"מכבי חיפה מתנהלת בבריונות"

הסכסוך בין מכבי חיפה לסוכן השחקנים דודו דהאן מחריף, כאשר דהאן שיגר מכתב להתאחדות בבקשה להעמיד את הקבוצה לדין

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

, עולה מדרגה נוספת לאחר שחיפה הגישה תלונה לההתאחדות כנגד דאהן, בטענה לניהול מגעים עם קבוצות אחרות בנוגע לשחקנים אשר תחת חוזה. הסוכן השיב במכתב תלונה משלו כנגד המועדון. דהאן דורש מאנשי המחלקה המשפטית של ההתאחדות להעמיד את מכבי חיפה לדין בטענה כי המועדון מנהל מו"מ עם סוכן לא מורשה, אבי נימני, וכן טוען כי המועדון מפר את חוק חופש העיסוק, כשהוא פוגע בעבודתו ומתעמר בשחקנים אותם הוא מייצג.

"הנהלת מכבי חיפה עושה ככל יכולתה ובניגוד גמור לחוק חופש העיסוק שלי כסוכן וגרוע מזה תוך פגיעה באוטונומית הרצון של השחקנים עצמם (אשר בחרו בי כסוכנם) על מנת לשדל את השחקנים לסיים את הקשר מולי ולעבור לייצוג של סוכנים אחרים. מכבי חיפה אינה בוחלת בשום אמצעי על מנת להבהיר לשחקנים כי מעמדם ו/או חוזה ההעסקה שלהם בחיפה יפגע במידה ויבחרו לעבוד איתי כמייצגם"

דהאן. "הקבוצה מתעמרת בשחקנים המיוצגים על ידי"צילום: שרון בוקוב

דהאן ממשיך וכותב: "פגיעה ואיומים כלפי שחקנים תוך הפחדתם באשר לעתידם לבד מהיותה לא מוסרית, הינה אסורה בתכלית האיסור על פי החוק. מעמדה החזק של מכבי חיפה והתקשורת האוהדת אותה היא מקבלת לאורך השנים גורמת במקרה הנ"ל לאובדן בושה כאשר חזור ואמור הובהר לשחקנים בשיחות אישיות ודרך מסרים פומביים בתקשורת כי שחקנים אשר ייצוגו על ידי לא יהיו יותר במכבי חיפה"

"התנהגות מכבי חיפה עולה במקרה הזה לידי בריונות לשמה תוך שבדרך נפגע שמי הטוב ואף עלולה לגרום לי נזקים כלכליים בהווה ובעתיד בשל החרם האסור המוטל עלי".

בהמשך מכתבו מתאונן דהאן על הקשר בין מכבי חיפה לאבי נימני: "לבד מזאת רציתי לידע כי בניגוד גמור לתקנות ההתאחדות לכדורגל בישראל ודאי לתקנות פיפ"א העולמית משתמשת מכבי חיפה בשירותיו של "הסוכן אבי נמני" שאינו סוכן מורשה ופעילותו אסורה בתכלית האיסור. אבי נמני שימש מול מכבי חיפה כסוכן שחקנים לפחות בעסקת עבר אחת ידועה "העברת השחקן ויאם עמאשה" וגם היום ממשיכה מכבי חיפה להשתמש בשירותיו של אבי נמני בכל המו"מ המתנהל מול השחקן חן עזרא ממכבי נתניה וזאת כאמור באיסור גמור ובניגוד לתקנוני ההתאחדות לכדורגל. אי לכך אבקשך לחקור את התנהלות מועדון הכדורגל מכבי חיפה בשני הנושאים אותם ציינתי", מסיים דהאן את מכתבו.


במכבי חיפה מסרו בתגובה כי את מה שיש להם לומר יאמרו בדיונים שייערכו בהתאחדות לכדורגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ