העונה הקשה ביותר של בית"ר? תחשבו שוב

למרות התחושה שהמועדון הירושלמי בדרך לעונה קשה, בפועל מצבו הוא הטוב ביותר בשנים האחרונות. אלי כהן: "אופטימי שיגיעו משקיעים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כנראה שבתקשורת הספורט הישראלית, וגם בבית"ר ירושלים עצמה, אוהבים לייצר דרמות. מזה שבוע ימים המועדון מהבירה מתאמן, הן בבית וגן, והן בחוף הים בתל אביב, אבל זה לא הפריע לעיתונאים לספר בימים האחרונים כי אימון ה"פתיחה" נקבע להיום (שלישי) בשעה 18:30.

מרוב שעמום ששורר בכדורגל הישראלי החליטו לייצר דרמה של אימון ראשון, כאשר המטרה היתה להביא כאלף אוהדים לאימון. אם כך, אפשר לומר שהמטרה הושגה בהצלחה רבה. לאימון שנערך הערב בבית וגן אכן הגיעו קרוב לאלף אוהדים, ובתיאום מראש הם קיבלו את האישור מתי לפרוץ לאימון ו"לפוצץ" אותו לכמה דקות. העיתונאים, ובעיקר ניידות השידור שהיו במתחם האימונים, התחרו ביניהם על עמדה טובה יותר בדשא, ועל הזכות לפרוץ ראשונים עם ראיון בשידור חי, כשהמועמדים המועדפים הם המאמן אלי כהן או הקפטן עמית בן שושן.

כלי התקשורת התחרו על תואר הפתיח הדרמטי ביותר, וכולם דאגו לציין ש"זוהי העונה הקשה ביותר של בית"ר ירושלים". עובדתית זה לא נכון. המועדון הירושלמי ידע בשנים האחרונות מציאות קשה הרבה יותר. לבית"ר היו עונות עם התחייבויות של 40 מיליון ש"ח, בעוד שהעונה מצבה הוא הטוב ביותר בארבע השנים האחרונות.

בית"ר ירושלים חוגגת הישארות גם העונה. "האוהדים הם הנכס הכי גדול שלנו" אמר אלי כהןצילום: שרון בוקוב

לכן כאשר אלי כהן הגיע לדבר, כשהוא מלא בחיוכים מאוזן לאוזן ונשמע אופטימי מתמיד, הוא מעט הופתע מהשאלות כיצד הוא נשמע חיובי כל כך, כשהמצב קשה מאוד ובית"ר מועמדת לירידה. בינתיים, החלו האוהדים להתלהב על הדשא, להרים את השחקנים ולהצטלם עם הכוכבים האפורים.

אלי כהן אמר: "אני אופטימי. המצב לא קל, אבל אני מאמין שיהיה כסף בבית"ר ירושלים, ושיגיעו משקיעים. זה מועדון גדול בכדורגל הישראלי עם אוהדים מדהימים שהם נכס לכל דבר, ולמרות שארקדי גיידמק החליט שלא לסייע יותר, אני בטוח שיהיה טוב - לא יתנו למועדון ענק כזה ליפול".

הקפטן בן שושן נכנס לנעליו של אבירם ברוכיאן ואמר את אותם דברים שקודמו ירה לחלל האוויר לפני כל פתיחת עונה. "זה לא קל להיות במצב הזה, אבל בית"ר ירושלים זה מועדון גדול, ולא נישאר הרבה זמן בלי בעלים באופן מסודר. אני אופטימי, לא מודאג".

בן שושן התבקש בסיום העונה לחתום על חוזה חדש בסך 700 אלף ש"ח ברוטו, אולם סרב ואמר שהוא הולך לשחק באירופה. בבית"ר המתינו, והעריכו שהקפטן שסיים את חוזהו לא יקבל הצעה מאירופה, יתקפל, ויגיע לאימונים. בן שושן המתין והמתין, וההצעות בוששו מלהגיע. גם לא מקבוצות אחרות בליגת העל. עכשיו הוא ממתין להצעה החדשה של היו"ר איציק קורנפיין לאור המציאות החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ