ק"ש התרחקה מהצ'מפיונס |

למטה, למעלה, החוצה

ההתחפרות בהגנה עיוותה את יחסי הכוחות בין קרית שמונה לבין באטה. בהמשך כולם עלו למעלה וכעת הדרך לליגה האירופית קצרה

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. אין לדעת כיצד היה נראה משחק בו מבקשת קבוצה לא רק להתגונן, אלא גם לחפש את השער של היריבה. אולי, רק אולי, אם היתה משנה את נקודת ההסתכלות, היתה משתנה כפועל יוצא גם התמונה. נכון, הגנה - הגנה? התחפרות של ממש, כמו מה שעשה אמש העורף המעובה של  - היא לא תמיד העדפה אמנותית או בחירה מודעת; לעתים אלו פשוט פערי הכוחות שמעניקים למשחק מנגינה שכזו, מונוטונית, וכיוון זרימה שכזה, חד צדדי, כבר מן הפתיחה. ראה דוגמה - ברצלונה נגד שאר העולם.

שאלה למלחין לנדאו: האם זו, לדעתו, הדרך הנכונה להמשיל את פערי הכוחות בין אלופת בלארוס למקבילתה הישראלית? התשובה - השער הראשון והבלתי נמנע, שעיוות את כל  (0-2 לבוריסוב) - עלולה להיות סופנית, כזו שלא ניתן יהיה לערער עליה.

חסארמה (מימין) מול וולודקו. דיבר על שער חוץ, על המגרש חטף בראשצילום: האתר הרשמי של באטה בוריסוב

סלאח חסארמה דיבר ערב המשחק על שער חוץ כפספורט הנחוץ למעבר בין חלום למציאות. עד שקרית שמונה השתחררה מהפחד שהכדור עלול לעלות בלהבות ברגע שתעביר אותו את קו החצי והגיעה לשלושה מצבים מצוינים לקראת סיום המחצית, נראה היה שדרכה היחידה להבקיע היא בבעיטת שוער. עמוס באמת היה נהדר אמש.

2. בחדר ההלבשה הבין לנדאו שהוא מפסיד. ואם הוא מפסיד, חשב, זה אולי לא נעים, אבל לפחות אין לו כבר מה להפסיד. כך נכנסה קרית שמונה לתא טלפון לקראת חציה השני של המחצית השנייה ושינתה צורה: שלושה חלוצים, שני מגנים עם אספירציות התקפיות וקשר קדמי אחד. מאניה-דיפרסיה. בהתחלה כולם למטה, בהמשך כולם למעלה, בסוף כולם בליגה האירופית. כשמאטוביץ' הורחק, כבר לא היה מי שיעשה הגנה. לנצח גם את בוריסוב וגם את המתמטיקה זו כבר דרישה מוגזמת.

3. מחרתיים תפתח קרית שמונה את העונה במשחק מול בית"ר ירושלים. מסקרן יותר מקורותיה בקמפיין האירופי יהיה לראות האם תצליח לשחזר, ולו חלקית, את ההצלחה המדהימה משנה שעברה. לבחינת מקומה על מפת הכדורגל האירופי תוכל להתפנות לאחר שתבהיר סופית את מיקומה בזו שלנו. כעת, המטרה האמיתית היא הגרלה אפשרית שכזאת גם במוקדמות  לעונת 2013/14.

שיר צדק לא מסתדר עם ליכטרוביץ', אמש במינסק צילום: האתר הרשמי של באטה בוריסוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ