משה בוקר

לאחר שמונה למאמן בית"ר ירושלים, בפברואר השנה, לא נדרש לאלי כהן יותר מדי זמן כדי להבין מדוע נקלע המועדון למשבר מקצועי כל כך עגום. המאמן הוותיק, שזו הקדנציה השלישית שלו בקבוצה, זיהה משהו חריג.

על פי עדותו ל"ספורט הארץ", גורמים המעורבים בניהול המועדון ו/או כאלה שמשפיעים עליו כלכלית, בנוסף לגופים תקשורתיים, מפעילים לחץ בלתי פוסק בניסיון להשפיע עליו בהחלטותיו המקצועיות, בעיקר בנוגע לשיתוף שחקנים כאלו או אחרים. בשיאו של מסע הלחצים זכה כהן גם לאיומים רבים על המשך תפקידו.

עם זאת, במועדון מכחישים בתוקף: “לבית”ר יש אחראי אחד מבחינה מקצועית וזהו המאמן. כל ההחלטות בנוגע להחתמות, שחרור ושילוב שחקנים הינן בידיו בלבד".

וכך, במקביל למאבקיו המוצלחים פחות והמוצלחים יותר על כר הדשא - בעונה שעברה בית"ר נשארה בליגת העל, אולם בעונה הנוכחית היא עדיין בלי ניצחון - עסק כהן, שהחליף את יובל נעים, בניטרול מוקשים מסוג אחר. בעונה שעברה ניתן האות לתחילת המאבקים לפטרו לאחר החלטתו לשחרר את החלוץ הברזילאי, לאונרדו פאסוס (המשחק העונה בהפועל עכו).

אלי כהן. "לא אתן דקות לשחקנים בגלל שאבותיהם תורמים כסף. עבורי בית"ר היא בית, עבורם קרקע לקידום קומבינות"צילום: עבדאללה שמא

עונה חדשה נפתחה, ודבר לא השתנה. לאחרונה הגבירו גורמים אלה את מאבקם במאמן, כשמטרתם אחת: לסלקו מבית"ר. "כל עוד התמודדתי עם הבעיות לבדי והדברים לא היו גלויים, שתקתי", אמר כהן בשבוע שעבר לגורם בהנהלת הקבוצה, "אבל ברגע שההתנהלות הזו עלתה מדרגה וכבר פוגעת בקבוצה, הגיע הזמן להעמיד אנשים במקום. לא אתן לאף אינטרסנט לפגוע בעבודה שלי ובבית"ר. עבורי בית"ר היא בית, עבור אותם גורמים היא קרקע לקידום קומבינות. איש לא יסיט אותי מדרכי, גם לא באיומים".

בשבוע שעבר קיימה עמותת אוהדי בית"ר ישיבה, ולמחרת הוציאה הודעת תמיכה בכהן. "העמותה רוצה לחזק את מאמן הקבוצה, אלי כהן", לשון ההודעה, "וגאה שיש במועדון איש מקצוע חזק שלא נכנע ללחצים ולא נותן לגורמים שונים להשפיע על החלטותיו בנוגע לסגל ולהרכב. אחת ממטרותיה העיקריות של העמותה היא להביא את בית"ר למקום נקי, נטול אינטרסים אישיים".

באותו יום, במהלך האימון, ניגשו השחקנים לכהן וחיזקו אותו, כשבמקביל הוציא הקפטן עמית בן שושן הודעת תמיכה במאמן. "בכדורגל הישראלי של היום קשה מאוד למאמן לעבוד בצורה עצמאית", סיפר כהן בשבוע שעבר בבית וגן למי שרצה לשמוע, "גם בימי המפיות של משה דדש לא ניגשו אלי ראשי הקבוצה או מקורבים בדרישה לשתף שחקנים. מכבי ת"א הגדולה פיטרה אותי בגלל שלא נתתי דקות לשחקנים שהאבות שלהם תרמו כספים לקבוצה, אז מי אלה אותם אנשים שחושבים שהם יכולים להפחיד אותי עם מסרים לפיהם יפטרו אותי?!".

איפה היו"ר איציק קורנפיין בכל התמונה, שאלו אותו נציגי עמותת האוהדים. "הוא מתנהג למופת", ענה כהן, שיידע את קורנפיין במרבית הפרטים, "לא קל לנווט את הסירה הזאת. למרות כל הלחצים האדירים שמופעלים עליו, הוא מעולם לא דיבר איתי, לא ישירות ולא בעקיפין, על שיקוליי המקצועיים".

גל יוסף. מקורב לגיידמק, מעורב בניהול בית"ר, דואג להביע את עמדתוצילום: ספי מגריזו

קורנפיין הוא לא היחיד שזוכה למלים חמות מכהן. "האוהדים צריכים להודות לבעלים ארקדי גיידמק על כך שהוא ממשיך לתמוך", אומר כהן ל"ספורט הארץ", "האוהדים רוצים שקורנפיין יילך הביתה, אבל בזכותו, יחד עם ארקדי וראש העירייה ניר ברקת, בית"ר עדיין מתקיימת. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם שלושתם לא היו שומרים כך על הקבוצה. יש מספיק גורמים מפוקפקים שכבר שנים מנסים להשתלט על בית"ר בדרכים שונות. יום יבוא ואוהדי בית"ר יבינו מפני אלו אנשים הציל קורנפיין את המועדון".

כהן אישר ל"ספורט הארץ" את מסע הלחצים, שיתואר להלן. הוא מוסיף ומספר שלא הושפע מהם כלל וכלל: "מי שמכיר אותי יודע שאי אפשר לאיים עלי. אני לא לחיץ ולא מציבים לי אולטימטום. יש לי עקרונות עמם נולדתי ועמם גם אפרוש".

מכירת סוף העונה

בחודש מארס, שני זרים שהובאו בתקופת יובל נעים, הברזילאי לאונרדו פאסוס והניגרי הרמוני איקנדה, לא הגיעו לאימון. בדיקה שערכו בית"ר וכהן העלתה כי השניים מעורבים בעניין שאינו קשור לכדורגל, אבל נתפש על ידי המאמן כחמור דיו עד שדרש את סילוקם המיידי. מי שהתקשו להשלים עם ההחלטה המקצועית/חינוכית של כהן היו גל יוסף, המוגדר "יועצו של ארקדי גיידמק לענייני ספורט", וסקאוט המועדון, איתן מזרחי.

יוסף, עד לאחרונה מבעלי הכח עמידר ר"ג, נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר לגיידמק, ובשלוש השנים האחרונות, במקביל לסיוע כלכלי לבית"ר, החל גם לגלות מעורבות רבה בניהולה. לפני שנתיים, התבטא הסיוע שלו ברכישת 20% מכרטיס השחקן של טוטו תמוז תמורת מיליון שקל.

לירון דיאמנט. "אתם יכולים לכתוב שאני משחק בגלל אבא שלי, הסטטיסטיקה שלי מדברת בעד עצמה"צילום: ספי מגריזו

יוסף מתעדכן באופן שוטף במתרחש במועדון, בעיקר באמצעות שיחות עם קורנפיין, ודואג להביע את דעתו. בין יוסף לקורנפיין קיימות לא מעט מחלוקות לגבי דרך ניהולו של המועדון, למרות שכלפי חוץ הם מציגים יחסים מצוינים. קורנפיין מכבד את יוסף, אבל לא חושש להציב לו קווים אדומים, כמו למשל במקרה בו פיטר את נעים, בניגוד לרצונו של יוסף. אגב, יוסף תמך במינויו של כהן במקומו.

התמיכה הזאת לא עזרה לכהן לאחר ההחלטה לשחרר את פאסוס ואיקנדה. על קורנפיין הופעלו לחצים לשנות את החלטת המאמן והוא אף הוזעק לפגישה אצל יוסף, במהלכה קיבל הנחיה לפטר את כהן, וסרב. עד מהרה החל כהן לקבל הודעות וטלפונים בהם נדרש להחזיר את פאסוס לסגל. אם הוא לא חוזר, אתה הולך - היה הסגנון. גורמים נוספים ביקשו להיפגש עם כהן, אולם הוא דחה אותם. באחת השיחות הבהיר כהן לבן שיחו: "כל עוד אני כאן, פאסוס לא מתאמן".

איקנדה העדיף לעזוב את הארץ, והלחץ על כהן בעניין פאסוס רק הלך וגבר. "תחזיר את פאסוס בהדרגה", נאמר לו באחת השיחות, "תחילה לספסל ואחר כך להרכב. זה מאוד חשוב לנו, אנחנו רוצים למכור אותו בסיום העונה". גם הסקאוט מזרחי ניסה לשכנע את כהן להחזירו.

באחת הפגישות אמר כהן: "כדמות מחנכת במועדון שמחזיק אלפי ילדים ומשמש כמודל לחיקוי, לא אתן יד להחזיק שחקן כזה. זה או אני או הוא". ובכל זאת, בהגיעו לאחד האימונים, הבחין כהן כי פאסוס מתלבש. באותו בוקר גם פורסם באחד העיתונים כי החלוץ חוזר להתאמן על אף התנגדותו של המאמן. "תגיד לו שהוא כבר לא חלק מהסגל", הורה כהן לאפסנאי. פאסוס נשאר בחוץ.

לאחר שבית"ר כבר הבטיחה את הישארותה בליגה, שוב הופעלו לחצים להיפטר מכהן. המאמן לא נותר אדיש והציע באחת הפגישות עם הנהלת הקבוצה להתפטר. "פאסוס לא יחזור", הבהיר להם, "אבל אם אתם רוצים, אני יכול ללכת. אם אתם רוצים לעשות כאן שכונה, תחזירו את פאסוס. אני לא רוצה שכולכם תריבו ויהיה בלגאן. בכל הקריירה לא דבק בי רבב, אז אין סיכוי שתכופפו אותי, אבל אני מוכן להתפטר". הנוכחים נבהלו והודיעו: "השתגעת?! אתה רוצה שהאוהדים יהרגו אותנו?".

ישראל דיאמנט: "נמאס לו שאומרים שבגלל שאבא שלו חבר של גל יוסף הוא משחק, ולכן הוא עזב" צילום: עופר וקנין

יש לך אורח בלובי

אופיר עמרם בן ה-26 הוא קשר שגדל בהפועל ירושלים, עבר במכבי נתניה והחל מהעונה שעברה הוא שחקן בית"ר. הוא גם חתנו המיועד של מומי דהן, מבעלי חברת אלדן, ששימשה במשך שנים כספונסרית בית"ר. התמיכה המתמשכת של אלדן בבית"ר יצרה מערכת יחסים הדוקה בין דהן לראשי הקבוצה.

אלדן העניקה הסכם חסות נדיב במיוחד, השחקנים ובעלי התפקידים הבכירים זכו למכוניות. דהן הוא חברם של קורנפיין ואלי כהן ולעתים קרובות הוא מגיע לאימונים וזוכה בכבוד מלכים. לירון דיאמנט בן ה-22 הוא שם קצת יותר גדול. החלוץ גדל בהפועל ר"ג, שיחק במחלקות הנוער של מכבי ת"א ומכבי פ"ת, אבל מצא מקום רק בבוגרים של הכח עמידר מהלאומית.

אחר כך התקדם לליגת העל, אל הפועל ר"ג, וכבש שער ליגה בודד בעונה שלמה. מכאן הוא הונחת על הראש של דרור קשטן בהפועל ת"א, אחרי שתנאיו כבר סוכמו מול הבעלים אלי טביב, אלא שהמאמן הטיל וטו. וכך מצא את עצמו דיאמנט בעונה שעברה בבית"ר. גורמים רבים במועדון לא הבינו איך ולמה הגיע דיאמנט, ועוד מוחתם על חוזה לשנתיים.

לירון הוא גם בנו של ישראל דיאמנט, איש פרסום אמיד וחבר קרוב של גל יוסף. דיאמנט האב רכש בעבר שטחי פרסום רבים באיצטדיון וינטר, בו משחקת הכח עמידר. כשבנו שיחק במחלקת הנוער של מכבי ת"א, הוא תרם כספים להקמת מגרש סינתטי בקרית שלום. גם בית"ר נהנית מכספיו, עת רכש מספר רב של מינויים יקרים לתא הכבוד. בנוסף, לירון אירח לא פעם את הקבוצה בביתו לארוחת גיבוש ולקריוקי.

לאונרדו פאסוס. אלי כהן הבהיר שאם החלוץ חוזר לקבוצה, הוא יעזובצילום: נמרוד גליקמן

שאלתם את עצמכם מה הקשר בין עמרם לדיאמנט? השניים, ככל הידוע, היו רק חברים לקבוצה. השאלה הנכונה היא מה המשותף לעמרם ולדיאמנט. ובכן, כשאחד מהם לא שיחק, הופעלו על כהן לחצים כבדים לשתפו. כששניהם לא שיחקו, הלחץ היה כפול. לחץ פירושו מבול של הודעות וטלפונים, הכוללים מסרים קשים, פוגעים ומעליבים, שבשיאם אף איומי פיטורים. גם הסברים של כהן בפני שני השחקנים כי שיקוליו מקצועיים, לא הועילו.

לחדרו של כהן בבית וגן עלו תדירות גורמים רבים שניסו לדבר על לבו. הסבירו לו כי אלדן משקיעה מיליונים בבית"ר, נתנו לו להבין שלדהן יש השפעה גדולה במועדון. "באתי לאמן קבוצת כדורגל ולא קבוצת אינטרסנטים", השיב כהן. "כשאני קובע מי יהיה בהרכב או בסגל, אני לא נעזר בפנקס החשבונות של בית"ר, אני לא בודק כמה כסף כל אחד תורם. אני לא יכול לתת דקות לשחקנים בגלל שהאבות שלהם תורמים כסף לקבוצה. אצלי אין שמות ואין מקורבים ואין משפחה. יש יכולת".

לקראת פתיחת העונה הנוכחית העביר כהן את רשימת השחקנים שהוא רוצה. שמותיהם של עמרם ודיאמנט לא היו שם. "אי אפשר לשחרר את עמרם ודיאמנט", השיבו לכהן, "יש להם חוזה לעונה נוספת". הם לא בתכניות שלי, הדגיש כהן.

התוצאה היתה מיידית - מטר של טלפונים והודעות, כשהמוטיב ברור: השניים יישארו, אתה לא. במקביל גם החלו להופיע בתקשורת פרסומים לפיהם אלדן תעזוב. לכו, הציע כהן לשניים, חפשו קבוצה בה תשחקו, כאן לא יהיה לכם מקום. השניים סרבו. עשר דקות לאחר השיחה עם דיאמנט, צלצל הטלפון של כהן. על הקו היה גל יוסף, שכבר היה מעודכן בפרטים וניסה לשכנע את כהן לחזור בו.

לפני היציאה למחנה האימונים בגרמניה ניסה כהן שוב לשכנע את השניים לעזוב. גם הפעם, כשל. למעט השחקנים שהיו חתומים על חוזים ארוכי טווח, רק לעמרם ולדיאמנט היה חוזה לעונה נוספת. שחקני בית רבים, חלקם שחקני הרכב, חשו מרמור. עבורנו לא נשאר כסף, אמרו, אבל הם חתומים. וכך המריאה הקבוצה למחנה האימונים עם עמרם ודיאמנט, שחקנים שהמאמן לא רוצה, ועם שחקני הרכב, כמו שי חדד, עמית בן שושן ודן אינבינדר (שאחר כך עבר לקרית שמונה), בלי חוזה. ההודעה של אלדן על הפסקת האימוץ הפכה לרשמית ואנשי המועדון נאלצו להחזיר את המכוניות הצמודות.

למרות זאת, דהן עצמו תרם העונה סכום סמלי ומונה לדירקטור במועדון מטעם קבוצת אנשי עסקים. במהלך המחנה הבקיע דיאמנט שני שערים נגד קבוצות מהליגה הרביעית והחמישית בגרמניה, ובני משפחתו שאלו גורמים בקבוצה אם כהן שינה את דעתו. הוא לא. באחד הימים, בעודו בחדרו, הודיעו לכהן כי ממתין לו אורח בלובי. זה היה גל יוסף. השיחה היתה קצרה וקרירה. מאוחר יותר שמע כהן כי גם אביו של דיאמנט ביקר במחנה.

עם החזרה ארצה הציע כהן בשלישית לעמרם ולדיאמנט לעזוב. הם נותרו עיקשים. האש כלפי כהן גברה. היא גם כוונה ביתר שאת כלפי קורנפיין. היו"ר לא התערב. במשחק מול הפועל ב"ש במחזור השני, ישב כהן ביציע בשל הרחקתו. דיאמנט נכנס כמחליף, אולם לא מילא אחר ההוראות של עוזר המאמן, ז'אן טלסניקוב. בסיום המשחק הוא הושעה על ידי כהן.

אביו התלונן בפני יו"ר ארגון השחקנים, חיים רביבו, שפנה לקורנפיין. כהן סרב לבטל את ההשעיה. "אין ולא היה לי דבר נגד לירון דיאמנט", מדגיש כהן ל"ספורט הארץ", "אם הוא היה מתאים וראוי, הייתי מאושר, אבל מה לעשות ששחקנים לא יכולים לשחק אצלי על פי גודל התרומה הכלכלית למועדון. תמורה לתרומה? לא אצלי. הביאו אותי כדי לאמן ולא כדי לקבל תכתיבים מגורמים שונים לגבי מי ישחק ומי לא.

מומי דהן. "אם הייתי רוצה, אופיר עמרם היה משחק ואלי כהן לא היה מאמן"צילום: אתר בית"ר ירושלים

"עם כל הכבוד למקורבים, להורים או לחותנים, נושא דקות המשחק הוא טאבו. אם יש אנשים עשירים שרוצים שהבנים או החתנים שלהם ישחקו, שיקנו קבוצת כדורגל ויעלו אותם בהרכב. יש אנשים שרגילים לנורמות לפיהן מי שתורם, קונה לעצמו מקום בהרכב, אבל בית"ר הוא מועדון ענק עם מסורת ותארים. נכון שבשנים האחרונות המועדון נמצא בשפל כלכלי, אבל זה לא אומר שצריך לנצל חולשות כדי לפעול בדרכים לא מקצועיות".

דיאמנט, שעבר לאחרונה למכבי הרצליה, לא ממש רצה להתייחס לבית"ר ולכהן. "מה שהיה לי להגיד, כבר אמרתי", הגיב, והתכוון לדבריו ברדיו ת"א לפני כשבועיים ("עברתי התעללות בבית"ר. לפי דעתי כהן לא רצה אותי על רקע אישי. הוא השפיל אותי ליד השחקנים. כנראה שהוא שולט במערכת יותר ממה שהוא צריך לשלוט").

ל"ספורט הארץ" הוסיף: "אתם יכולים לכתוב מה שאתם רוצים, גם שלירון משחק בזכות אבא שלו. בהרצליה יש לי שני שערים בשני משחקים, זה בזכות אבא שלי? יש לי מקום בבית"ר, ומי שלא מאמין שיביט בסטטיסטיקה. מאז העונה שעברה, שיחקתי בבית"ר 500-400 דקות וכבשתי שלושה שערי ליגה. במחנה האימונים שותפתי לשבע דקות בשני משחקי אימון וכבשתי שני שערים. על שאלות בנוגע לאבא שלי ולגל יוסף, לא אענה".

אביו ישראל הסכים לענות על השאלות הללו: "יחסיי עם גל יוסף הם לא מהיום. אם היתה לגל השפעה גדולה בבית"ר, לירון היה נשאר. ללירון נמאס שאומרים שבגלל שאבא שלו חבר של גל הוא בבית"ר, ולכן הוא עזב. עשיתי טעות שהתערבתי בנושאים המקצועיים של הבן, עכשיו אני כבר לא מתערב. חד משמעית - מעולם לא דחפתי את לירון, גם לא לבית"ר. הוא היה השחקן הכי טוב בבית"ר מבחינה סטטיסטית. נקמה באלי כהן? אני לא מכיר אותו, בחיים לא דיברתי אתו, חוץ משלום-שלום. שתהיה הצלחה לבית"ר, אני לא מחפש נקמה ועד כמה שאני יודע גם לא גל".

מומי דהן, שיחד עם בית"ר לא איפשרו לאופיר עמרם להגיב, נשמע מיליטנטי כלפי כהן: "הוא עושה סלטות באוויר כדי למצוא שחקני הרכב וספסל, כולל דקות לדסה ולקוזוקין שלא שיחקו שנים, אבל לאופיר עמרם, אחד המצטיינים באימונים, הוא לא מוצא מקום. עתה, כשאני חבר דירקטוריון, אבקש ממנו הסברים - גם בנוגע לתוצאות וגם בנוגע לעובדה שאופיר לא קיבל הזדמנות, למרות הרקורד המוכח שלו, זה הזוי.

"צריך לראות אותו באימונים, הוא מספר אחת. מפריע לי שהוא לא משחק, אבל אני לא מפעיל לחץ על אלי בנושא, מזמן גם לא דיברתי עמו. אם הייתי לוחץ, אז כנראה שאין לי השפעה, כי אופיר לא משחק. אם אלי עדיין מאמן, אז או שאני לא לוחץ או שהלחץ לא מספיק חזק. אם הייתי רוצה, אופיר היה משחק ואלי כהן לא היה היום מאמן בית"ר. אם הייתי רוצה, הייתי לוקח את אלי ואיציק לשיחה, נותן להם בראש וגומר את זה".

אופיר עמרם. "הזוי שלמרות הרקורד המוכח שלו הוא לא קיבל הזדמנות", אמר מומי דהןצילום: ניר קידר

בד בבד, החלו לפעול גורמים בתקשורת נגד כהן. האיומים לפטרו הגיעו פתאום גם לשם. באתר "וואן" ובתכניות הספורט של "רדיו ת"א" מנהלים נגדו, לדבריו, מלחמה מזה כמה חודשים. כהן, שמסרב להתראיין אצלם, העביר להם מסר: "אתם יכולים לפרסם מה שאתם רוצים כדי להלחיץ אותי, יום אחד שאלי טביב קונה את בית"ר ויום אחר שרוני מאנה עושה את זה. תמסרו לאופירה (אסייג, מנהלת התוכן באתר ומגישת תכנית הרדיו) שאני לא רואה אותה ממטר. היא יכולה להפחיד אחרים, לא אותי. אנשים כמוה אני אוכל לארוחת בוקר. היא לא רגילה לאנשים עם כבוד ומלה, אלא לכאלה שמתרפסים בפניה. היא יכולה לפרק אותי כל יום, מבחינתי היא, האתר שלה ותכנית הרדיו שלה, לא קיימים".

חזרה לעונה שעברה, לשלב שבו בית"ר עדיין היתה בסכנת ירידה. פגשתי באיצטדיון המושבה את מאמן בית"ר הקודם, יובל נעים. הוא סיפר על הלחצים שהופעלו עליו לשתף את עמרם ודיאמנט. "אל תחשוב שאצל אלי כהן הם לא ישחקו", אמר בנחרצות, "אני מבטיח לך ששניהם ישחקו, והרבה. אל תחשוב שכהן כזה גבר, שהוא מסוגל לא לתת להם לשחק. השיקולים הרי ידועים לנו. ככה זה היה בבית"ר וככה זה יישאר".

לסיכום: דיאמנט שותף העונה בשני משחקי ליגה בבית"ר, כמחליף, וכבש שער אחד, לפני שעזב ללאומית. עמרם הסתפק בשלוש דקות במחזור השני. "ביום שהייתי נענה לתכתיבים בנוגע לפאסוס, עמרם או דיאמנט, הייתי הולך הביתה", מדגיש כהן ל"ספורט הארץ". "בכל מועדון נורמלי המאמן מחליט מי מהשחקנים הוא רוצה. אם המצב הכלכלי לא היה אנוש, לא היתה לי בעיה להשאיר את דיאמנט או עמרם. אבל הקבוצה זקוקה לרכש והשניים לא בתכניות שלי, אז למה שלא יעזבו ונצרף שני זרים נוספים? מה לא בסדר פה?". 

נראה שניצחת במערכה, אבל אתה לא חושש להפסיד בקרב?

"תשאל את קשטן אם הוא מרוצה מההתנהלות שלו בהפועל ת"א. הרי הוא יכול היה להישאר. דרור מאושר כי הוא הלך עם האמת שלו. אני מרוצה כי אני פועל על פי מה שחונכתי. כלכלית אני מסודר, גם אם לא אאמן יותר. יש לי משימה - לשקם את בית"ר ולהפוך אותה למועדון ראוי. הדרך קשה, אבל בסוף אני מאמין שנצליח".

קורנפיין. מבין השורות אפשר היה לשמוע את הכאב שלו, בעיקר על חוסר העזרה שקיבלצילום: ספי מגריזו

תגובת בית"ר: "מעולם לא התערב שום גורם בקבוצה בשיקולי המאמן"

בית"ר ירושלים מסרה בתגובה: “דיאמנט הגיע כתוספת להתקפה כשחקן צעיר ומבטיח, שכרו היה דומה לשכרם של שחקנים אחרים בני גילו. אביו רכש מינויים לתא הכבוד בסכום של כ־45 אלף שקל, וזאת במסגרת עסקיו. אין כל קשר בין החתמת השחקן מבחינה מקצועית לבין רכישת המינויים, שהינה שולית מבחינה כלכלית עבור המועדון.

“לבית”ר יש אחראי אחד מבחינה מקצועית וזהו המאמן. כל ההחלטות בנוגע להחתמות, שחרור ושילוב שחקנים הינן בידיו בלבד. המאמן אכן פנה לדיאמנט ולעמרם בהצעה לחפש קבוצה אחרת. שניהם השיבו שיש להם הסכם וכי הם מאמינים שיוכלו לתרום ולהשתלב מקצועית. במצב זה המועדון מחויב, על פי חוקי ההתאחדות, לאפשר להם להתאמן. מעולם לא התערב שום גורם בקבוצה בשיקולי המאמן בקביעת הסגל או ההרכב, ולראייה דיאמנט לא בקבוצה ועמרם כמעט לא משותף.

“לגל יוסף אין כל תפקיד בבית”ר ואין לו כל השפעה על סגל השחקנים או שילובם. סמכות זו שמורה באופן מוחלט למאמן, ועל כן הוא אחראי על הישגי הקבוצה מבחינה מקצועית או כישלונותיה.

“לגבי פאסוס, השחקן היה מעורב לכאורה בעבירת משמעת. השחקן הושעה ונקנס, וההחלטה לא לשתפו עוד ולא לממש את האופציה עליו, היתה של כהן, ללא שום התערבות מקצועית מצד שום גורם בקבוצה, וזאת למרות שלשחקן היה חלק חשוב במסע ההישרדות. על פי מידע שהתקבל מהמשטרה, תיק החקירה נסגר ללא הגשת כתב אישום.

“הקבוצה פתחה את העונה מבחינה מקצועית בצורה לא טובה והישגיה אינם תואמים את סגל שחקניה, אולם הניסיון לקשר בין תוצאות אלה לבין העולה מכתבה זו הינו תלוש מהמציאות ואין לו כל אחיזה ממשית. מוטב כי האנרגיה של כולם תתרכז במציאת פתרונות לבעיות המקצועיות ולא בהמצאת סיפורים שאין להם קשר לכך”.

מומי דהן: “התנתקנו גם מקבוצת הכדורסל של אשקלון. ההחלטה להפסיק לאמץ את בית”ר הינה עסקית ואין לה קשר לשום דבר אחר”.

ישראל דיאמנט: “תרמתי מאה אלף דולר למכבי ת"א והבאתי ספונסרים. מה יצא לי? הבן שלי עזב. מאז נשבעתי לא לעזור”. בעניין רכישת מינויים לבית”ר: “המשפחה גדולה וכולם רוצים לראות את לירון”.

איתן מזרחי: “אף פעם לא התערבתי למאמן, גם בנושא פאסוס”. לאונרדו פאסוס: “הפיצו שמועות, המשטרה בדקה וראתה שאין כלום”. אופירה אסייג: “כשקורנפיין וכהן יביאו תוצאות, אנחנו הראשונים שנברך”. את תגובתו של גל יוסף לא ניתן היה להשיג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ