מאמצים מוגברים להוצאת הפועל ת"א מידי טביב

חיים רמון מנסה לגייס משקיעים, עו"ד מוזר פועל לסגירת חוזה הנאמנות. בינתיים, נגד עמרי קנדה הוגשה בקשה לצו איסור יציאה מהארץ

משה הרוש
משה הרוש

בהפועל תל אביב פועלים בשני מישורים מקבילים להוצאת המועדון מידיו של אלי טביב. האחד - העברת זכויות הניהול לידי עו"ד יואב מוזר, והשני - רכישת המועדון על ידי קבוצת משקיעים שאותם מגייס חיים רמון.

אתמול הסכים רמון להתייחס בקצרה למאמציו לגייס משקיעים, שיזרימו 18.5 מיליון שקלים לרכישת המועדון, ואמר כי "מספר ימים של סבלנות ונדע אם זה הולך לפה או לפה. עד שזה לא ייסגר אין לי כוונה לדבר". המסרים על מגעים בין אנשיו של רמון לנציגיו של אלי טביב הגיעו גם למאמן ניצן שירזי, שהבהיר כי "תוך מספר ימים נקווה שהכל יסתדר. קורים דברים מתחת לפני השטח ונקווה שיהיה בסדר".

הפועל ת"א פתחה אתמול את אימוניה לקראת עונת 2012/13

על פי המתווה שמגבש רמון, הקבוצה תירכש באמצעות אנשי עסקים וגיוס כספים ממשקיעים המזוהים עם הפועל, אולם גורמים המעורים במתרחש טוענים כי "זה עוד רחוק מלהיסגר כמו שכולם מנסים לצייר. אף אחד לא מוכן לשלם לטביב 18.5 מיליון שקל. רק אם הוא יוריד את המחיר אפשר יהיה לסגור עסקה". רמון, באמצעות עו"ד ניר ענבר, כבר שיגר לטביב לפני חודש הצעה בכתב לרכוש את הפועל ב-16 מיליון שקלים, כשהתשלום הראשון, בסך 12 מיליון שקלים, ישולם מיידית, ועוד ארבעה מיליון ש"ח בפריסה לשנה. "רמון אולי רציני", אמרו בהפועל, "אבל לא בטוח שיהיה לו את הכסף".

בינתיים הבהיר מוזר לאנשיו של טביב כי "בלי לחשוף את זהותם של המשקיעים שמוכנים להפקיד ערבויות בסך 18.5 מיליון שקלים לא תהיה חתימה על חוזה הנאמנות". בסביבתו של מוזר טענו כי "האוהדים חשדנים, בצדק, בכל עסקה שקשורה עם טביב, ולכן לא יהיו מוכנים לרכוש מנויים בלי לדעת מי עומד מאחורי חוזה הנאמנות". את המסרים האלו קיבל מוזר בימים האחרונים מראשי ארגוני האוהדים, שהבהירו כי חרם המינויים יישאר על כנו אם לא תהיה שקיפות מוחלטת סביב עסקת הנאמנות, ו-ודאות מוחלטת ש"טביב לא יחזור פתאום בעוד שנה אם לא יימצא רוכש למועדון".

חיים רמון. "הוא אולי רציני", אמרו בהפועל, "אבל לא בטוח שיהיה לו את הכסף"צילום: מיכל פתאל

בואו לבקר בעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

בקשה לצו עיכוב יציאה מהארץ הוגשה נגד עמרי קנדה

עומרי קנדה, ששוהה ברוסיה במסגרת מבחנים בקבוצת אמקאר פרם מהליגה הרוסית, צפוי לחזור בימים הקרובים לישראל לצורך התארגנויות אחרונות לפני הצטרפותו הרשמית לקבוצה,   אך עשוי למצוא עצמו נתקל בקשיי יציאה מהארץ.

כנגד קנדה מתנהלת בחודשים האחרונים תביעה בבית המשפט ברחובות בגין חובות בסך של כ- 300 אלף שקלים כלפי שני גורמים, שהעניקו לו סכומים אלה כהלוואה. לאחר שהפצירו בו במשך שבועות ארוכים להשיב להם את החוב, קיבלו השניים שתי המחאות, שהתבררו כחסרות כיסוי.

השניים, באמצעות עו"ד עדי ינקלביץ', כבר דאגו בעבר להוציא צו עיקול על משכורותיו של קנדה מהפועל תל אביב, אולם לא ראו עד כה את הכסף מאחר וראשי הקבוצה הבהירו להם כי שכרו החודשי משמש להחזר הלוואה אחרת, שהעניק לו המועדון.

עם יציאתו של קנדה בימים האחרונים למבחנים ברוסיה, הזדרז עו"ד ינקלביץ' להגיש לבית משפט השלום ברחובות בקשה לצו עיכוב יציאה מהארץ בגין אותו חוב, או לחילופין הפקדת שטר ערבות מצד קנדה בגובה של 60 אלף שקלים – גובה החוב, שהשחקן אינו מתכחש לו כפי שעולה מתיק התביעה בין הצדדים.

בימים הקרובים אמור בית המשפט לדון בבקשה ואם יורה על צו עיכוב יציאה מהארץ, קנדה לא יוכל לממש את האופציה להצטרף לשורות אמקאר, אלא אם יפקיד את הערבויות הדרושות.

עמרי קנדה. שוב בצרותצילום: ספי מגריזו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ