הליגה חוזרת |

בני סכנין כבר עברה את החלק הקשה

לאחר שהמבחן השנתי ברשות לבקרת התקציבים כבר מאחוריה, בני סכנין מקווה לשחזר את הצלחות העונה שעברה

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

בניגוד למקובל לחשוב, לא דנו בסכנין בשאלה האם הקבוצה תעבור ברשות לבקרת התקציבים. כאילו היו צופים בקומדיה רומנטית הוליוודית, במגזר כבר לא מתרגשים ממשברים ובמקום להתעסק בקו העלילה המרכזי השחוק עד דק של אופטימיות קוסמית-דרמה ללא מוצא-סוף טוב, הדיון עבר להתנהגות האנושית שמניעה את הדרמה. "בצל הבעיות הכלכליות, המשכתי לדבר עם שחקנים, כי בתוך תוכי ידעתי שהבעיות ייפתרו", מסביר המאמן שלומי דורה, "רוב המשא ומתן התבסס על הבטחות שלי שהכל יהיה בסדר, ובאמת חוץ מעלי עותמאן, שעוד לא עבר בבקרה, הכל בסדר".

אבל למה לקבוצה הבכירה במגזר הערבי - אחד השווקים האטרקטיביים מסחרית - אין ספונסר? ולמה היא לא באמת חשובה לעשירי המגזר, שמסרבים לתרום? השאלות הללו נותרו פתוחות, אבל נדמה שלראשונה הן קיבלו משקל ממשי בשיח הציבורי בסכנין. השאלה היא האם הן יישארו בסדר היום בשגרה, אחרי שהסרט של הקיץ נגמר והתעלמנו מהכתוביות שמודות לאנשים שפעלו מאחורי הקלעים.

המטרות

כשעוברים לדבר על עניינים מקצועיים, מתברר שלסכנין יש נקודת פתיחה לא רעה בכלל. עד כה הצטרפו עותמאן ממכבי חיפה, מחמוד עבאס מהפועל תל אביב והמגן השמאלי שמעון הרוש, שהיה הבטחה גדולה אצל דורה בנוער של הפועל חיפה. מוחמד גדיר וחלוץ זר נוסף אמורים להגיע, ובסך הכל נראה שהסגל יכול להתמודד עם העזיבה של מהראן ראדי וקוסטדין האזורוב. בטח ובטח לא להסתבך בתחתית.

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

"אנחנו רוצים להתחיל טוב ובסופו של דבר אפילו לשדרג את העונה הקודמת", טוען דורה, שהשתחל אשתקד לפלייאוף העליון, "בעונה שעברה לא ספרו אותנו וזה עשה לנו טוב. נכון שלאט לאט ראינו שמתייחסים אלינו בצורה יותר רצינית, אבל פה דווקא כל הצרות שעברנו קצת עוזרות ושוב ירדו הציפיות". רוצה לומר, מרכז טבלה ומעלה.

על מה נדבר בפברואר

בתרחיש האופטימי, סכנין תהיה שוב ההפתעה הנעימה של העונה - גדיר יפרוץ, האגפים יפרחו, קאסום ילהטט ועבאס ינווט. המקום הרביעי כבר לא יהווה אטרקציה והנציגה של המגזר תרצה שוב להגיע לאירופה. בתרחיש הפסימי, סכנין לא תצליח לצאת מנצחת מהקיץ הקשה, פתיחת העונה הלא קלה תגרום לכדור שלג, גדיר לא יבין למה בא ואף אחד לא יבין אותו, עבאס לא ייצא מהטראומה וההנהלה תריב עם המאמן. בתרחיש הניטרלי, סכנין תהיה במרכז הטבלה, גדיר יישאר פוטנציאל לא ממומש, האגפים יפרחו רק בהתקפה וקאסום ילהטט אחת לחודשיים וחצי, התחתית תבער והקרב על המקום בפלייאוף העליון על חשבון בית"ר ירושלים יבעיר את השטח. בשלושת התרחישים, בסכנין ידברו על חיזוק. הוא לא יגיע.

מעמד המאמן

שאלה טריקית. דורה הוא זן נדיר בנוף מאמני ישראל - הוא בא ממשפחה מקושרת אבל התחיל מהכי למטה שאפשר ואת המושכות לנהל קבוצת ליגת העל קיבל אחרי הישג בלתי חוזר בדמות אליפות עם הנוער של הפועל חיפה. הישג שרק היום, לאור המהירות בה חזרה המחלקה לגודלה הטבעי, ניתן באמת לעמוד על טיבו. הוא לא מתעסק בלובינג תקשורתי, אבל הקבוצות שלו נהנות משקט תעשייתי ורמת משמעת גבוהה, וחשוב מכל - התוצאות, במיוחד בסכנין, נהדרות.

דורה יכול להיות שקט? הוא חושב שכן: "אחרי שנה וחצי שאני פה אפשר להגיד שלמדנו להכיר אחד את האחר ויש חיבור מאוד טוב עם ההנהלה והשחקנים שנשארו. צריך רק לקוות שגם השחקנים החדשים שהצטרפו יתחברו". אנחנו, לאור ניסיון העבר של ההנהלה ומאמניה, לא היינו שמים על זה את כל הכסף שלנו.

הסכסוך הראשון

הנה העדכון האחרון מהנהלת בני סכנין: שאהר חלאילה, היו"ר שהתפטר, פיטר את הדובר המוערך, מונדר חלאילה, כיוון שהאחרון הודיע על מינוי יו"ר חדש. תשאלו מה הבעיה עם מינוי יו"ר חדש? נו באמת, הרי כל דביל יודע ששאהר חלאילה בכלל לא התכוון לעזוב אלא רק לזעזע כדי שהעשירים יתעוררו ויתרמו ובעצם יצא ענק. ומה, אתם לא יודעים שהופעל עליו מכבש לחצים להישאר ושערב המינוי שלא היה הוא נטה להיכנע ללחץ? אתם מפוטרים. והחשב של המועדון הרי הודיע שהוא מתפטר גם הוא. בקיצור, הסכסוך הבא לא באמת צריך להגיע כשמדובר בסכנין. הוא פשוט שם, מתגלגל לו בין סולחה לסולחה. למרבה המזל, כל עוד זה לא מגיע לפיטורי מאמנים לא מוצדקים אחת לשבעה חודשים, זה לא מעניין אף אחד והקבוצה לא נפגעת יותר מדי.

השם הגדול הבא

בהנחה שגדיר אכן יפתח את העונה במדי סכנין, אגף ימין שלה יהיה משהו שנדבר עליו לא מעט בעונה זו. האתגר של דורה יהיה לקחת את היכולות ההתקפיות הנהדרות של עותמאן, המגן הימני הטוב בארץ, וללמד אותו להביא אותן לידי ביטוי גם בקבוצות שהאוריינטציה שלהן הגנתית יותר.

בהנחה שעם דקות המשחק יחזור לעותמאן הביטחון, הרי שהשילוב שלו עם המהירות של גדיר והחופש ההתקפי שדורה מאפשר לקבוצות שלו עשויים להוליד את אחד הדברים הכי מהנים בליגת העל. על הדרך, ייגרמו למכבי חיפה ולראובן עטר כאבי לב בגין העובדה שוויתרו על השניים.

בני סכנין

שוערים

מחמוד קנדיל

אחמד שבל

חאלד עזאם

הגנה

עלי עותמאן *

פייר אמבמבה

שמעון הרוש *

באסם גנאים

מוחמד זבידאת

וואהיל חרבוואי

מהראן אבו ריא

עלא אבו סאלח

קישור

עידן ויצמן

חאלד חלאילה

ג'ואל דמאו

חמד גנאים

מוחמד כליבאת *

מחמוד עבאס *

אלכסנדר דוידוב *

התקפה

אחמד קאסום

מוחמד גדיר *

עוביידה זבידאת

מאמן שלומי דורה

עזבו

אריק גאו, מהראן ראדי, קוסטדין האזורוב, אוהד קדוסי, אורי שטרית, רן רול, עודד אלקיים

* הצטרפו העונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ