משה בוקר

"כאשר נבחרתי לתפקיד, התחייבתי על שני פרויקטים גדולים - בית הנבחרות בשפיים ואיצטדיון לאומי חדש. בית הנבחרות המפואר כבר הוקם ופועל. הקמת האיצטדיון כבר בתכניות ואין לי ספק שזה יקרה". הדובר הוא אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שביום ראשון יפגוש את ראש עיריית רמת גן צבי בר, את ראשי מינהל מקרקעי ישראל ואדריכלים מספרד, ארה"ב, אנגליה וגרמניה, שיתמודדו במכרז על תכנון האיצטדיון הלאומי החדש. אלה יציגו מספר מודלים, שמבוססים על איצטדיונים אירופיים דוגמת האליאנץ ארנה במינכן, וומבלי בלונדון ואחרים, מהם יבחרו לוזון ובר את הגרסה המועדפת עליהם.

הקומפלקס החדש, שיכלול משרדים ובתי עסק, צפוי להיות מוקם בשטח בו נמצא האיצטדיון הנוכחי. לצדו צפויים להיבנות מספר רבי קומות למגורים. עלות הקמת האיצטדיון, שצפוי לכלול בין 50 ל-55 אלף מושבים - כ-550 מיליון שקל. בהתאחדות מעריכים כי העבודות יחלו מיד בסיום קמפיין מוקדמות המונדיאל בעוד כשנתיים, ויסתיימו בעוד כחמש שנים. בזמן העבודות, האיצטדיון החדש בחיפה יארח את משחקי הנבחרת.

מי שייעדרו מהפגישה הם נציגי מועצת ההימורים, שנמצאת במעין סכסוך עם ההתאחדות ואינה מעוניינת לסייע במימון הקמת האיצטדיון. בשל כך, החלו בעיריית רמת גן ובהתאחדות בשיחות עם מספר גופים עסקיים, במטרה לרתום אותם לפרויקט, כאשר אחת האפשרויות היא לקרוא את האיצטדיון על שמו של הגוף או של איש העסקים העומד בראשו, כמו במקרה של איצטדיון "סמי עופר" בחיפה. בין השאר, עניינה ההתאחדות את דוד עזריאלי, בעלי קניון איילון הסמוך, בפרויקט.

נפרדים מהאיצטדיון הישן? "החדש יהיה מהיפים בעולם", סבור לוזון צילום: שרון בוקוב

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"רצינו בשיתוף פעולה עם מועצת ההימורים", סיפר לוזון, "אך הם החליטו לא לתמוך ונשארנו אנחנו, ההתאחדות ועיריית רמת גן. ראש העירייה צבי בר רוצה בכך ומינהל מקרקעי ישראל תומך, כך שאיצטדיון לאומי יוקם ללא כספי הטוטו. הוא יהיה מהיפים בעולם".

לוזון טוען כי בניית האיצטדיון תאפשר לישראל להימנות על אחת ממארחות יורו 2020, שעל פי שאיפת נשיא אופ"א מישל פלאטיני יתחלק בין מספר בסיסים: "ישראל לא ערוכה לארח את המשחקים, אבל היא כן יכולה לארח את אחד הבתים. ביקשתי זאת מפלאטיני ולהערכתי הוא יאשר זאת. עד 2020 ייבנו עוד מספר איצטדיונים ולדעתי נוכל לארח תוך מספר שנים גם את גמר הליגה האירופית. רבים יכולים לזלזל, אבל אני אקבע מציאות בשטח. ראו אותי במשחקי היורו לצדם של ראשי ממשלות, נסיכים ומלכים וביקרו וזלזלו. אני נהניתי מכל רגע".

הפועל תל אביב. חיים רמון הגיש אתמול את הבקשה להעברת זכויות הניהול לידיו, מלווה בהסכם המכירה מול אלי טביב. במהלך השבוע הבא אמורה הוועדה להעברת זכויות הניהול להתכנס ולבחון את כל ההסכמים, לזמן את רמון לפגישה רשמית ולבדוק בין היתר את יכולותיו הפיננסיות לשאת בבעלות. סלים טועמה סיכם על הארכת חוזהו בשנתיים ובמועדון מאמינים כי עד יום ראשון תסוכם סופית העברתו לקבוצה של החלוץ טל בן חיים.

הליגה האירופית. שיראק הארמנית תהיה יריבת בני יהודה בסיבוב המוקדם השני אחרי שעברה את רודאר ממונטנגרו (1-1 אתמול, 2-1 בסיכום). הכתומים יארחו את המשחק הראשון ב-19 ביולי ויטוסו לגומלין שבוע אחר כך. מכבי נתניה תשחק נגד קופס הפינית, שהדיחה את לאנלי (1-1, 3-2 בסיכום). גם נתניה תארח את המשחק הראשון.

משה הרוש

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ