עסקת הפועל תל אביב בדרך לפיצוץ

עו"ד יואב מוזר גילה גירעון צפוי של כ-10 מיליון ש"ח שייאלץ לכסות בעצמו. בנוסף הבין כי אוהדים רבים אינם מאמינים בכשרות העסקה ולא ירכשו מנויים

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

עסקת העברת זכויות הניהול בהפועל תל אביב מידיו של אלי טביב לעו"ד יואב מוזר עומדת בפני פיצוץ. בימים האחרונים, אחרי שקיבל לידיו את הנתונים הכספיים של המועדון, גילה מוזר, על פי מקורביו, כי מסתמן "בור גדול" - גירעון של כ-10 מיליון שקל. החישובים שערך מוזר העלו כי סך ההוצאות הצפויות של המועדון בעונה הקרובה עומד על כ-30 מיליון שקל, בעוד ההכנסות צפויות לעמוד על כ-20 מיליון. את הגירעון ייאלץ מוזר לכסות בעצמו, שכן טביב הבהיר כי אין בכוונתו להשקיע עוד במועדון.

"אם לא יימצא פתרון לזה, לא תהיה עסקה", אמרו בסביבת מוזר, "טביב מחפש לגלגל אל מישהו אחר את הבלגן הצפוי, אך לזה אין מצב שמוזר ייכנס".

מוזר מבין כי במצב הדברים הקיים יהיה עליו למכור מספר שחקנים כדי לצמצם את ההוצאות ולאזן את התקציב, אך אינו מוכן "לבנות על הכנסות אופציונאליות בלבד", כלשון גורמים בסביבתו, שכן אין מי שיערוב כי אכן יגיעו הצעות להעברת אפולה אדל או לרכישת שחקנים כדוגמת טוטו תמוז, נוסא איגייבור ואביחי ידין.

אוהדי הפועל ת"א. "באמצעות העמותה ננהל את המועדון עם ראייה לטווח ארוך".צילום: שרון בוקוב

בואו לבקר בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"אם טביב יהיה מוכן להיות ערב לכך", הבהיר גורם המעורה בעניין, "תהיה עסקה, אבל זה לא המצב". מחר צפוי מוזר לקיים מספר פגישות עם מומחים פיננסיים ולשוחח עם אנשי הבקרה, במה שמוגדר "יום קריטי למימוש העסקה", ולאחריהם יקבל תמונה מדוייקת יותר כדי לקבל החלטה אם לחתום על חוזה הנאמנות או לרדת מכל הסיפור.

לאחרונה הבין מוזר כי יהיה לו קשה להתבסס על הכנסות ממכירת מינויים, שכן אוהדים רבים מסרבים להאמין בכשרות העסקה ובעזיבתו הרשמית של טביב. כמה אוהדים ביקשו ממוזר לדעת מי אלה אנשי העסקים שהציבו ערבות בסך 18.5 מיליון שקל, במסגרת עסקת הנאמנות, ונדהמו לגלות כי גם הוא אינו יודע. "מי מבטיח לנו שהם קיימים", תהו לאחרונה נציגי האוהדים, "העסקה מריחה כמו קומבינה ולא ניתן לזה יד. אם יש בכלל ערבים שיחשפו אותם, אחרת לא נשתף פעולה עם הדבר הזה". בקרב האוהדים ישנה אף עמדה לפיה "אולי בכלל עדיף שהעסקה הזו תתפוצץ. טביב בלחץ היסטרי להיפטר מהמועדון ואם זה יתפוצץ לא תהיה לו ברירה אלא להוריד את המחיר לאיזור 12 מיליון שקלים".

בצל הסאגה הזו, צפויה הפועל לפתוח מחר את האימונים, בעוד שחקניה בוחנים אפשרות של חרם בגין אי תשלום משכורות. "נקבל החלטה במהלך היום", אמר שחקן בכיר.

אוהדי הפועל ת"א. "באמצעות העמותה ננהל את המועדון עם ראייה לטווח ארוך".צילום: שרון בוקוב
טביב. לא ישקיע שקל במועדון ואת הגירעון מוזר ייאלץ לכסות בעצמוצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ