מלה של בוקר |

קורנפיין משמש דוגמא, קשטן נשאר קשטן

יו"ר בית"ר ירושלים הזדהה עם שחקניו והחליט לשלם מכיסו על רכבו השכור, מי שראה את קשטן חוזר לשכונת התקווה חווה דז'ה וו

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

קורנפיין שילם מכיסו עבור הרכב הצמוד, אלי כהן הגיע לאימון ברכבו הפרטי

איציק קורנפיין, יו"ר בית"ר ירושלים, ספג התקפות רבות על שכרו הגבוה בבית"ר ירושלים בשנים האחרונות – סכומים אסטרונומיים אותם חשפתי בעבר. בעקבות אותן ביקורות קורנפיין הקפיא שני שליש משכרו, והשבוע החליט היו"ר לשמש דוגמא והחזיר את רכבו הצמוד, בדיוק כפי שנתבקשו לעשות שחקני הקבוצה ועובדי המועדון. קורנפיין מאמין שהצעד שעשה ירכך את השחקנים. העובדה שהבוס החזיר את הרכב אולי תחלחל ותשכנע אותם להגיע לאימונים ברכבים פרטיים.

אלי כהן נחת ביום חמישי לפנות בוקר בארץ מטיול פרטי בברלין. כאשר הבין המאמן כי הרכבים נלקחו מהשחקנים הוא החליט לעלות לירושלים עם רכבו הפרטי. "אם לקחו לשחקנים את הרכב וכל אחד דואג להגיע בכוחות עצמו אז צריך לשמש דוגמא ולהגיע עם הרכב הפרטי. אני מרגיש עם זה יותר טוב ואם צריך אני אחזיר את הרכב עד שהשחקנים יקבלו רכב. המצב קשה מאוד וצריך לתת כתף כדי לסייע למועדון לעבור את התקופה הזו", אמר כהן.

למרות התמרמרות השחקנים, כולם הגיעו לבית וגן. עם זאת, ישנם גורמים חיצוניים שניסו להשפיע על שחקנים לא להגיע לאימון, והתסיסו אותם במטרה שיפעילו לחץ על קורנפיין להחזיר את המכוניות במהרה. בסופו של דבר השכל הישר של השחקנים ניצח.

קורנפיין החליט להזדהות עם כולם ושילם מכיסו עבור רכבו, לפחות עד שישיג הסכם אימוץ חדש עם חברת ליסינג. בינתיים, קורנפיין ושאר אנשי המועדון שכרו מכוניות באופן פרטי ומשלמים עליהן מכיסם האישי, כמו גם מספר שחקנים ביניהם קובי מויאל ותומר בן יוסף.

המסקנה מכל הסיפור: איומים לחוד ומציאות לחוד. השחקנים הגיעו בהרכב מלא לאימון הפתיחה. המאמן אלי כהן דיבר איתם על המצב הקשה וביקש מכולם להיאזר בסבלנות ולקוות לימים טובים יותר.

קורנפיין. העבודה הקשה מול עמותת האוהדים מתחילה עכשיו צילום: ספי מגריזו


גם אחרי 40 שנה קשטן מתרגש באימון הראשון

השבוע נפתחו אימוני בני יהודה תל אביב. דרור קשטן, המאמן הוותיק ביותר בליגת העל, הגיע לחדרו בשכונת התקווה. הוא נכנס לאותו חדר קטן בפינה בקומה הראשונה של המבנה הישן במועדון וערך את אותו טקס בדיוק כמו לפני שלוש שנים, אז הגיע לראשונה לשכונה.

המאמן, שמאמין גדול באמונות תפלות ועין הרע, התנהל בדיוק כמו שכתוב בספר של קשטן. מי שהיה באימון הראשון ונכח גם בכניסתו הראשונה למועדון ב-2009, מספר כי קשטן נשאר אותו קשטן. אותה כניסה, אותו סדר בארון, הכל מתוקתק כמו שעון והכל מלווה בהתרגשות. "אני מתרגש כמו באימון הראשון. כל עונה יש פרפרים ויש התרגשות גם אחרי כל כך הרבה שנים", אמר המאמן המעוטר ביותר בכדורגל הישראלי.

משה דמאיו, מי שהחליט להחזיר את קשטן, אומר כי ההחלטה לבחור בו שוב, למרות התנגדות חלק מהאוהדים, היתה לא רק בגלל הכדורגל אלא גם בגלל ההתנהלות שלו כאדם. בין דמאיו לקשטן יש כימיה וקשר מצוין, ואחרי חצי עונה אצל אלי טביב, אין ספק ששכונת התקווה נראית לקשטן כמו גן עדן.

אותן אמונות תפלות, אותו קשטןצילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ