אריק קאנטונה: "צריכים לגנות את הגזענות בישראל" - כדורגל ישראלי - הארץ

אריק קאנטונה: "צריכים לגנות את הגזענות בישראל"

הצרפתי קורא לשלול מישראל את אירוח היורו לנבחרות צעירות בעקבות המקרה של הכדורגלן הפלסטיני, מחמוד אל-סרסק, ששובת רעב בכלא הישראלי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ספורט הארץ

כוכב הכדורגל לשעבר, אריק קאנטונה, יצא היום בביקורת חריפה נגד ישראל, בעקבות יחסה של המדינה לכדורגלנים הפלסטינים. כזכור, הכדורגלן מחמוד אל-סרסק עצור בכלא הישראלי מאז 2009 ושובת רעב קרוב לשלושה חודשים. קאנטונה פרסם היום הצהרה חריפה בה אמר: "מדינת ישראל מפרה את החוק הבינלאומי. אלה שיצאו בגינוי כנגד ביטויי הגזענות ביציעים במשחקי היורו שנערכים בפולין ואוקראינה, צריכים לגנות באותה חריפות את הגזענות וההסתה בישראל".

הכוכב הצרפתי הצטרף לקריאות נוספות שנשמעו בימים האחרונים, וביקש לשלול מישראל את אירוח אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, שאמורה להיערך בשנה הבאה בארץ. "איך נותנים לישראל לארח את אליפות אירופה לנבחרות צעירות?", תהה קאנטונה, "הגיע הזמן להפסיק לתת חסינות לישראל, ולהתעקש איתה על אותם סטנדרטים של שוויון, צדק וכבוד לחוק הבינלאומי שאנו דורשים ממדינות אחרות". 

קאנטונה. קורא לביטול הטורניר בישראלצילום: אי–פי

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

מחמוד אל-סרסק, ששיחק כחלוץ בנבחרת הכדורגל הפלסטינית, ביקש ב-2009 לעבור מקבוצת הכדורגל שלו ברפיח לקבוצה של מחנה הפליטים בלאטה בשכם. למרות המדיניות הגורפת של מניעת יציאתם של תושבי עזה לישראל ולגדה המערבית, קיים חריג בולט אחד והוא כדורגלנים - להם ישראל מעניקה אישורי מעבר לגדה המערבית ואף אישורי שהייה. ככדורגלן, סרסק קיבל אישור יציאה ונעצר במחסום ארז ביולי 2009. מאז הוא עצור בלא משפט בתוקף החוק לכליאתם של לוחמים בלתי חוקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ