יצחק גולדשטיין, כלבו

לאחר 18 עונות מצא עצמו בקיץ מאמן השוערים של מכבי חיפה, גיורא אנטמן, מחוץ למועדון, לאחר שראובן עטר החליט שהוא מביא אתו את כל הצוות המקצועי שעבד עימו במכבי נתניה. "אני יודע היום שההחלטה של עטר לשחרר אותי היתה מקצועית נטו ולא אישית", אומר אנטמן, שעבר יחד עם אלישע לוי להפועל באר שבע. "הדלת שנסגרה בחיפה פתחה לי שתי דלתות חדשות, בבאר שבע ובנבחרת ישראל, שללא ספק קידמו אותי מקצועית".

לא פשוט לנסוע מדי יום מהקריות לבאר שבע.
"כן, כל יום אני עושה 250 קילומטר הלוך, ובערב 250 קילומטר חזור. אפשר אפילו ליהנות מזה כשהמטרה כל כך חשובה".

הופתעת כשעטר הודיע לך שאתה בחוץ?
"בכדורגל הישראלי הכל יכול להיות. נכון שהייתי קבוע במכבי חיפה וזה משהו שלא היה צפוי, אבל כך מתנהל הכדורגל, ועכשיו גם אני חלק מזה. עבדתי שנים רבות בחיפה, ומתברר שזה לא היה מובן מאליו. אני מקצוען, ולכן לא חרב עלי עולמי בפן המקצועי. היה לי ברור שלא אשאר בלי עבודה, וכך קרה שלא רק שעברתי למקום אחר עם אתגר חדש, אלא עליתי ברמה המקצועית והגעתי לנבחרת, שזה חלום של כל מאמן".

אנטמן (מימין) על ספסל חיפה. "כך מתנהל הכדורגל, ועכשיו גם אני חלק מזה"צילום: ספי מגריזו

הצטרפו לדף הפייסבוק של "ספורט הארץ" וקבלו חדשות ועדכונים נוספים

ברמה האישית, לא קל לסיים כך 18 שנות עבודה באותו מקום.
"הייתי חלק בלתי נפרד מהקבוצה, בטוב וברע. הרגשתי כאן כמו בבית ואני חלק מההישגים הגדולים של המועדון, הן כשחקן והן כמאמן. יש לי תשע אליפויות מתוך ה־12 של המועדון, הייתי בליגת האלופות, בליגה האירופית, בגביע המדינה - ניצחונות גדולים. יש לי חלק גדול ב־DNA של המועדון הזה".

אז למה זה נגמר?
"ראובן קיבל מיענקל'ה שחר את כל הקרדיט המקצועי, כולל מינוי הצוות המקצועי, וזו זכותו. באינסטינקט שלי אין לראובן שום דבר נגדי. אני לא נוטר לו טינה, ההחלטה שלו היתה מקצועית".

ופתאום נחתת בנגב.
"אספר לך משהו שקיבלתי בהפתעה גמורה. אני ואלישע הגענו לאימון הראשון, ומה שדיברו איתנו זה על איפה דרכי המילוט ממתחם האימונים ומה עושים במקרה של מתקפת טילים. באחד האימונים היתה מתקפה, ולכולם, כולל הזרים, לקח הרבה זמן עד שהם נרגעו. זה נמשך במשחק הבית הראשון שלנו בווסרמיל, כשהכרוז, עוד לפני שהכריז על ההרכבים, הודיע איפה פתחי המילוט ומה עושים אם יהיה "צבע אדום". כשהייתי בחיפה, צבע אדום היה הפועל, היום זה מתקפת טילים. אלה דברים שלא רואים מחיפה ורואים מפה. מקצועית, המעבר היה חלק, כי המשכתי לעבוד עם אלישע".

אנטמן (משמאל) חוגג עם הצוות המקצועי בחיפה. "יש לי חלק גדול ב-DNA של המועדון הזה"צילום: ליאור סיבילה

ב-17:40: מכבי חיפה - הפועל ר"ג. הצטרפו לעדכונים החיים ב"ספורט הארץ"

ואיך אתה רואה ממרחק כזה שתי נקודות ליגה של מכבי בחמישה משחקים?
"אין לי זכות כיום לדבר על מכבי חיפה, אני רחוק ועסוק כולי בהפועל באר שבע. אני יודע, מניסיון של 18 שנים בחיפה, שזה מועדון חזק ובלתי שביר, המועדון הגדול ביותר בארץ. זה לא נכון עבורם לדבר כיום על אליפות, אבל יש עוד כמעט ליגה שלמה והקבוצה הזאת תמיד, ובכל מצב, נאבקת על תארים. שום דבר לא גמור".

האוהדים ממשיכים לעמוד מאחורי המאמן.
"אוהדי חיפה התבגרו והם החוסן של המועדון. הם למדו לפרגן, וכך צריך להיות. אגב, לפני שלושה שבועות, כשאוהדי חיפה הגיעו לווסרמיל עם הקבוצה למשחק מולנו, במשך דקות ארוכות הם עודדו אותי. הם יודעים וזוכרים מה עשיתי למועדון. מאוד התרגשתי".

ניר דוידוביץ' יחזור עוד חודש מפציעה, אמיר אדרי בינתיים בשער. מי צריך להיות שוער ראשון?
"דוידוביץ' הוא מסוג הספורטאים שחוזרים לאחר פציעה הרבה יותר מחושלים, הרבה יותר טובים והחלטיים. אמיר עומד עכשיו בשער, ולמעשה חסרונו של ניר לא מורגש. אני כבר לא מאמן השוערים שלהם, ויש להם מאמן שצריך להחליט בין שתי חלופות נהדרות".

דוידוביץ'. "אמיר עומד עכשיו בשער, ולמעשה חסרונו של ניר לא מורגש", אמר אלטמןצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ