יוסי אבוקסיס יאמן את הפועל ת"א במקום ניצן שירזי

בשל מצבו הבריאותי של שירזי, קיבל אבוקסיס את אישור ההתאחדות. שירזי: "אני יוצא למלחמה פרטית. אני צריך לעשות סטופ בחיי כמאמן"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

יוסי אבוקסיס קיבל את אישור ההתאחדות לכדורגל לקחת על עצמו את תפקיד מאמן הפועל תל אביב, זאת במקביל לתפקידו כעוזרו של המאמן אלי גוטמן בנבחרת ישראל. המינוי מגיע בעקבות מצבו הרפואי של מאמן הפועל ת״א, ניצן שירזי, ולאחר פנייתו של יו״ר הקבוצה חיים רמון ליו״ר ההתאחדות אבי לוזון, בבקשה שיאשר לאבוקסיס לאמן את הפועל ת״א.

שירזי נפגש היום עם הבעלים חיים רמון ועדכן אותו לגבי מצבו הבריאותי והטיפולים הממושכים אותם יצטרך לעבור, שלא יאפשרו לו לשמש כמאמן הראשי של המועדון בחודשים הקרובים. עקב כך, הסכימו השניים כי שירזי ישמש מעתה כמנהל המקצועי של המועדון.

"פניתי היום ליוסי אבוקסיס כדי שיירתם לקבוצה הזו ושיהיה חלק מהצוות המקצועי, "אמר שירזי, "אני שמח שיוסי הסכים. אני אשאר בהפועל ת"א כחלק מהצוות המקצועי. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכולם על כך שעזרו לי לעבור את התקופה האחרונה ומודה לכלי התקשורת שהקפידו לשמור על הפרטיות שלי. אני מקווה שבתוך כמה חודשים נוכל להסתכל אחורנית ולומר שניצחנו את המערכה החשובה הזו"

יוסי אבוקסיסצילום: אילן אסייג

"ההחלטה כולה היא של שירזי ואנחנו נמשיך לעמוד מאחוריו כפי שעשינו עד כה. אני מודה לניצן על האחריות שגילה ורוצה לחזק אותו לקראת התקופה הקרובה שתהיה לא קלה עבורו. אני מאמין שהוא יהיה בריא ויחזור לתפקוד רגיל", אמר רמון.

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

לאחר מכן פנה הבעלים ליו"ר ההתאחדות אבי לוזון ולמאמן הנבחרת אלי גוטמן, בבקשה שיאפשרו ליוסי אבוקסיס להתמנות למאמן הפועל ת"א במקביל לעבודתו כעוזר מאמן נבחרת ישראל, ונענה בחיוב. "אני מודה לאבי לוזון ולגוטמן, שהבינו את המצב ועם הרבה הערכה והבנה הדדית הסכימו למהלך. אני בטוח שאבוקסיס ושירזי יעבדו ביחד לטובת הפועל תל אביב וביחד נעשה עונה מוצלחת שתביא שמחה לכולנו".

הסכמת ההתאחדות אינה מובנת מאליה, כן שבשנים האחרונות התנגדה בכל תוקף לאפשר לעוזר מאמן הנבחרת לשמש במקביל כמאמן קבוצה. אך כאמור, לאור העובדה שמדובר בנושא רגיש מאוד - קרי מצבו של שירזי - ולא ברור אם מדובר במינוי זמני או קבוע, החליטו בהתאחדות להיענות לבקשה של רמון.

אבוקסיס יכהן בתפקידו החדש במקביל לתפקידו כעוזר מאמן הנבחרת וישתכר בקבוצה בכפוף לחוזהו בהתאחדות, שכתוצאה מהמהלך תחסוך את שכרו. עבור אבוקסיס תהיה זו קדנציה שנייה בהפועל ת"א, אחרי ששימש כעוזר המאמן של גוטמן בין השנים 2011-2007.

בעונת 2011/12 היה אמור לקבל לידיו את המפתחות לאימון הקבוצה, אך ברגע האחרון החליט הבעלים דאז אלי טביב למנות לתפקיד את דרור קשטן. אבוקסיס חש פגוע ונבגד וחתם לבסוף כמאמן ראשי (לראשונה בקריירה) בבני יהודה, אותה הוביל למקום השלישי.

בהודעת ההתאחדות שנמסרה לתקשורת נכתב בין היתר כי "ההתאחדות מאחלת בריאות שלמה לניצן שירזי".

בנושא אחר, הפועל ת"א נענשה במשחק רדיוס אחד בפועל, מול מכבי חיפה, ובעוד אחד על תנאי, וכן בקנס בסך 50 אלף שקל, בגין השלכת מצת למגרש על ידי אוהדיה במשחק הליגה  מול רמת השרון.

לוזון. "אם הייתי מבטל את המשחקים בתל אביב לא היה סיכוי שההגרלה היתה מתקיימת בישראל"צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ