מלה של בוקר

קורנפיין מבין את מסרי האוהדים

האם יו"ר בית"ר ישתכנע ויעביר לאוהדי הקבוצה מניות מהקבוצה? את מי עקץ ראובן עטר? ולמה אלי טביב רשום כבעלים של הפועל ת"א?

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

קורנפיין מתקרב לקהל, ולהיפך

האם יו"ר , איציק קורנפיין, מתחיל להתגמש בעניין בקשת האוהדים לרכישת חלק ממניות הקבוצה? כזכור, , בה נכחו אוהדים, אנשי עסקים ועורכי דין, ובה דובר על רצון האוהדים לקבל מניות בניהול הקבוצה. לאחר מכן נפגשו נציגי האוהדים עם קורנפיין, שקיבל מסרים כי אם יסרב להצעה, יינקטו צעדים מרחיקי לכת, ובהם אי רכישת מנויים, אי הגעה למשחקי בית, והפגנות מול ביתם של קורנפיין, ועו"ד ישראל שלו המחזיק במניות של ארקדי גיידמק.

היו"ר כנראה נרתע מהמסרים, ובפגישה שנערכה השבוע עם נציגי האוהדים שידר גישה חיובית להצעה, ונראה שיהיה מוכן לבוא לקראתם ולפתח את העניין. על פי התכנית המתגבשת ייקבע סכום שוויה של בית"ר, כולל חובות, ויועמד על סדר גודל של 10 מיליון ₪. על פי מתווה זה ישקיעו האוהדים ואנשי העסקים המעורבים סכום כסף, ובתמורה יקבלו אחוזים בבעלות, כשהמטרה היא לגייס חמישה מיליון ₪ כדי לקבל לפחות 50 אחוז מן המניות.

"איציק עושה ימים כלילות למען הקבוצה, לא במקום שהאוהדים מקללים אותו"צילום: אילן אסייג

קורנפיין אף הוסיף שבסכום של 10 מיליון ₪, אפשר יהיה להעביר את הקבוצה ברשות לבקרת תקציבים, מבלי למכור אף שחקן, ועל ידי דחיית חלק מהחובות לעונה הבאה, להעמיד תקציב של 20 מיליון ₪. נראה שהיו"ר מסכים למהלך כיוון שהוא מבין שסירוב שלו יגרום לחידוש המחאה נגדו וגם כי הוא מבין שמצב הקבוצה אנוש. כעת האוהדים צריכים לשקול ולהחליט מה עמדתם בנוגע לתכנית, ואתמול נערכה פגישה נוספת בעיר מודיעין, בה נכחו הגורמים הרלוונטיים.

בינתיים מנסים האוהדים לשכנע את , תוך שהם מתקשרים אליו ושולחים לו הודעות. השחקן, שמחובר לקבוצה, משיב לאוהדים ומסביר ש"הנושא עם מכבי ת"א מורכב ומסובך, וייקח זמן לסיים אותו". יצחקי הוסיף שבכל מקרה בית"ר לא תוכל לעמוד בדרישותיו הכספיות, אולם האוהדים עדיין לא הרימו ידיים וממשיכים בניסיונות השכנוע.

עטר: "סוף סוף קיבלתי הזדמנות במכבי חיפה"

דרור קשטן אולי לא הגיע ל, אבל הרוח המשמעתית שלו בהחלט מרחפת בקרית אליעזר, עם הגעתו של ראובן עטר לקבוצה. המאמן המתולתל הדהים את השחקנים כאשר הודיע להם כי עליהם לעבור להתגורר בחיפה, והסביר ששחקן לא יכול להעביר 3 שעות ביום בכבישים.

נראה כי את ההחלטה הזו השחקנים יצליחו לעכל, אבל מה עושים עם דרישתו של המאמן להשאיר את הטלפון הסלולארי ברכב החונה מחוץ למתחם, ולא להכניסו לחדרי ההלבשה? אגב, החלטה כזו הנחו כבר מזמן קשטן ואלי כהן, כשאימנו בבית"ר ירושלים. שחקני מכבי חיפה החלו לצחקק ביניהם ואמרו: "עכשיו נוכל לדעת בקלות מי המדליפים, כי הם ירצו לרוץ מהר אחרי המקלחת לרכב לדווח".

שחקני מכבי חיפה. יצטרכו לעבור לגור בחיפה ולהשאיר את הטלפון הסלולארי ברכבצילום: שרון בוקוב

, כולם היו חגיגיים וניסו לרצות האחד את השני. עטר אמר שהוא שמח להגיע לחיפה אחרי עשר שנים, ושהוא מאושר מאוד. אולי שלא בכוונה, שיגר עטר עקיצה במשפט שאמר: "אין ספק שאני מאוד מתרגש שקיבלתי סוף סוף את ההזדמנות, אני שמח שהגעתי למכבי חיפה אחרי עשר שנים".

שחקן העבר ודאי לא תכנן לעקוץ, אבל הדברים האלה מלמדים שבתת מודע נפגע עטר מהעובדה שרק אחרי עשור החזיר אותו הבעלים יעקב שחר הביתה. עשור שהיה מלווה בקמפיין תקשורתי יחד עם האוהדים. שחר אמר כי הוא מצפה לקבוצה אטרקטיבית שתמלא את היציעים, והוסיף: "התכנית היתה להביא את עטר שנה קודם אבל לקחנו אליפות".

האוהדים נתנו הצגה כמו שהבטיחו, ו-2,000 מהם הגיעו לאימון הפתיחה, כדי להעניק לעטר תחושה של מלך. אחרי כל פסטיבל עטר בשנים האחרונות, נראה כיצד יעבוד השילוב בין האוהדים לעטר, שהתרגל לראות שלטים הנושאים את שמו מתנוססים בכל משחק ביתי. עטר יודע שהאוהדים עשויים לקלל אותו בימים קשים: "קיללו אותי בנתניה, קיללו אותי בבית"ר. אני יודע להתמודד עם לחץ, וגם מכיר את המועדון מצוין".

בעלים בפועל או רק על הנייר?

עיתונאים שבדקו את עניין רישומי הבעלות במשרדי ההתאחדות לכדורגל הופתעו לגלות שאלי טביב עדיין רשום כבעלים של הפועל ת"א. מדוע? הרי הוא העביר את הקבוצה בנאמנות לעו"ד יואב מוזר. באותה נשימה התגלה שגם ארקדי גיידמק עדיין רשום כבעלים של בית"ר ירושלים, למרות שהעביר את מניות הקבוצות לעו"ד ישראל שלו כבר לפני שלושה שבועות.

לעניין זה יש הסבר. גם שרים בממשלת ישראל העבירו חברות שלהם לעורכי דין בנאמנות בתקופת תפקידם כשרים, אבל הם עדיין בעלים על הנייר. כך גם בנוגע לטביב. הוא אמנם העביר את ההרשאה לניהול הקבוצה לעו"ד מוזר, שיכול לקבל החלטות ולעשות ככל שנראה לו, אולם אם הנאמן לא יעמוד בחוזה, הניהול יחזור לטביב. מוזר אינו הרוכש, אלא רק נאמן, ולכן טביב מופיע ברשומות כבעלים, בדיוק כמו ארקדי גיידמק ודניאל יאמר. בעלים. לפחות על הנייר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ