"אלי טביב איננו הבעלים יותר"

חיים רמון ומשה תאומים הודיעו במסיבת עיתונאים על העברת הפועל ת"א לידי קבוצה בראשותו: "המטרה היא למסור את הפועל לאוהדים"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

חיים רמון כינס אחר הצהריים מסיבת עיתונאים בה הכריז על העברת הבעלות בהפועל תל אביב מידי אלי טביב לידי קבוצה בראשותו. קבוצת הרכישה בראשות רמון ומשה תאומים תקבל לידיה את המועדון, כך אישר גם טביב. הקבוצה הזו תעביר לטביב 12 מיליון שקל עד סוף השנה ועוד מיליון שקל בכל שנה לאורך חמש שנים.

במסיבת העיתונאים ישבו זה לצד זה רמון, תאומים, היו"ר המיועד פרופסור משה בר ניב היו"ר לשעבר והמנכ"ל המיועד אמיר לובין, המאמן ניצן שירזי ונציג האוהדים נמרוד בוכמן. "המהלך הזה היה תלוי מאוד בחשאיות שלו, כדי שלא ייפגע", פתח רמון ואמר, "אני אוהד הפועל משחר ילדותי, בערך 57 שנה. גדלתי ליד איצטדיון באסה, שיחקתי בילדים, גדעון טיש היה המאמן ויחזקאל חזום היה האליל שלנו. אנחנו אומרים שאהבות אחרות הן לא נצחיות, אבל אהדה לקבוצת כדורגל היא בלתי ניתנת להחלפה. לכן אני פה וזה לא פשוט בשבילי, יש לי עוד עיסוק או שניים. אמרו לי שאני שרוט, ויכול להיות שבנושא הפועל אני באמת שרוט. אבל חשבתי שלאור הפניות מצד גורמים רבים ולאור מצב המועדון, חשבתי שאם התנאים שהצבתי ימולאו, אהיה מוכן לקחת את הקבוצה".

רמון הבהיר כי טרם הועברו כספים לידי טביב, שמסר לקבוצת הרכישה יפוי כוח בלתי חוזר לבעלות על המועדון. "אני בשם אנשים נוספים רכשנו את הקבוצה מידי אלי טביב תמורת 12 מיליון שקל שאמורים להיות משולמים עד סוף יוני הבא. בנוסף לכך, יועברו מתקציב הקבוצה מיליון שקל כל שנה במשך חמש השנים הקרובות, וכך גם ינוכו כל חובות המועדון מתקופת אלי טביב. טביב איננו בעלים של הפועל ת"א, למרות שהוא עדיין רשום בהתאחדות ככזה.

"המטרה שלנו היא להעביר בסופו של דבר את המועדון לידי האוהדים. כל מי שקשור למהלך הזה הוא אוהד. אין פה מישהו שאינו אוהד הקבוצה. לכן כל מי שמעורב ברכישת הקבוצה ויכהן בתפקיד ניהולי במועדון, הוא אוהד הפועל. חצי מהמועדון יוחזק על ידי האוהדים, שיוכלו לרכוש שבריר מנייה בעלות משוערת של 150 שקל. האוהדים בהפועל תל אביב, יותר מבכל קבוצה אחרת, הם הלב והנשמה של המועדון. השילוב הזה בין לב ונשמה, אנחנו מקווים, יביאו להישגים. אנחנו רוצים לזכות באליפות וגם לנצח בדרבי".

רמון הוסיף כי "המועדון יתנהל בשקיפות מלאה", אבל סרב לחשוף את האנשים שעומדים מאחורי רכישת הקבוצה: "לאנשים האלה אין אחיזה בקבוצה. כל מי שיעביר כסף לרכישת המועדון יהיה גלוי, חשוף ורשום בהתאחדות. טביב העביר רק את ייפוי הכוח ולא קיבל שקל, אבל כרגע אין לו זכות והשפעה במועדון".

אחרי רמון, תפס את רשות הדיבור מי שמיועד להיות חבר דירקטוריון, משה תאומים, מבעלי המועדון לשעבר: "הפועל תל אביב תהיה מהיום מועדון כל אוהדיו. חשבתי שסיימתי את חלקי בתחילת העשור שעבר, אך השנה האחרונה החזירה אותי במשהו אל המעגל הזה. איכשהו מצאתי את עצמי יחד עם רמון במהלכים הללו. אנחנו מחויבים למועדון, ולהישגים הגדולים שלו בעתיד. נצטרך את ההתגייסות של האוהדים, עכשיו זו השעה של המבוססים שבהם להוכיח את האהבה והנאמנות שלהם למועדון. רק בעזרתם נוכל להבטיח את הקבוצה הראויה למועדון הזה".

מושיק תאומים וחיים רמון, הערב במסיבת העיתונאיםצילום: ניר קידר

נציג האוהדים בוכמן הוסיף: "אוהדי הפועל יצאו למאבק גדול, צודק ומוסרי על האהבה שלהם. היו שם אוהדים מכל השערים, מכל המינים ומכל הגילים. אין עוד קהל בארץ שהיה מסוגל לעשות מה שעשינו בחצי שנה האחרונה. המאבק הצליח ובגדול. חשוב לי להוסיף שהמאבק שלנו לא היה נגד אלי טביב אלא בעד הפועל תל אביב. כשראינו שמישהו או משהו פוגע במועדון, עשינו הכל כדי לדאוג למועדון שלנו".

שירזי קיבל את רשות הדיבור אחרי שעה ארוכה ואמר: "לא נהניתי בשנה האחרונה מרגע אחד של שקט. אף פעם לא חיפשתי הנחות, ולכן אני אומר שרק מי שנמצא במועדון הזה מבין את מידת העוצמה שבו. מבחינתי, איישר קו עם האחרים שדיברו כאן. נצטרך לחכות ולראות איזו קבוצה נעמיד. ננסה להשאיר את כל הסגל שמתאמן היום במועדון וננסה לחזק בשניים-שלושה שחקנים. אחר כך נמשיך בדרך הטבעית של הפועל תל אביב, והיא לנסות לזכות בכל התארים".

בתוך כך, הגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית משפט השלום כתב אישום נגד אלי טביב, בגין פציעתו בנסיבות מחמירות של קטין, אוהד הקבוצה, שהגיע בחודש מארס למחות כנגד התנהגות הבעלים מול ביתו בשכונת נאות אפקה. טביב נאשם גם בהשמדת ראיה ושיבוש מהלכי משפט. מאבטח ביתו של טביב, אילן פניבילוב, יואשם בפציעה בנסיבות מחמירות.

"פניבילוב תפס קטין אשר עצר ליד ביתו של טביב וצעק קללה בגנות טביב", נמסר מהפרקליטות, "בהמשך, לאחר שיצא טביב מביתו ובין השלושה התפתח דין ודברים, החלו הנאשמים לתקוף את הקטין באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו, והמשיכו, גם לאחר שנפל על הכביש, עד אשר הגיעה למקום ניידת משטרה. לאחר האירוע התבקש טביב למסור את המכשיר המקליט את צילומי מצלמות האבטחה בבית, ובבדיקה התברר כי טביב, או מי מטעמו, מחק את כל הצילומים שהיו שמורים על גבי המכשיר".

צפו בקטע ממסיבת עיתונאים (צילום: ניר קידר)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ