רמון: "אם הפועל לא תעבור מחר, תהיה קטסטרופה"

חיים רמון התבקש לבצע תיקונים בהליך העברת זכויות הניהול על הפועל ת"א. ראשי האוהדים השיקו את עמותת "האדומים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חיים רמון ואנשיו הגיעו היום (שלישי) לפגישה עם חברי הוועדה לאישור העברת זכויות ניהול, היועץ המשפטי של ההתאחדות עו"ד משה אביב ויו"ר הבקרה עופר אורלצקי, במטרה להשלים סופית את הליך העברת זכויות הניהול של הפועל תל אביב לידי רמון.

חברי הוועדה, שיקבלו מרמון הבהרות והסברים על עסקת רכישת המועדון מאלי טביב, הביעו אופטימיות כי ההליך יושלם בקרוב, אולם דרשו מהבעלים המיועד "לבצע שני תיקונים בבקשה להעברת הזכויות, שיתיישבו בהתאמה עם מתווה עסקת הרכישה". רמון צפוי להגיש ביממה הקרובה את הבקשה המחודשת עם התיקונים הנדרשים, בתקווה כי הוועדה תאשר רשמית את העברת זכויות הניהול לידיו.

"יהיה בלגאן גדול אם הפועל לא תעבור עד מחר", אמר רמון עם יציאתו מהפגישה, "לא רואה תסריט שהקבוצה לא עוברת עד מחר, כי הקטסטרופה תהיה טוטאלית. אין לי ספק שאהיה הבעלים. אני בטוח שעמותת האוהדים תהיה שותפה בכירה לניהול, כי כבר אמרתי שבלעדיהם לקבוצה אין זכות קיום. הסברתי לראשי הוועדה את כל מתווה העסקה. כמו שאמרתי, אני הבעלים, אני האחראי על הכסף".

אוהדי הפועל ת"א. "באמצעות העמותה ננהל את המועדון עם ראייה לטווח ארוך".צילום: שרון בוקוב

ראשי אוהדי הפועל ת"א השיקו היום את הקמתה של עמותת האוהדים, "האדומים", שבאמצעותה תינתן לכלל האוהדים האפשרות לרכוש מניות במועדון, בסכום מינימאלי של 500 שקל. התוכנית המקורית, כך מקווים ראשי האוהדים, היא לגייס סכומי כסף מכלל האוהדים, שיגיעו עד ל- 6 מיליון שקלים, ובאמצעותם יועברו לאוהדים 50 אחוזים מהבעלות על מחזיקת הגביע, והם יהיו שותפים מלאים בניהול המועדון.

"לפני שמונה חודשים יצאנו למאבק להצלת הקבוצה", אמר ראש מטה המאבק וממייסדי העמותה, נמרוד בוכמן, "השלב הראשון היה להוציא את מי שלטעמנו פגע במועדון (אלי טביב, מ.ה), ועכשיו מתחיל השלב השני שהוא לקיחת אחריות על המועדון. זו הזדמנות היסטורית שלא תחזור על עצמה. אנחנו מאמינים שבאמצעות העמותה נדע לנהל את המועדון עם ראייה לטווח ארוך. שמרנו לאריק איינשטיין את המניה ה-1,000 כי הוא אמר שהוא תומך ברעיון".

לאחר שיגייסו את הכספים, וירכשו אחוזים מהבעלות על הפועל ת"א, ימונה נציג מטעם האוהדים בדירקטוריון של המועדון, כדי להיות שותף מלא לקבלת ההחלטות הניהוליות. טל בן חיים, שיצטרף מחר לחבריו החדשים במחנה האימונים בהונגריה, נכח אף הוא במסיבת העיתונאים וסיפר כי "כולם שמעו אותי כמה רציתי להגיע להפועל. מקווה ללבוש כבר את החולצה האדומה ולהתחיל לשחק. אם אנחנו השחקנים יכולים לתרום גם לעמותה שצומחת כאן אני חושב שזה מבורך".

עו"ד מיכל רוזנבויים, שמלווה משפטית את הקמת העמותה, הוסיפה כי "חשוב שתהיה לאוהדים זכות וטו ושתינתן לנו האפשרות לקבוע מה קורה במועדון". גם שחקן העבר, מוריס ז'אנו, התייצב והביע תמיכה במיזם כשאמר "למועדון הזה אין זכות קיום בלי הקהל שלו. הקהל הזה יכול להצעיד את הפועל לרמות הגבוהות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ