סוכמה העברת טל בן חיים להפועל ת"א

חלוץ מכבי פ"ת צפוי לסכם את תנאיו אצל האדומים מחר. בינתיים, התגלעו מחלוקות בין חיים רמון ואלי טביב בנוגע למשכורות חודש יוני

משה הרוש
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
משה הרוש

מכבי פתח תקוה והפועל תל אביב הגיעו להבנות עקרוניות על עסקת העברתו של טל בן חיים לשורות האדומים. על פי פרטי העסקה, יועברו ללוזונים חצי מיליון יורו עבור השאלת החלוץ לשנתיים, ורכישת 30 אחוזים מכרטיסו של השחקן.

מחר צפויים אנשי הפועל לשבת עם השחקן ונציגיו כדי לסכם סופית את תנאי חוזהו, כשבין הצדדים ישנם פערים של 30 אלף דולר, ביחס לדרישתו של בן חיים לשכר שנתי של 180 אלף דולר. "על הפערים האלה", סיפר גורם בהנהלת הפועל, "לא תתפוצץ העסקה".

ובעניין אחר, בימים האחרונים התגלתה מחלוקת נוקבת בין חיים רמון לאלי טביב, סביב השאלה מי אמור לשאת בשכר השחקנים עבור חודש יוני. רמון, באמצעות נציגיו, הבהיר לאנשי טביב כי עלות השכר הכולל של חודש יוני – כ-1.5 מיליון ש"ח – היא על אחריותו הישירה של טביב, ולפיכך יש להפחיתה מסכום עסקת העברת הבעלות בסך 17 מיליון שקלים.

טל בן חיים. "פער של 30 אלף דולר לא יפוצץ את העסקה" אמרו בהנהלת הפועל ת"אצילום: ספי מגריזו

בסביבתו של רמון טענו אתמול כי "אין שום סיבה בעולם שנישא בשכר השחקנים לחודש יוני, כשמעשית הניהול עבר לידינו רק החודש. את העלות הזו בסך 1.5 מיליון ש"ח אנחנו מתכוונים לקזז מחלקה השני של העסקה, כשטביב אמור לקבל בה 5 מיליון ש"ח נוספים בתשלומים שנתיים".

טביב, מנגד, סרב בתוקף לעמדתו של רמון והבהיר כי אין בכוונתו להסכים להפחית את משכורות חודש יוני מעסקת המכירה, אלא מתוך תקציב המועדון. גורמים המעורים במחלוקת ביקשו אתמול לציין כי "הסוגיה הזו לא תפוצץ את העסקה כולה. כולם יצטרכו למצוא לזה פתרון". מהבדיקות האחרונות שערכו אנשי רמון התברר להם כי אם עלות שכר השחקנים של חודש יוני תקוזז מסכום העסקה כולה "לא נצטרך לשלם לטביב את התוספת של ה-5 מיליון ש"ח, כי החובות הצפויים שגילינו עולים על הסכום הזה, ויתכן שאפילו טביב יקבל בסוף פחות מ- 12 מיליון ש"ח".

עוד טוענים בכירים בהפועל, כי על פי בדיקותיהם המועדון יוכל להעמיד תקציב לעונה הבאה של כ-28 מיליון ש"ח, בכפוף למכירת כ- 9000 מנויים. היום צפויים אנשי רמון להגיש רשמית את הבקשה להעברת זכויות הניהול לועדת ההתאחדות, שצפויה לאשרה במהלך השבוע הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ