מכבי ת"א? בסך הכל מדובר בסיפור פשוט

כפי שהם לא התרגשו מההפסד בב"ש, כך גם הניצחון על אשדוד לא שינה דבר בדרך של קרויף, גרסיה ושות'. כנראה שכך נראית מקצוענות

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

1. למעט מכבי נתניה הקפריזית, מציגות 13 הקבוצות האחרות בליגת העל שישה מחזורים יציבים למדי, שמאפשרים לנבא משהו מן הצפוי להן בהמשך העונה. הפועל חיפה, סכנין ובית"ר ירושלים, למשל, יצטרכו להדהים כדי למצוא את עצמן במקום שאינו "מאבקי הישרדות". מכבי חיפה, לעומתן, תזדקק לנס כדי להיות חלק ממאבק אמיתי על האליפות, או להתאבדות מקצועית של קבוצות כמו אשדוד ומכבי ת"א.

הסיפור של מכבי ת"א עד כה פשוט למדי. לא מדובר בגאונות, גם לא ברכש ערמומי או רק בכיסים עמוקים שמאפשרים חופש פעולה ודומיננטיות. ההתלהבות ממכבי היא בראש ובראשונה ביחס לרשלנות המקצועית הפושעת שאיפיינה אותה בשנים האחרונות. ג'ורדי קרויף אינו נביא, אוסקר אינו משיח. הם בסך הכל אנשי מקצוע סבירים, שאיבחנו היטב את החוליים במקום העבודה החדש שלהם. כך, למשל, זיהו את המחויבות והכישרון של גל אלברמן, כך הבינו שיש להם את שרן ייני, הכלבויניק הטוב ביותר בליגת העל, כך ידעו לא להילחץ מהתלונות על האפתיות של גונזלו גרסיה.

לדרג המקצועי של מכבי ת"א העונה יש סבלנות ופרופורציה. הם לא מאפשרים לאופוריה להשתלט על המועדון אחרי ארבעה ניצחונות רצופים, הם גם לא מאפשרים צלילה לתהומות בעקבות הפסד בבאר שבע. הם רצים לטווח ארוך ובדרך, ברור להם, יהיו עליות וירידות, מנטליות ומקצועיות.

גרסיה. לא משיח, אלא בסך הכל איש מקצוע סביר שאיבחן היטב את החולייםצילום: שרון בוקוב

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

עניין נוסף שצריך להיזקף לזכותם הוא היכולת לשכנע את השחקנים הנכללים בסגל כי יש מקום לכל מי שטוב ומשקיע. נכון, יש מספר שחקנים שמקומם בהרכב כמעט מובטח, ובצדק, אבל יש מספיק מקום כדי לייצר תחרות בריאה ורעב. לא מדובר במאמן שהוא סדרן עבודה, אלא במקצוען שבונה את ההרכב בהתאם ליריבה ובהתאם למה שראה במהלך השבוע מחניכיו. יעידו על כך דאבור, מיכה, ביטון, דהן, קולאוטי, ארנשו ועוד. טריוויאלי ככל שהדבר יישמע, עבור מכבי ת"א זאת בשורה חדשה.

באשדוד, לפחות מאז שיוסי מזרחי לקח את המושכות, זה עניין מוכר וידוע. לכן אשדוד בנויה נכון, מאוזנת, מסודרת מבחינה טקטית ומציגה יכולת גבוהה לאורך זמן. התמורה הגדולה ביותר שצריכה להתחולל באשדוד היא ברמה המנטלית. אשדוד זקוקה לדמות שתגרום לקבוצה מוכשרת כל כך לשאוף ליותר.

דווקא בהיבט הזה, מסתמן יוסי מזרחי כנקודת התורפה. ייתכן שאינו מאמין מקצועית באפשרות להגביה עוף, ייתכן שהוא חושש כי פועלו יישפט בהתאם להצהרה שהתקשה לעמוד בה. הזהירות היתרה שלו אינה ניכרת במערך כזה או אחר על כר הדשא, אבל היא תשפיע על כל מי שהוא שולח לשם. אשדוד לא נפלה אתמול ממכבי ת"א למעט ברצון לנצח ובאמונה שניתן לעשות זאת. בעיקר כי המאמן שלה המשיך לשדר לשחקנים שהוא לא באמת מאמין במיקום הגבוה שלהם, בפתיחת העונה המושלמת ובאפשרות להמר עליהם. חבל. הוא והם ראויים ליותר.

יוסי מזרחי. אולי הישועה תגיע מכיוונו של ניב זריהן?צילום: שרון בוקוב

2. מאחר שאין לי אינדיקציה אמיתית לגבי תפקידו (וחשיבותו) של ציון ויצמן בעיריית עכו ועל האופן בו הוא ממלא אותו, אמליץ לו עתה, לאחר שהובהר משפטית כי עליו לבחור בינו לבין תפקיד יו"ר הפועל עכו, להמשיך עם הכדורגל. נדמה לי כי למעט כמה פליטות פה מיותרות, התרומה של ויצמן לקבוצה אינה משאירה מקום לספק. בחירת מאמנים מוצלחת, רכש נפלא, מכירת שחקנים שמאפשרת למועדון לחיות בתקציב צנוע והתעקשות על כדורגל שמביא גאווה גדולה לעיר. מאזן גנאים השתמש ברזומה דומה כדי להפוך בסופו של דבר לראש עירייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ