אלי טביב ויואב מוזר הגיעו להבנות על מתווה חוזה הנאמנות

בימים הקרובים ייחתם ההסכם, שקובע כי בתוך שנה טביב יקבל 18.5 מיליון ש"ח, שיגיעו מקבוצת רוכשים או מכספי ערבות שיופקדו אצל מוזר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתום פגישה שארכה למעלה משעתיים בין עו"ד יואב מוזר לבין פרקליטו של הבעלים היוצא אלי טביב, עו"ד יורם זמיר, הגיעו הצדדים להבנות רשמיות על מתווה חוזה הנאמנות, במסגרתו יועברו לידי מוזר כל זכויות הניהול על הפועל תל אביב.

בימים הקרובים יעלו הצדדים את ההבנות על הכתב ויחתמו רשמית על החוזה, שיביא סופית לסיום עידן טביב בהפועל. על פי ההסכם יקבל טביב תמורת מכירת המועדון 18.5 מיליון שקלים, כשבמהלך השנה הקרובה יעשו מאמצים לאתר רוכש או קבוצת רוכשים שיגייסו את הסכום הדרוש.

מספר גורמים עסקיים, המזוהים עם הפועל ודרשו לא להיחשף, הפקידו בנאמנות אצל מוזר ערבות בסך 18.5 מיליון שקלים כדי להוציא את עסקת הנאמנות לפועל. לטביב הובטח כי אם עד ה-1 ביולי 2013 לא יימצא רוכש למועדון, תשמש הערבות של אותם אנשי עסקים לצורך הרכישה.

אלי טביב. בודק בשבוע האחרון את מצבו הכספי של המועדוןצילום: שרון בוקוב

לעוד כתבות ועדכונים כנסו לדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"עדיין לא ניתן לברך סופית", סיפר אתמול מוזר לאחר הפגישה, "יש הבנות וזה הולך בכיוון הנכון. לאוהדים יש הזדמנות גדולה לרכוש את הפועל. תג המחיר איננו פשוט לגיוס, אבל צריך לעשות את הכל כדי לגייס את הסכום. כל מי שיציע לשלם את המחיר הזה ירכוש את המועדון, כמובן בתנאי שיהיה זה אדם ראוי, שטובת הפועל לנגד עיניו".
בהודעה לתקשורת הוסיף מוזר כי "שני הצדדים מעוניינים להגיע לאותו הפתרון ואנו פועלים להוציא את ההסכם הזה לפועל. אני מאמין שתוך מספר ימים המהלך יושלם, והפועל תצא לדרך חדשה. ברגע שההסכם ייחתם, לטביב לא תהיה יותר נגיעה לקבוצה. אני מצפה למכירה של כ-10,000 מנויים לפחות".

גורמים המעורים בעסקת הנאמנות משוכנעים כי ההתאחדות לא תערים קשיים לאישור העברת זכויות הניהול מטביב, ומאחר שלא מדובר בשלב הזה בהעברת בעלות, אין חובה לחשוף את המשקיעים העומדים מאחורי הערבויות. "רק אם נצטרך להחליף את הערבות של טביב בבקרה בסך 1.3 מיליון שקל בערבות אחרת", סיפר גורם במעורה בהסכם, "נצטרך לחשוף את נותן הערבות הזו". לא מן הנמנע כי הערבות הזו תוחלף בערבות על שמו של מוזר.

מספר קבוצות אוהדים, אשר פועלים לגיוס משקיעים לצורך הרכישה, לא פוסלות את האפשרות כי יגייסו סכום נמוך מהמחיר אותו דורש טביב, כשהרעיון שעומד מאחורי זה הוא לרכוש אחוזים מסוימים ממניות המועדון, ולהשאיר את יתר המניות בידי אותם גורמים עלומים שהפקידו את הערבויות בנאמנות אצל מוזר.

מאמן הכושר רון ציבלין קיבל אתמול הודעה מהמאמן ניצן שירזי כי לא ימשיך בקבוצה. במקומו מונה דרור שמשון. "יש בי כעס ואכזבה", אמר ציבלין בקצרה. בסביבתו טענו כי "הכעס הוא בעיקר על העיתוי, משום שבשלב זה כבר אין ממש אפשרות למצוא קבוצה חלופית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ