אלי גוטמן: "אשאר בנבחרת ישראל עד סיום הקמפיין"

המאמן התייחס לאי זימונו של בניון: "אין תחליף לזמן משחק". הנבחרת תפתח עם שני חלוצים, ככל הנראה בן בסט וחמד. כיאל זומן במקומו של ידין שנפצע

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אחרי הביקורות שספג בימים האחרונים בעקבות הסגל שזימן לשני המשחקים מול לוקסמבורג, התייצב המאמן הלאומי אלי גוטמן למסיבת העיתונאים. גוטמן סיפר כי שמר על שקט מאז ההפסד מול רוסיה כדי לגבש תובנות. 

"מאז המשחק נגד רוסיה שמרתי על שתיקה משום שהחלטתי שאני רוצה לגבש תובנות ברורות על בסיס המשחקים שהיו. השארנו את הכבוד שלנו במשחק מול רוסיה – בתוצאה ובאיכות", אמר גוטמן.

בנוגע לקולות הקוראים לפיטוריו אמר: "התובנה האישית שהגעתי אליה היא שכשאני חותם על חוזה אני מסיים אותו, אשאר עד סוף החוזה. ציפיתי לארבע נקודות משני המשחקים הראשונים והשגנו רק נקודה. נכשלנו וזה מאכזב. את חשבון הנפש אעשה בסוף הקמפיין".

גוטמן. "אם תשאל את השחקנים שלי הם בכלל לא מוכנים למשחק השני"צילום: ניר קידר

המאמן התייחס גם לסוגיית אי זימונו של הקפטן יוסי בניון: "החלטתי שאין תחליף לזמן משחק, זה כולל את כולם ולא משנה אם זה יוסי, או טל או כל שחקן אחר. יוסי חקוק בדפי ההיסטוריה כאחד מהשחקנים הגדולים בכדורגל הישראלי, ובהתאם לכך הכבוד שנתתי לו. התקשרתי אליו והודעתי לו אישית, כך גם נהגתי עם טל בן חיים". המשיך גוטמן," השיחה בין יוסי לביני תישאר ביננו. יוסי קיבל את ההחלטה, גם אם זה לא נעם לו. הוא מאוד רוצה להיות בנבחרת, אבל אני רוצה לעשות דברים בדרך שלי. הדלת לא סגורה בפני אף אחד".

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

"אנחנו רוצים להשיב את הכבוד", אמר גוטמן לקראת המשחקים מול לוקסמבורג, "אני רואה את השחקנים ממוקדים. אחת התובנות שהחלטתי לגביהן היא שאין תחליף לזמן משחק ואין ספק שתשאלו אותי לגבי שחקנים שלא נמצאים, וכך זה צריך להיות"

בנוגע לשינויים הטקטיים שהוא צפוי לערוך אמר גוטמן: "את התובנות הטקטיות שלי תראו על המגרש. קבוצה שמבוססת על שיטתיות ולא על מקריות. זה המסר שהעברתי לשחקנים והשחקנים חדורי מוטיבציה. אני רוצה לראות קבוצת כדורגל שמשחקת קרוב אחד לשני, שלוחצת, שמניעה את הכדור ושמשחקת כדורגל מודרני. קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה".

באימון מחר ובאימון בלוקסמבורג, גוטמן מתכוון לשים דגש בעיקר על נושא הנעת הכדור וחזרה לעמדות המוצא. גוטמן, ככל הנראה, יעלה עם תומר חמד ועדן בן בסט בחלק הקדמי, עם אפשרות ששמעון אבוחצירא יעלה לראשונה בהרכב במקום עדן בן בסט. בכל מקרה, הנבחרת תשחק עם שני חלוצים, מלבד ביברס נאתכו ומהראן ראדי. אביחי ידין היה בתמונת ההרכב אך ההקשר שוחרר מהסגל בגלל פציעה ויחליף אותו בירם כיאל שינחת מחר מסקוטלנד. שני הבלמים יהיו דקל קינן ואיתן טיבי, שלא קיים אימון מלא היום. בעמדת המגן הימני מקומו של יובל שפונגין מובטח. בנוגע למגן השמאלי, גוטמן מתלבט בין יואב זיו, אלעד גבאי וגל שיש.

גוטמן התייחס לזמן המועט שיש לו עם שחקני הנבחרת: "לא פשוט להעביר את כל מה שאני רוצה לשחקנים בזמן המועט שיש לי איתם, אבל ידעתי את זה מההתחלה. אני משתדל להתרכז שניים- שלושה נושאים בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ