נחתם ההסכם בין גיידמק לעמותת אוהדי בית"ר

שלושה נציגי עמותת האוהדים, שתוכל לרכוש את הקבוצה בעתיד, יהוו שליש מחברי הדירקטוריון של בית"ר י-ם. קשיים בהחתמת שחקני הבית

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

היום נחתם סופית ההסכם בין עמותת האוהדים של בית"ר ירושלים לבעלים ארקדי גיידמק. על פי ההסכם, גיידמק יקים דירקטוריון ובו יהיו תשעה חברים: שלושה נציגים מטעמו – איציק קורנפיין, ישראל גולדשמיט ודני נוימן (מותנה באישור של רשות השידור) – שלושה נציגי אוהדים – כדורגלן העבר שמוליק לוי, מוטי ירוחם ואליק הראל – ושלושה אנשי עסקים – אילן רג'ואן, מומי דהן, ובני נחמיה.

אתמול נפגשו כל הצדדים בלשכתו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מי שאחראי בין השאר לגיוס מיליון דולר שהעמידו את בית"ר ירושלים על הרגליים העונה. כל הצדדים ויתרו על חלק מהסעיפים כדי לחתום על ההסכם.

אוהדי בית"ר ירושלים. הפכו לחלק חשוב במערך ניהול הקבוצה וקבלת ההחלטותצילום: שרון בוקוב

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

להלן חלק מהסעיפים העיקריים עליהם הגיעו הצדדים להבנות:
1. גיידמק יישאר הבעלים של הקבוצה עם מאה אחוזי בעלות
2. הדירקטוריון ינהל את בית"ר ירושלים, כאשר איציק קורנפיין ייאלץ להעביר החלטות בדירקטוריון לפני ביצוען.
3. גיידמק סרב לתת לאוהדים ולאנשי העסקים מניות, מאחר והם סרבו לחתום על סעיף שבו הם ייטלו חלק גם בגרעונות. לעומת זאת, עמותת האוהדים קיבלה אפשרות לרכוש את בית"ר ירושלים כאופציה ראשונה ללא תמורה ובתנאי שיקחו עליהם את חובות הקבוצה אם יהיו כאלה בעתיד.
4. עמותת האוהדים ואנשי העסקים יהיו חברים לפחות שלוש שנים בדירקטוריון מבלי שיגייסו עבורו כספים נוספים.

למרות החגיגה אתמול בלשכת ראש העיר, שכללה הרמת כוסיות, חיוכים רבים ומחמאות הדדיות, החל מהיום הולך הדירקטוריון לעשות חיים קשים לקורנפיין, ועל הפרק שתי הצעות שחבריו מטעם האוהדים מתכוונים להעלות בישיבה הראשונה. הראשונה, פיטוריו של הסקאוט איתן מזרחי, מקורבו ונאמנו של איציק קורנפיין, והשנייה, להקפיא לשנה את התביעה האזרחית נגד שמונה אוהדים מארגון "לה פמיליה", שקורנפיין, בשם הקבוצה, הגיש נגדם תביעה כספית.

קורנפיין. העבודה הקשה מול עמותת האוהדים מתחילה עכשיו צילום: ספי מגריזו

קורנפיין סרב לדרישת האוהדים במהלך המשא ומתן, אולם נציגי העמותה עומדים תחת לחץ גדול מצד האוהדים כדי להעלות הצעת פשרה בישיבה הקרובה – לא לבטל את המשפט אלא להקפיא אותו למשך שנת ניסיון, בה אותם אוהדים יהיו במבחן. במידה והם ייעצרו על ידי המשטרה במהלך השנה, המשפט יתחדש. קורנפיין אמור לעמוד מול מבחן ראשון בדירקטוריון, כאשר השאלה המעניינת היא כיצד יפעלו שלושת אנשי העסקים, שעשויים להיות כף המאזניים בין נציגי העמותה לנציגיו של ארקדי.

אך לצד המאבקים מחוץ למגרש, המאבק הקשה ואולי הדחוף יותר, הוא החתמתם של שחקני הבית הקפטן עמית בן שושן, דן אינבינדר ושי חדד, שטרם חתמו על חוזיהם. אתמול נפגש קורנפיין עם סוכן השחקנים אבי נמני, שמייצג את השלושה. בין הצדדים יש חילוקי דעות גדולים. נמני רוצה להוכיח לשחקנים שלמרות המצב הקשה של בית"ר ירושלים הוא יצליח לדאוג להם לחוזים טובים, אולם בית"ר ירושלים הציעה 65 אלף דולר נטו לכל אחד, הצעה שנדחתה על הסף. קיים ספק רב אם השלושה יהיו בסגל נגד עירוני קרית שמונה במחזור הראשון של ליגת העל בכדורגל. קורנפיין ואלי כהן ייפגשו היום כדי לקבל החלטה בנוגע לשלושה, כאשר אחת האפשרויות היא לתת להם דד-ליין עד לסגירת חלון ההעברות השבוע, ובמידה ולא יחתמו, הקבוצה תצרף שחקני חיזוק.

חיים מגראשווילי הגיע לסיכום עם קורנפיין ואחרי ההסכם עם עמותת האוהדים הוא יחתום
על החוזה, יחד עם הבלם הקרואטי שמתאמן בקבוצה.

בן שושן (במרכז). הופעת הקפטן במחזור הפתיחה מוטלת בספקצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ