משה הרוש

בפרק זמן של שניות בודדות, חווה מאמן עירוני קרית שמונהגילי לנדאו, בהופעת בכורה רשמית בתפקיד, מגוון רחב של רגשות. שמחה, הקלה, אכזבה ותסכול, כולם התערבבו זה בזה. לנדאו כבר היה מוכן לסגור את הפרק הראשון במוקדמות ליגת האלופות מול ז'ילינה הסלובקית בתיקו מאופס, ולסיים את הפרמיירה שלו כמאמן האלופה בסיפוק מסוים. זה לא קרה. 

רוחו הופרה באחת כשנדהם לגלות כי עיניו של השופט ראו את אלעד גבאי מכשיל את דזה ברחבה, עשר דקות לסיום. תקוותיו של לנדאו ושל קבוצתו נתלו בידיו של דני עמוס. השוער הציל את חבריו מספר פעמים במהלך המשחק, וגם במקרה הזה לא איכזב, לאחר שיירט את הפנדל ששלח ריקרדו נונז.

לנדאו אולי חש שנעשה צדק, אבל לא לאורך זמן. חיוכם של יושבי ספסל האורחים נמחק תוך שניות והתחלף באכזבה עמוקה. כחצי דקה לאחר שפספסו מהנקודה הלבנה, הסלובקים המתינו ברחבה של עמוס לכדור קרן. חניכיו של לנדאו כנראה שקעו באופוריה בעקבות ההדיפה של השוער, ואפשרו ליוזף פיאצ'ק לנגוח פנימה ללא הפרעה, ולהעניק למארחים ניצחון 0-1.

דני עמוס מתקשה להדוף את הסלובקים בשבוע שעברצילום: פאבול דורצ'ו / TASR

נעים זה לא היה, אבל גם לא ממש נורא. עדיין יש הזדמנות לתקן בשבוע הבא, ובאופן כללי, ניסוי הכלים היה חיובי. התלכיד נותר כשהיה, גם הסגל והשיטה. למרות חוסר הניסיון בזירה האירופית, שחקני קרית שמונה הוכיחו שהפגרה לא טשטשה את סגנון משחק. דויד סולארי הניע את בדש ואבוחצירא, אדריאן רוצ'ט השתלט על מרכז המגרש וההגנה בראשותם של צדק וחסארמה - בסיועו של עמוס - הציבה מחסומים. רק כדור ברשת היה חסר, וגם זה היה קורה אלמלא החמצה נוראית של צדק, שרק נדרש ללטף את הכדור ולכוון אותו לכתובת הנכונה.

"למעט עשר הדקות הראשונות, שלטנו במשחק ובקצב", סיכם לנדאו בסיום, "גרמנו ליריבה להרגיש לא בנוח במגרש הביתי שלה. היו לנו מספיק הזדמנויות כדי לכבוש, אבל לצערי לא ניצלנו אותן. הנעת הכדור והלחץ שהפעלנו גרמו לז'ילינה לשחק על כדורים ארוכים. לא אגיד מלה על הפנדל. אני גאה בשחקנים ובצורה שהם שיחקו, ומאמין שבארץ ננצח".

מהלכי המשחק:

דקה 3 - בדש בועט, אבל הכדור הולך מחוץ למסגרת.

דקה 7 - סיסיי חוטף את הכדור, נכנס לרחבה ובועט מזווית קשה, אבל עמוס במקום.

דארקו טאסבסקי הערב בז'ילינה. תחושת ההקלה התחלפה במהירות לתחושה של תסכולצילום: פאבול דורצ'ו / TASR

דקה 10 - כדור קרן מצד ימין, פיאצ'ק עלה לנגוח היטב, אבל דני עמוס הודף נהדר, בקרן הנוספת, מגיע שוב פיאצ'ק לכדור, ובועט כדור חזק מהאוויר, שנעצר רק במשקוף.

דקה 15 - בעיטה נהדרת של אבוחצירא מחוץ לרחבה, אבל דובראבקה הודף.

דקה 18 - בדש מנסה לנגוח כדור שנהדף, ומגיע לאבוחצירא, שבועט חלש, השוער הודף.

דקה 26 - בארצ'יק בועט מ-25 מטרים, אבל מפספס את המסגרת.

דקה 48 - הגבהה מצוינת של הסלובקים מוצאת גימה חופשי ברחבה, אבל הנגיחה שלו נקלטת בידיים של עמוס.

דקה 52 - טאסבסקי בועט חזק נחוץ לרחבה, אבל הכדור הולך החוצה.

דקה 57 - ההזדמנות הטובה ביותר של קרית שמונה במשחק. סולארי מרים קרן, בדש נוגח, הכדור נהדף ומגיע לשיר צדק, שמול שער ריק בועט למשקוף והחוצה.

דקה 67 - דני עמוס רושם הצלה כפולה מדהימה, פעם אחת מרגלי המחליף מייטאן, ובפעם השנייה, ממש מקרוב, לאחר בעיטה של סיסיי.

דקה 73 - אבוחצירא בועט מ-18 מ' חזק מאוד, סנטימטרים מעל השער.

דקה 81 - ז'ילינה זוכה בפנדל מפוקפק, ודני עמוס רושם הצלה נפלאה מרגלי נונז.

דקה 82 - 0-1 לז'ילינה! כדור רוחב לתוך הרחבה עובר את כל הראשים של שחקני קרית שמונה ופיאצ'ק נוגח פנימה.

הרכבים:

הרכב קרית שמונה: דני עמוס, אלעד גבאי, סאלח חסארמה, שיר צדק, דושאן מאטוביץ', אדריאן רוצ'ט, בריאן גרזיצ'יץ', דארקו טאסבסקי (87, רביד גזל), דויד סולארי (90, ואהיל מאריסאת), שמעון אבוחצירא, ברק בדש (77, אחמד עאבד).

הרכב ז'ילינה: מרטין דובראבקה, ארנסט מאבוקה, יוזף פיאצ'ק, ולדימיר לייטנר, ריקארדו נונז, ויקטור פצ'ובסקי, מירוסלאב בארצ'יק, פטר שולק, רוברט פיך, מומודו סיסיי (70, ז'אן דזה), גימה (58, תומאס מייטאן).

שופט: סזאר פרננדס (ספרד).


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ