רמון וטביב זומנו לוועדה לאישור העברת זכויות ניהול

השניים יידרשו לענות על שאלות שעולות מעסקת העברת בעלות הפועל ת"א. אביב בושינסקי דורש מההתאחדות לחשוף את מקורותיו התקציביים של רמון

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל,  עו"ד משה אביבי, זימן את חיים רמון ואנשיו, יחד עם אלי טביב או נציג מטעמו, להגיע אל משרדו ביום ראשון. מטרת הפגישה היא הצגת הסכם ייפוי הכוח שניתן לרמון על ניהול הפועל תל אביב, ובחינת כל משמעויותיו והשלכותיו ע"י הוועדה לאישור העברת זכויות ניהול.

יחד עם עו"ד אביבי יישבו בוועדה גם יו"ר הבקרה התקציבית, עופר אורליצקי, ומנכ"ל ההתאחדות אורי שילה. השלושה מתכוונים להעלות בפני אנשי רמון וטביב את כל השאלות הרלוונטיות לעסקה, בטרם תקבל ההתאחדות את מסקנותיה ואת החלטתה אם לאשר את מימושה.

לא מן הנמנע שבפגישה יידרש רמון לחשוף מה הם מקורות המימון שעומדים מאחוריו. חשוב לציין כי הרשעתו הפלילית של חיים רמון ב-2007 אינה מונעת ממנו להירשם כבעלים, אם וכאשר יידרש לכך, שכן בעבירה בה הורשע אין קלון. עובדה זו מכשירה אותו למעשה לעמוד בראש מועדון כדורגל.

בואו לבקר בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

מוקדם יותר היום שיגר חבר ההתאחדות ויו"ר מכבי תל אביב בעבר, אביב בושינסקי, מכתב ליו"ר ההתאחדות אבי לוזון, בבקשה לחקור את חוקיות בעלותו של חיים רמון על הפועל תל אביב.

"אבקש לדעת האם התקנון מאפשר מצב לפיו הבעלים הרשום והנושא באחריות הכספית, איננו מי שמשמש בפועל בעלים של הקבוצה", כתב בושינסקי. "אבקש לדעת מי אחראי מהיום לתקציב התפעולי השוטף של קבוצת הפועל ת"א. אבקש שאתה, כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, תודיע כי אין לעשות כל שימוש בכספי הקבוצה לצרכים שאינם לתפעול שוטף, ובכלל זה העברת תקבולים ו/או העברת כספי ציבור האוהדים למר טביב.

לטענת בושינסקי, אי חשיפת מקורות המימון של רמון היא מצב לא תקין בכדורגל הישראלי, הרי שכל אדם יכול "לקום מחר בבוקר" ולהכריז שהוא בעלים של קבוצת כדורגל מבלי שיהיו לו את האמצעים ומבלי שההתאחדות לכדורגל תהווה צד בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ