ההשפלה מול רוסיה |

אפשר ליהנות מהשקט

האשליה שנבחרת ישראל מסוגלת לעלות למונדיאל שוב התנפצה. אחרי התבוסה לרוסיה היא תתפנה למאבקים מול יריבותיה האמיתיות, וספק אם תעניין מישהו

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

לאחר התיקו באזרבייג'אן, וכחלק מההדחקה שמכתיבה כל צעד בהתנהלותם, טענו בסביבת הנבחרת שגם פורטוגל ורוסיה יתקשו להוציא שלוש נקודות בבאקו. הכרח שכך, הרי מה שקשה לנו – מסובך הוא בהגדרה גם לכולם. אולי יוציאו בסופו של עניין ניצחון, קבעו, אבל לא בלי לחרוק שיניים.

יותר משנועדה להחמיא לנתונים בגרף ההתקדמות של הכדורגל האזרי, שימשה הנבואה כמעין הוכחה לכך שהקמפיין לא נגמר בתיקו נגד נבחרת מהדרג החמישי. תעלול שיווקי שהצליח, יעידו היציעים המלאים אמש. הבידול שנוצר ברור – יש פורטוגל, רוסיה וישראל (לא בהכרח בסדר הזה), ויש כל היתר. רונאלדו, קרז'אקוב, נאני, שכטר, דניסוב, בניון, מיירלש. ערב רב, בלתי ניתן לזיהוי, של כדורגלנים בחסד. במילה אחת – פייבוריטים.

תתקשה או לא תתקשה רוסיה באזרבייג'אן – זה כבר לא צריך לעניין את אלי גוטמן. בישראל היא לא התקשתה. כדי למצוא את האחרונים שפירקו כך לגורמים את הנבחרת יש להרחיק עד דנמרק של המאה הקודמת, וזה עוד אחרי לילה אחד שרבות כבר דובר עליו.

תיהנו מהשקט. יובל שפונגין, יוסי בניון ודודו אוואט כבר מבינים שלא יהיו בברזיל 2016צילום: שרון בוקוב

נגמרו מוקדמות המונדיאל. לפחות אם מתייחסים לחלק של ה"מונדיאל". כעת נדרשת רוויזיה בקרב נותני ההערכות. על הפרק – מידת הקושי העתידית של צפון אירלנד ולוקסמבורג, יריבותינו האמיתיות ושוות הכוחות, במפגש מול הנבחרת של ברטי פוגטס.

שישה קמפיינים מאז הניצחון הגדול על אוסטריה הצליחה נבחרת ישראל, השד יודע איך, להחשיב עצמה כמועמדת. רצינית יותר, דוגמת מוקדמות מונדיאל 2006 - אותן סיימה ללא הפסד, או פחות, כמו באלו שלפני היורו האחרון, אשר גררו את האשליה עד למפגש הביתי מול יוון בלבו של סבב המשחקים.

הפעם החזיק העסק מעמד ארבעה ימים. זמן רב יותר חולף בין מחזור ליגה אחד למשנהו. אם לא סיפור מהאגדות, ייצר גוטמן ריק. לתוכו, מתוקף המקום הפנוי, ניתן, סוף כל סוף, ליצוק לא רק אשליות אלא גם שאלות; מה יהיה כעת על הנבחרת ב13 החודשים שנותרו עד לסיום הטורניר? האם ימשיך בניון לפתוח בהרכב? ושכטר המאכזב, ימשיך לשחק כחלוץ? אגפים, או אמצע – מה אנחנו מעדיפים? היכן אנחנו יותר חזקים? שני בלמים, שלושה? ואם כן, מי? הרבה תהיות, הרבה זמן לספק תשובות. השקט בחיפוש אחריהן מובטח. את איש הנבחרת הזאת לא תשוב לעניין בקרוב.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ