מלה של בוקר |

מלחמת אבו באבו

אבו ענזה רוצה לעבור לנתניה אבל לאבו סובחי היו תכניות אחרות. לוזון חזר מקייב עם שלושה מיליון יורו וערן לוי ממורמר על בית"ר

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

המאבק הגדול בין אבו ענזה לאבו סובחי
מאבק איתנים מתקיים בין חלוץ בני לוד מוראד אבו ענזה לבין הבעלים של הקבוצה אבו סובחי. החלוץ החליט להחרים את אימוני הקבוצה במידה שאבו סובחי לא יגיע עמו להבנה בנוגע לשחרורו מהקבוצה.

המאבק בין השניים החל כאשר אבו סובחי התעקש לשחרר את אבו ענזה – שחתום בלוד לעונה נוספת – תמורת לא פחות ממיליון וחצי שקל. הפועל באר שבע הסכימה לשלם מיליון שקל תמורת מחצית מהכרטיס, אך אבו סובחי התנגד. הגיעה להבנה עם השחקן והציעה להשאילו לעונה אחת עם אופציה לרכישה. אבו סובחי הסכים אולם הציב תנאי, לפיו החלוץ יחתום עכשיו על חוזה לשנתיים ויושאל לעונה הקרובה.

יו"ר לוד הסביר כי אבו ענזה מסיים חוזה בעונה הבאה, ואם מכבי נתניה לא תממש האופציה, על פי התקנון הוא יהפוך לשחקן חופשי. לכן רוצה אבו סובחי להבטיח את חזרתו האוטומטית לבני לוד.

אבו סובחי. מעדיף את הכסף על פני טובתו של אבו ענזהצילום: אילן אסייג

החלוץ סרב, ואבו סובחי התחפר בעמדתו. ראשי נתניה לחצו על אבו ענזה, שנכנע לבסוף ללחץ והסכים לחתום לשנתיים בלוד. אלא שרגע לאחר ההסכמה עשה אבו סובחי פניית פרסה והחליט שהשחקן יעבור ל, שמוכנה לשלם יותר. בינתיים, העסק מתחמם ובין השניים קיים כעס רב, והחלוץ העביר מסרים ברורים לבוס של לוד: "יכולים לשכוח שאני אחזור לשחק בלוד. אני עוזב ולא חוזר לשחק כאן, אני רוצה להתקדם. פעם אחת כבר מנעו ממני להתקדם, עזבתי והחזירו אותי". החלוץ ממורמר מכיוון שהקבוצה רכשה אותו ממכבי קרית גת בליגה א' תמורת 25,000 דולר בלבד, וכעת אבו סובחי דורש סכום מופרז.

כניסתה של אשדוד לתמונה גרמה ללחץ בנתניה ואצל אבו ענזה, שכבר האמינו כי הכל סגור. אבל גם אבו ענזה לא מכיר מספיק את הבוס שלו. אבו סובחי הוא האיש הכי מאושר בימים אלה. הוא לא היה זמן רב בכותרות, יש לו חלוץ מבוקש שנחשב לסחורה חמה ואף אחד לא ימנע ממנו לעשות עליו מכרז. מבחינתו, כל קבוצה יכולה להשתתף במכרז, או אם תרצו, על פי אבו סובחי, "תחרות על מלך השערים של הליגה הלאומית".

לגיטימי שאבו סובחי רוצה להרוויח כמה שיותר, אבל מחובתו לכבד את המלה שנתן למי שהביא אותו לצמרת הלאומית. הרי בלעדיו כנראה שלא היינו שומעים יותר מדי על אבו סובחי.

עכשיו השאלה היא מי יכופף את מי. אבו סובחי נוטה לכיוון אשדוד בגלל הכסף, אבו ענזה חולם על שיתוף פעולה עם חברו הקרוב אחמד סבע בנתניה וכל הצעה טובה יותר לא תשנה את דעתו. בסוף השבוע הכל כבר היה סגור עם נתניה, אבל עכשיו אי אפשר לדעת מה יקרה. עם זאת, במידה שאבו ענזה יגיד לאלישע לוי וליוסי מזרחי כי אינו רוצה לשחק בבאר שבע או באשדוד, קשה לראות את שני המאמנים מחתימים אותו בכוח. אבו ענזה אומר כי "מכובד מאוד שנתניה תשלם 150 אלף שקל עבור השאלה לעונה אחת". בסיום העונה תהיה לה אופציה לרכוש אותו ב-1.2 מיליון שקל.

אבו ענזה. "אני עוזב ולא חוזר, אני רוצה להתקדם", אמר החלוץצילום: אילן אסייג

לוזון חוזר מהיורו עם 3 מיליון יורו
הסתיים ביום ראשון עם . נציג ישראל ביורו, הלא הוא יו"ר ההתאחדות לכדורגל, בילה בטורניר מטקס הפתיחה ועד הנפת הגביע של איקר קסיאס. מעבר לחוויות העמוסות איתן חוזר לוזון, הכדורגל הישראלי קיבל גם מתנה יפה מנשיא אופ"א, מישל פלאטיני. היחסים המצוינים של לוזון עם האיש החזק באופ"א סידרו לכדורגל הישראלי מענק מיוחד בסך שלושה מיליון יורו.

לוזון החליט להוציא לדרך את שלב ב' בבית הנבחרות בשפיים ולהקים קומה שנייה, שתכלול מלון לנבחרת הבוגרת. לוזון שוחח עם פלאטיני, הביע בפניו את המצוקות הכלכליות בארץ וביקש סיוע כספי להשלמת הפרויקט. פלאטיני הבטיח לבדוק את הבקשה, שאושרה ע"י אופ"א והכסף יועבר להתאחדות.

מעבר לעובדה ששהיית לוזון ביורו לא עלתה להתאחדות לכדורגל שקל ומומנה כולה על ידי אופ"א, יו"ר ההתאחדות הצליח בעצם לחסוך עוד קצת למען הכדורגל הישראלי. "לא רק הכדורגל הישראלי, אלא כל העם בישראל צריך להיות מרוצה שיש אדם כמו פלאטיני, שאוהב את ישראל אהבת אמת ומסייע לנו מכל הלב", מכריז לוזון, "אין הרבה גברים כמו פלאטיני. הוא אדם מבריק וגבר חבל על הזמן".

אבי לוזון בגמר היורו. "פלאטיני הוא אדם מבריק וגבר חבל על הזמן" צילום: רויטרס

ערן לוי מרגיש שוב כמו נער
ערן לוי ממשיך להופיע לאימוני אבל גורמים בקבוצה טוענים כי זו רק שאלה של זמן מתי החלוץ יתחיל להחרים אותם. כבר תקופה ארוכה שלוי דורש לפתוח את החוזה שלו ולשדרגו. לטענתו, הוחתם כשהיה בלחץ, ללא קבוצה, ובית"ר ניצלה את המצב כדי להחתים אותו על חוזה עם אופציה חד צדדית של הקבוצה לחוזה נוסף בגובה 65 אלף דולר.

לוי אומר כי מדובר בחוזה שערורייתי לשחקן ברמתו, ולא פעם אמר לחבריו כי אינו מתכוון להגיע עוד לאימונים. בינתיים, מאז האימון הראשון לפני שבוע, כועס לוי ומאיים, על אף שממשיך לעשות כן. החלוץ חש כי נאלץ לחתום על חוזה שמזכיר לו את תקופתו כנער בתחילת דרכו. שחקנים מספרים כי זו רק שאלה זמן מתי השחקן יחליט לעשות מעשה.

ערן לוי. "מקווה שאחתום, ואז תראו איזו עונה אני מסוגל לתת"צילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ