ליגת העל חוזרת |

האימפריה שבנה מאיר יצחקי

ניסן יחזקאל יעמוד על הקווים ברמת השרון וייאלץ להתמודד עם הבעלים הצבעוני תוך ניסיון לשמור על עקרונותיו ועל המקום בליגה הראשונה. זה לא יהיה פשוט

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

על מה דיברנו הקיץ

את הקיץ חילקו ברמת השרון לשניים. בחלק הראשון עסקו כולם בשאלה מדוע שייע פייגנבוים, המאמן שהשאיר את הקבוצה בליגת העל, לא המשיך עונה נוספת, בעיקר לאור העובדה שהמאמן שהוחתם הוא הצעיר ניסן יחזקאל. ברמת השרון העריכו כי מאיר יצחקי היו"ר רוצה מאמן אחר והבינו כי ינחית בקבוצה מאמן מהדרג הגבוה. פייגנבויים נדהם כאשר ראה שמחליפו הוא המאמן שסיים את דרכו בהפועל ראשל"צ במהלך העונה.

בחלקו השני של הקיץ למד מאיר יצחקי כי גם לו יש אופוזיציה, ואפילו אפקטיבית. הפגנת הכוח של מועצת העיר וקרירות מצד ראשי העירייה איציק הוכברגר, הספיקו כדי שיצחקי יתפטר. רמת השרון המשיכה בהכנות לעונה השנייה של הקבוצה בליגת העל, וברקע לחצים על יצחקי לשוב לתפקידו. "השקעתי שני מיליון שקל ועוד חמשת אלפים שעות עבודה בקבוצה, ומה קיבלתי? התקפות והכפשות. לקחתי קבוצה קטנה בליגה זניחה ובניתי אימפריה. עכשיו נראה אותם מנהלים את הקבוצה בלעדי", מבהיר יצחקי את עמדתו כרגע. "עד שראש העירייה לא ינקה את הקבוצה מכל רודפי הבצע, מהאנשים שהכפישו אותו, אותי ואת בנו, אין סיכוי שאחזור. קראו לנו גנבים ומושחתים. אני עם הקבוצה גמרתי. הביאו יו"ר שלא יודע אם הכדור עגול או מרובע".

המטרות

גם העונה המטרה של הקבוצה צנועה, להישאר בליגת העל. ברמת השרון אומרים כי העונה השנייה תמיד קשה יותר מהקודמת, מאחר שבראשונה יש עדיין התלהבות גדולה של השחקנים והיריבות מייחסות חשיבות זניחה לעולות החדשות. למרות זאת, יש בקבוצה מי שמפנטזים על פלייאוף עליון, אבל המאמן יחזקאל נשמע מציאותי יותר: "המטרה היא ליצור מסורת ולהפוך את רמה"ש לקבוצה לגיטימית בליגת העל. ליגת על עם 14 קבוצות היא חזקה יותר, וקבוצות הדרג השני והשלישי התחזקו בצורה משמעותית יותר מאיתנו. אם נישאר בליגה זה יהיה הישג גדול".

הקשר משה אבוטבול יודע מה צריך כדי להצליח גם העונה: "עשינו הכנה טובה ומקצועית, ואנחנו מוכנים לליגת העל בתקווה לעונה טובה יותר. אם לא יהיה שקט בצד הניהולי, הקבוצה עלולה להיפגע. חייבים שקט כדי להצליח, כי מקצועית יש חומר טוב עם חיזוק טוב מאוד".

על מה נדבר בפברואר

בתחילת השנה החדשה יעסקו התושבים ברמת השרון בשאלה המטרידה אותם כבר לא מעט זמן - אם קבוצה עם 1,000 אוהדים ראויה לקבל מהעירייה הקצבה שנתית של 5 מיליון שקל רק בגלל שראש העירייה חובב כדורגל. הקבוצה קיבלה הלוואה מהעיריה של 1.5 מיליון שקל ובינואר תצטרך להחזיר רבע מיליון, משימה לא פשוטה.

מעמד המאמן

מאז מונה ניסן יחזקאל למאמן מרחפת באוויר השאלה "עד מתי?". יחזקאל, מאמן צעיר שהסתכסך עם הבעלים של ראשון לציון, רביב ספיר, בין השאר בגלל סירובו לאפשר התערבות מקצועית, ייאלץ להתמודד מול ראש עירייה אקטיבי. עם חזרתו הצפויה של מאיר יצחקי, יחזקאל ייאלץ להלך בין הטיפות כדי לשרוד. "אני לא רואה מצב של התנגשות עם ראש העירייה או עם מאיר יצחקי. שניהם החליטו עוד בעונה שעברה להביא אותי. הגעתי לרמה"ש ביוזמתם. אין לי כוונה לסטות מהעקרונות שלי. אני הולך עם האמת שלי לאורך כל הדרך, ולאורך זמן אני אצליח. יש בעלים שאוהבים שהמאמן הולך עם העקרונות שלו ולא מתקפל ויש כאלה שלא".

הסכסוך הראשון

אם מאיר יצחקי ישוב לתפקידו, עימות בינו לבין יחזקאל הוא רק עניין של זמן. יצחקי ינסה להתערב בעניינים מקצועיים, יחזקאל ינסה לנטרל אותו. ברמת השרון הכלל הוא שבעל המאה הוא לרוב גם בעל הדעה. אם יחזקאל לא יפעל בצורה חכמה, הפיצוץ יהיה בלתי נמנע. בינתיים עסוקים במועדון בסכסוכים סביב ניהול הקבוצה.

השם הגדול הבא

ברמת השרון מדברים על רכש משמעותי בדמות החלוץ המקדוני חריסטיאן קירובסקי, בן 24, שהבקיע 11 שערים בעונה שעברה בקפריסין. יחזקאל קיבל המלצות על השחקן והביא אותו בעלות נמוכה יחסית של מאה אלף דולר ברוטו בלבד. ברמת השרון מסמנים גם את יורדן מילייב, בלם נבחרת בולגריה.

סגל הקבוצה
(בכוכבית מסומנים שחקני הרכש שהצטרפו)

שוערים:

גל ניר

רועי לייבוביץ

שיאון אזולאי

הגנה:

יורדן מילייב *

יניב לביא

עמיר נוסבאום

סביטי ליפניה

בר נמני

קובי מוסא *

קישור:

ברוך דגו

בן מלכה

גל בראל

תומר בן חיים

משה אבוטבול

תום מנשרוב *

גיא אילוז

יעקב אוריאן

אור אוסטיינד

איתי אלקסלסי *

אסי בלדוט *

התקפה:

אפרים טקה

אדריאן פרננדז *

רן יצחק

ח. קירובסקי *

מאמן:

ניסן יחזקאל

עזבו:

יוסי אופיר, נאור פסר, גיא ליפקה, בן בן שושן, תומר סויסה, אלן מסודי, אוגניין דמיאנוביץ'

מאיר יצחקי. "לקחתי קבוצה קטנה בליגה זניחה ובניתי אימפריה", אמר הבעליםצילום: ניר קידר
יחזקאל. "אין לי כוונה לסטות מהעקרונות שלי", מספר המאמן החדש של רמה"שצילום: שרון בוקוב
אבוטבול (מימין). חושש שהריבים בהנהלה יקשו על הקבוצה להצליחצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ