"לחיים רמון יש יכולת כלכלית להיות בעלים יחיד בהפועל"

הוועדה לאישור העברת זכויות ניהול דורשת מרמון להגיש מסמכים נוספים לפני שתאשר את העסקה עם טביב. עמוס לוזון תוקע את מעברו של טל בן חיים לקבוצה

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

"יש לנו לא מעט שאלות משפטיות בנוגע לעסקה ודרשנו מחיים רמון השלמות ומסמכים נוספים כי ההסכמים שהוגשו לנו לא מספיקים". את הדברים האלה אמר היום אחד החברים בוועדה לאישור העברת זכויות הניהול, לאחר שבימים האחרונים בחנה את ההסכמים שהגיש רמון בצירוף בקשתו להעברת זכויות הניהול בהפועל ת"א מידי אלי טביב.

רמון, שהגיש בשבוע שעבר "המון מסמכים" – כדברי גורם בוועדה – בבקשה לאשר את עסקת מכירת הפועל, זומן יחד עם אנשיו לפגישה רשמית ביום רביעי עם חברי הוועדה, היועץ המשפטי עו"ד משה אביב, יו"ר הבקרה עופר אורליצקי וסמנכ"ל ההתאחדות רותם קמר. על פי ההסכמים שהוגשו להתאחדות, רמון נושא לבדו באחריות למימוש העסקה "ללא כל ערבים שעומדים מאחוריו", כלשון גורם שעיין בהסכמים, שהוסיף כי "רמון רשום כבעלים היחיד בשלב הזה שרוכש את הפועל מטביב".

לפיכך, בפגישה ביום רביעי אין בכוונת אנשי הוועדה לדרוש מרמון לחשוף שמות משקיעים אנונימיים שעומדים מאחוריו, שכן "אין כאלה בהסכמים, רמון הערב היחיד בהסכם". עם זאת, יידרש רמון להביא השלמות ולספק תשובות לשאלות ולהסתייגויות המשפטיות שעלו בקרב אנשי הוועדה מעיון במסמכים, כך שההליך כולו – בהנחה שלא יתגלו מוקשים מיוחדים – לא אמור להיות מושלם בימים הקרובים.

רמון (מימין). "זה ייקח עוד קצת זמן", אמר גורם בוועדהצילום: ניר קידר

בואו לבקר בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"זה ייקח עוד קצת זמן", סיפר גורם בוועדה, "אנחנו רוצים לסיים את זה מהר, אבל לא נחפש לעגל פינות. נעשה הכל באופן עמוק ורציני". במקביל, החלו אנשי הבקרה – ללא קשר לכינוס הועדה – לבחון את יכולותיו הכלכליות של רמון כדי לוודא שהוא אכן יכול לשאת בהתחייבויות הכספיות של המועדון. מבדיקות ראשוניות עולה כי "לרמון יש הון עצמי לא קטן ויכולת כלכלית להיות אפילו הבעלים היחיד של הפועל", אמר גורם בבקרה.

בשיחה שקיימו מנכ"ל הפועל ת"א אמיר לובין ושי אבוטבול, הגיעו הצדדים לסיכום על תנאי חוזהו המחודש, כשהקשר צפוי להשתכר כ-160 אלף דולר בעונה (לא כולל מענקים) בארבע השנים הבאות. אבוטבול יחתום רשמית על חוזהו מיד לאחר העברת זכויות הניהול לידי רמון. תביעת הבוררות של הקשר מול טביב והפועל מיועדת להישאר בעינה, כך שאם אבוטבול יזכה בה, ההפרשים של העונה האחרונה – שישולמו לו רטרואקטיבית ועשויים להגיע עד 40,000 דולר – יקוזזו מעסקת רכישת המועדון.

עמוס לוזון על העץ

"אם תוך 24 שעות לא אצטרף להפועל, לא אעבור לשם בכלל", כך אמר אתמול טל בן חיים, שעסקת העברתו לאדומים תקועה עקב סירובו להאריך את חוזהו במכבי פתח תקוה לשלוש השנים הבאות, כפי שדורש הבעלים עמוס לוזון. בן חיים מקווה כי לוזון "יחליט לרדת מהעץ", כדברי מקורביו, ולא יתנה את עסקת העברתו להפועל בחוזה לשלוש שנים.

"בפתח תקוה לא אשאר בכל מקרה", הוסיף החלוץ, "אם לא אהיה בהפועל, יש לי הצעות מחו"ל שאני רק צריך לבחור. אם אעבור לחו"ל לוזון יקבל עלי רק דמי השבחה. אני מעדיף ללכת להפועל כדי להתחשל ולהתבשל לפני מעבר לאירופה, אבל אם זה לא יסתדר אצא עכשיו לאירופה". בהפועל מקווים כי במהלך היום לוזון יגשר על המחלוקות עם השחקן ויפשיר את עסקת השאלתו להפועל לשנתיים הבאות.

טל בן חיים. אדום לשנתיים הקרובות לפחותצילום: ספי מגריזו

מחמוד עבאס קיבל אישור להתאמן עם בני סכנין ובימים הקרובים יסכמו הצדדים את תנאי השאלתו לעונה הקרובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ