בית"ר י-ם |

"הקהל יוכל לקבוע את חזון המועדון"

מיזם האוהדים של בית"ר ירושלים הוצג היום רשמית במסיבת עיתונאים, ובקבוצה מביעים תקוה כי יוכלו לגייס כשלושה מיליון ש"ח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר מספר שבועות של דיבורים, פגישות והצהרות, הגיע היום מועדון בית"ר ירושלים לרגע חשוב ומשמעותי בתולדותיו, כאשר במסיבת עיתונאים במרכז מורשת בגין הושק מיזם אוהדי הקבוצה, שמטרתו להעביר ממניות הקבוצה לאוהדים, על מנת שיקבלו זכויות ניהול ואחוזים בבעלות על הקבוצה.

באירוע השתתפו יו"ר הקבוצה איציק קורנפיין, המאמן אלי כהן, החלוץ והקפטן עמית בן שושן, שחקן העבר שמוליק לוי והעיתונאי אראל סג"ל, אוהד הקבוצה. יחד הם קראו לאוהדים להצטרף למיזם החדש, לתרום מכספם למען הצלת הקבוצה ולמען עתיד טוב למועדון, והציגו את המתווה לרכישת הבעלות על ידי הקהל.

יצוין, כי עד כה גויסו כ-750 אלף ₪ מן האוהדים, כאשר הקבוצה הוציאה למכירה מניות בעלות של 1,080 ₪ למניה אחת. אמש הצטרף הזמר אייל גולן לאוהדים אחרים שכבר רכשו מניה, כמו אורי מלמיליאן ואבירם ברוכיאן, ורכש מניית זהב תמורת 10,000 ₪.

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

היו"ר קורנפיין, שבעבר לא היה נלהב לשתף פעולה עם המהלך, נשמע היום אחרת לגמרי והפגין רצון לשיתוף פעולה, ובקבוצה מקווים שכל הפלגים של האוהדים, לרבות ארגון 'לה פמיליה', יצטרפו לעניין וירתמו אחריהם את כלל האוהדים. השאיפה של חברי העמותה היא לגייס כשלושה מיליון ₪, וברור כי אוהדים בעלי ממון יצטרכו להיכנס לעניינים לצורך כך.

קורנפיין אמר: "בית מורשת בגין הוא הבית של המועדון, ומכאן נחזיר את בית"ר לשורשים ולקהילה. ברגע שדיברו שוב על הקמת העמותה, המלצתי שנקדם את העניין כמה שיותר מהר. אנחנו בלחץ של זמן לגייס כסף, כדי לפתוח את העונה כחברה שעומדת בפני עצמה".

שוער העבר דיבר בשבחי הקהל: "הנכס היחידי של הקבוצה זה הקהל, ולאחר שאיבדנו את החיבור איתו בשנים האחרונות, אני מקווה שנוכל להחיות אותו מחדש בעזרת הקמת העמותה. עכשיו הקהל יוכל להשפיע ולקבוע חזון של מועדון. נעבוד בכוחות משותפים ונצטרך עוד אנשים איתנו".

את רוח הדברים הזו המשיך המאמן אלי כהן: "כבר בשנת 1962 שלחו לבגין מכתב בפנייה לעזור לבית"ר, כי הקבוצה היתה במצוקה, ואכן עזרו לה. אמנם נוצר ניכור בתקופת גאידמק, אבל כולם יודעים כמה הכדורגל מרגש אנשים, שזהו הספורט הכי אהוב בעולם, ושזו הקבוצה הכי מדוברת בארץ לטוב ולרע. צריך לחבר את הקבוצה לקהל, וברגע שתהיה חזקה לאוהדים, אז הטובים ירסנו את הקהל היותר קיצוני וניפרד מהגזענות ומהדברים הלא חיוביים. אימנתי בכל הקבוצות הגדולות ואין קהל כזה, המדינה היא אחרת בלי בית"ר, זה הקהל מספר 1 בארץ".

המאמן קרא לאנשי עסקים להצטרף למיזם: "אנחנו פונים לקהילה העסקית לעזור לנו, עם עוד מיליון וחצי דולר ינחתו פה שני זרים ותהיה קבוצה אטרקטיבית שתילחם במקומות גבוהים, ואם הפועל ת"א תוכל לגייס מהקהל 10 מיליון ₪, אז גם האוהדים שלנו יכולים".

עמית בן שושן הוסיף: "המיזם הזה הוא דבר מבורך, טוב לראות שלקהל של בית"ר תהיה השפעה על הנעשה בקבוצה, שמונה שחקנים אף יקנו מניה בשמם של כל השחקנים, גם חדר ההלבשה יתגייס, אני מקווה שנביא כבוד לעיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ