אלעד ליפשיץ-צרובה
אלעד ליפשיץ

רבים מצפים העונה לנפילתה של מכבי תל אביב, אורבים עם הסכינים, מחכים להתרסקות. למעשה, צניחתה של מכבי ת"א הפכה עם השנים לתחביב המוני, סיפור כיפי כזה. כמו אנדרדוג שמצליח, רק הפוך. מה ההפך של סינדרלה? ובכן, מכבי תל אביב. אחלה תחביב.

והאמת היא שהתחביב הנ"ל די מצחיק. כלומר, מרוב שהוא נחות, הוא מצחיק. כך למשל בביצה הזו כולם נהנו לטעון לאורך השבוע ש"המשחק הראשון לא יכול ללמד כלום" - אקט שנועד להכשיר את הקרקע לניבוי קריסה בהמשך. אם מכבי ת"א, מנגד, היתה מפסידה ב"משחק הראשון שלא מלמד כלום", כבר הייתם שומעים בכל פינה עד כמה הוא כן מלמד.

אלא שהעונה העניין הוא כזה: מי שבא לו וזה הכיף שלו יכול למנות למכבי את כל העונות האחרונות, לציין בלי סוף את הכישלונות הסדרתיים, להוציא ניירות מֶמו עם תזכורות על כל הקריסות, לשים על האש סיר לחץ, לנבא שחורות ואסונות, לעשות וודו, סיאנס, מה שתרצו - ועדיין, אוסקר גרסיה וג'ורדי קרויף לא ישמעו קמצוץ מכל זה.

קרויף (מימין) ואוסקר ממשיכים הלאהצילום: שרון בוקוב

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

שניהם פשוט לא סופרים ולא רואים כאן אף אחד. לא, קרויף ואוסקר בכלל לא כאן אתנו,
זה רק נדמה לכם. תכל'ס, שניהם לגמרי במקום אחר. עכשיו תראו, לשניהם מבלבלים פה את המוח. שואלים אותם במסיבת עיתונאים על "הטיקי-טקה של מכבי". הציפייה היא שקרויף יענה ברצינות, ממש ייתן תשובה שתעסוק ב"טיקי-טקה של מכבי", ואז תוך כמה ימים ימצא את עצמו עומד חיוור מול כל זה לאחר שייפול באיזה תיקו משמים מול מכבי נתניה.

ובכן, קרויף לא ענה ברצינות, וגם לא נפל אמש מול מכבי נתניה. קרויף ואוסקר דילגו אתמול, זה כבר מאחוריהם. כמובן, אפשר לדבר על היכולת הבינונית של מכבי ת"א, אפשר לציין חוסר מחץ, אטיות, בעיות ביציאה קדימה. בקיצור, אפשר להגיד הרבה דברים נכונים, בטח, להגיד ולהגיד ולהגיד. אלא שלקרויף ולאוסקר אין זמן לשמוע את הדברים הנכונים שיש לאנשים כאן להגיד. לא, קרויף ואוסקר כבר המשיכו הלאה. הבוקר הם לא זוכרים מי זו נתניה. ומה אתכם, עוד תקועים בנתניה? אגב, במאזן הנקודות הצצתם?

אוסקר בסיום המשחק אתמול, כבר שכח את מכבי נתניה?צילום: שרון בוקוב

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ