכיוונו של ידין נשמע הציטוט הבא: "אני נשאר בהפועל, ולא אעזוב לשום קבוצה בארץ. אני מסכים ללכת מכאן רק לאירופה. אני מחובר למועדון וחבל לכולם על הזמן. בתחילת האימונים אני מתייצב לאימון בוולפסון".

גם דמארי העביר מסר דומה: "אין שום סיכוי שאעבור לבית"ר. למה, מה קרה? באתי להפועל כדי להגיע לאירופה, אז למה שאחזור אחורה ואעבור למועדון שנלחם על החיים בליגה? כבר עדיף לי לחזור למכבי פתח תקווה. אהיה או בהפועל או באירופה. למרות כל הבעיות שיש, טוב לי בהפועל".

אלישע לוי מכוון לצמרת

אלישע לוי, מאמן הפועל באר שבע, הסיק מסקנות מכישלונות העבר של הקבוצה והחליט להיות מעורב בכל ההתנהלות של המועדון, מבלי להשאיר רשימת קניות לבעלים אלונה ברקת ולהמתין לעדכונים. לוי חזר מחופשה פרטית ארוכה בסין וכבר עשה כמה פעמים את הדרך מכפר סבא לבאר שבע. הוא עדכן את ברקת ברכישות בהן הוא מעוניין ואף נפגש ומשוחח עם שחקנים שהוא רוצה לראות בקבוצה.

לוי אומר כי "המטרה להביא שחקנים שיהיו בבאר שבע תקופה ארוכה. לא להחתים שחקנים לעונה אחת ואז שוב לבנות קבוצה חדשה בעונה הבאה. צריך לבנות כאן משהו לטווח ארוך, שיהיה חדש ויציב, כדי להחזיר הפועל באר שבע לימים הטובים שלה, כראוי למועדון גדול. המטרה היא צמרת ולא הישארות בליגה". ברקת מאושרת מהחתמת לוי, לא רק בפן המקצועי, אלא גם מבחינת אופיו של המאמן. בניגוד ללוי הקודם שהוציא אותה מדעתה לא פעם, ברקת אומרת לכל האנשים בסביבתה "איזה הבדל של שמים וארץ".

היא לא מפסיקה להתלהב מהסגנון של לוי החדש. הבעלים של הפועל ב"ש אומרת שהיא תמלא כל בקשה של המאמן בנוגע לרכש, גם אם תיאלץ להכניס את היד עמוק יותר לכיס, מתוך אמונה במקצועיותו וביושרו של מאמן מכבי חיפה בעונה שעברה. לאחרונה בדקה ברקת היטב כל הצעה בנוגע לרכש, מתוך תסכול שנוצר עקב תרגילים שעשו לה בעבר.

דהאן לא מבין את גוטמן

החלוץ דודו ביטון, שחתם בסטנדארד ליאז', מצפה לזימון מצד אלי גוטמן לנבחרת הלאומית. ביטון מתוסכל מהעובדה שגוטמן התעלם ממנו ולא זימן אותו למחנה באוסטריה וגרמניה. דודו דהאן, סוכן השחקנים, שבמקביל למאבק של מכבי חיפה נגדו ממשיך לעשות עסקאות ולהעשיר את חשבון הבנק שלו, מרשה לעצמו לשגר שאלה לגוטמן: "תגיד לי, איך יכול להיות שמלך השערים, החלוץ הכי פורה מבין החלוצים הישראלים, החלוץ שמשחק הכי הרבה מבין הליגיונרים ונמצא בכושר הכי טוב לא בנבחרת?" ודהאן ממשיך: "אני לא מחליט, למאמן יש את השיקולים שלו, אבל משהו לא הגיוני שסקורר כמו ביטון לא בסגל ולא מקבל אפילו הזדמנות".

ערן לוי מחמם מנועים

עומר דמארי. "למה מה קרה? באתי להפועל כדי להתקדם, לא אחזור אחורה לקבוצת תחתית"צילום: עבדאללה שמא

ערן לוי, חלוץ בית"ר ירושלים, זועם על יו"ר הקבוצה, איציק קורנפיין. לוי טוען כי בית"ר מימשה את האופציה לעונה הקרובה אולם הוא עדיין כבול באותו חוזה שחתם בעונה שעברה, ואותם סעיפים קיצוניים שגורמים לו להיות ילד טוב. לוי ביקש מקורנפיין לפתוח את החוזה על מנת לבצע בו מספר שינויים, אולם היו"ר סרב, ותשובתו נותרה שלילית גם בנוגע לשדרוג השכר.

לוי כל כך כעס, עד שתכנן להשתולל ולתקוף את בית"ר כדי לקבל שדרוג, או אולי אפילו לקבל שחרור. הוא שיתף במחשבותיו את חבריו הקרובים, ואלו ייעצו לו להמתין בסבלנות. "מה ייצא לך מזה? גם תקבל קנס גבוה וגם ייצא לך שם שוב של שחקן בעייתי ואף אחד לא ייקח אותך". לוי החליט בינתיים לשתוק, אבל מזהיר כי זה לא יימשך זמן רב.

דו"ח המבקר החדש, אמנון רז

אמנון רז, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער בבית"ר ירושלים, הגיש דו"ח חמור מאוד ליו"ר איציק קורנפיין. רז, שנאלץ לעזוב את תפקידו לטובת חנן אזולאי, ציין בדו"ח מחדלים חמורים. המאמן העלה טענות קשות על ההתנהלות של המועדון בנוגע למחלקות הנוער, זלזול ואפילו סכנת חיים. רז ציין כי במחלקת הנוער אין רופא, למשל, והדבר מהווה סכנה. כמו כן, לפי דבריו אין חדר תדריכים, המגרש הסינטטי ירוד ברמתו, ומתאמנים עליו 14 קבוצות, קיימות בעיות תאורה אשר מקשות לקיים אימונים ראויים ואין בנמצא חדר הרשמה לבית הספר לכדורגל.

רותם קמר רוצה להיות היועץ משפטי

רותם קמר, סמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, לוטש עיניים לעבר תפקיד היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל. בקרוב יסיימו את תפקידם היועץ המשפטי הנוכחי, משה אביבי, והתובע שלום אבן עזרא. תפקיד היועץ המשפטי הוא משרת אמון שממנה היו"ר אבי לוזון, והוא כבר שוחח עם מספר מועמדים, מהם יבחר אחד בעוד כשלושה חודשים. את התובע החדש ימנה נשיא בית הדין העליון, השופט בדימוס אורי גורן. קמר כבר העביר את המסרים שלו בנוגע לרצונו להחליף את אביבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ