פוצץ אימון הבכורה של הפועל תל אביב

בצל הבלגן הניהולי ולעיני כ-200 אוהדים, פתח ניצן שירזי את אימוני הקבוצה וביקש: "אל תמהרו להספיד את המועדון הזה". באדיר, שטרם חתם, הגיע לאימון

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

תחת ערפל כבד בנוגע לעתידה של הפועל תל אביב וחוסר הוודאות הסובב סביב המועדון, קיים היום המאמן ניצן שירזי מסיבת עתונאים לרגל פתיחת האימונים של הקבוצה. לצדו ישב וואליד באדיר, שטרם חתם רשמית על חוזה לעונה הבאה. שירזי לא הסתיר את המצוקה שעמה הוא נאלץ להתמודד בתקופה האחרונה, בניסיון להעמיד את הקבוצה על הרגליים לקראת העונה הבאה.

"זה יום די מורכב", אמר המאמן, "אנחנו בנקודת זמן שבה רב הנסתר על הגלוי. אבל מועדון בסדר גודל של הפועל תל אביב יעמוד על הרגליים, והרגליים האלה חזקות ויציבות. אנחנו מכינים את עצמנו לכל התרחישים. יש ואקום בכל מה שקשור לניהול מסביב, אבל השעון מתקתק והזמן לא עוצר. אנחנו צריכים להיערך למפעל האירופי שמתחיל בעוד חודש וחצי. אף אחד לא יודע מה יילד יום. צריך לחכות עם ההצהרות והכוונות לעונה הבאה. היינו שמחים לקבל תקציב יותר גדול, אבל ברור לנו שיהיה תקציב שפוי ומצומצם".

שתפו אותנו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ" כיצד תיראה העונה של הפועל?

עד כה החתימה הקבוצה שחקן אחד, המגן דניאל בורחל, כשלא מעט שחקנים שסיימו את חוזיהם עזבו את המועדון, ביניהם מרקו שולר, מירקו הורמוש, ביוואן פרנסמן וגל שיש. באשר לעתידם של וואליד באדיר, סלים טועמה ויגאל אנטבי, בקבוצה מקווים להגיע להבנות עם השלושה בימים הקרובים ולסכם עמם רשמית על חוזה לעונה הבאה.

באדיר, שישב סמוך לשירזי, הבהיר חד-משמעית כי "החלטתי להיות פה יחד עם המועדון
הזה, למען האוהדים. למרות שאין לי עדיין חוזה זה הבית שלי. אני לא רוצה לחשוב על
אפשרות שלא אהיה פה. אנחנו נעמיד את המועדון על הרגליים. אני מבטיח. חשבתי על
פרישה אחרי הגביע, אבל ראיתי שהמועדון הזה הולך למקום לא טוב והחלטתי להמשיך למען האוהדים ולמען הסמל".

שירזי מקווה לשמוע בימים הקרובים כי עסקת העברת זכויות הניהול מידיו של אלי טביב
לידי עורך דין יואב מוזר תחתם רשמית, כך שאפשר יהיה להתחיל להניע את הקבוצה ולהוציאה מהקיפאון הניהולי בה היא נמצאת בשבועות האחרונים. "אל תמהרו להספיד את המועדון הזה", הוסיף המאמן.

"לא קל להתנהל בצורה הזאת, אבל במועדון הזה יש עוצמות בלתי רגילות. אנחנו יודעים כמה האוהדים חרדים לגורל המועדון ואנחנו זקוקים להם. הקהל הזה תמיד עמד לימין הקבוצה. אני לא מייפה ולא מעגל פינות. קורים דברים מתחת לפני השטח, ובמציאות הדברים הרבה יותר טובים ממה שהם נראים מעל פני השטח. אני לא מבקש הנחות ולא מנמיך ציפיות. גם בתקציב של 20 מיליון שקל, עם העוצמות שיש בהפועל תל אביב, זה יכול להספיק לעונה גדולה".

השחקנים שהרהרו באפשרות להחרים את אימון הפתיחה עקב אי תשלום המשכורות, קיבלו הודעה במהלך היום כי הכספים הועברו לחשבונותיהם, כולל המענקים ופרמיית הנקודות של חודש אפריל. האימון נפתח אל מול כ-200 אוהדים, ולאחר מספר דקות פרצו כעשרה מהם לכר הדשא - "מעין פריצה סמלית" - והאימון הופסק לשתי דקות עד שחודש. מאוחר יותר החליטו האוהדים להיות רציניים יותר, ועשרות מהם פוצצו את האימון. הפעם, הוא הופסק לגמרי והשחקנים ירדו לחדר ההלבשה.

במקביל, בעיית הגירעון הצפוי להפועל תל אביב, שמאיימת לפוצץ את עסקת הנאמנות, כנראה בדרך לפתרון. עו"ד יואב מוזר פנה לאחד מאנשי העסקים שעומדים מאחורי הביטחונות, בסך 18.5 מיליון שקלים למימוש העסקה, בבקשה לקבל הלוואה בסך חמישה מיליון שקלים לצורך כיסוי הגרעון החלקי. מוזר קיבל הסכמה עקרונית לכך, כשנאמר לו כי כאשר יגיע רוכש תוחזר להם ההלוואה הזו ממחיר הרכישה. בימים הקרובים ייוועד מוזר עם אנשיו של טביב כדי לקבל התחייבויות מפורטות על כל חובות העבר, בשאיפה לחתום רשמית על חוזה הנאמנות במהלך השבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ