פרשנות |

בהתאחדות יש דין, אבל מה עם הדיין?

הרדיוס של הפועל תל אביב בוטל, אבל החלטתו המבישה של הדיין אופיר ארגמן, אוהד מכבי מוצהר, תישאר אתנו. וגם שלום אבן עזרא, לצערנו

ארי שמאי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי שמאי, עכבר העיר

1. עיון באתר משרדו של עורך הדין אופיר ארגמן מגלה - על פי הכתוב והכותב לפחות - שהפרקליט ארגמן הוא עילוי לא קטן. לא רק שהוא פעיל בחיי המשפט בישראל (!), הוא גם משתתף תכופות בדיונים הנערכים בכנסת בנושא השלטון המקומי, שותף לניסוח הצעות חוק, ותחזיקו חזק - הוא גם מומחה בעל שם בתחום המיסוי המוניציפלי. חוץ מזה, ממשיך ארגמן לפאר את עצמו, הוא גם היה שותף בחיבור איזה ספר על אגרות והיטלי פיתוח ברשויות המקומיות ואפילו משמש בורר ומגשר בתחום. תותח, הארגמן הזה, אמא שלו בטוח מרוצה.

מי שצריכים להיות מרוצים קצת פחות מהרזומה של ארגמן, ולאו דווקא זה המשפטי, הם חסידי המינהל התקין והיושרה המשפטית. כי הארגמן הזה, כך מתברר, הוא לא רק עילוי משפטי שלא נודע כמותו זה עידנים, אלא גם אוהד די מושבע של קבוצה בשם מכבי תל אביב, ותצלומים בהם הוא עטוי צעיף צהוב כחול מופיעים (או הופיעו) לא מעט בדף הפייסבוק שלו.

זה לא הפריע ל"מחוקק" ארגמן שלא לפסול את עצמו בדיון משמעתי שאליו זומנה הפועל תל אביב בגין זריקת איזה מצית למגרש ברמת השרון וגם לגזור עליה עונש כבד של משחק רדיוס וקנס של 58 אלף שקל. כי ארגמן הוא לא רק מומחה בעל שם ומחבר חיבורים משפטיים נעלים, הוא גם ניחן באצילות נפש המאפשרת לו כנראה לשיר או לפחות להימצא בחבורה של אנשים ששרים "אני מודה לאלוהים שהוא שונא ת'אדומים" ואחר כך לפסוק בדינם של האדומים מבלי לשנוא אותם. עכשיו בטוח אמא שלו מרוצה.

לחדשות ולעדכונים נוספים, הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

תובע ההתאחדות, עו"ד אבן עזרא. "לדון לגופו של עניין ולא לגופו של דיין"צילום: ניר קידר

התקשרתי למשרדו של עורך הדין ארגמן על מנת לשאול האם אין פסול בעובדה שביד אחת הוא אוחז בצעיף צהוב ובידו השנייה הוא דופק את האדומים בפטיש השופט. אז נועה שענתה לטלפון סיפרה שהוא בפגישה (וזה ברור, הרי לתותח כמוהו אין ולו רגע אחד דל), שאלה לרצוני והבטיחה שתחזור. והיא אכן חזרה, נועה, ובנימוס ובחביבות הודיעה לי שארגמן לא מעוניין להגיב ושלחה אותי לדוברת ההתאחדות לכדורגל. כנראה שקל הרבה יותר לארגמן לכתוב ספרים על מיסוי מוניציפלי ולדון את האדומים השנואים מאשר לענות על שאלה פשוטה. מעניין אם את הסיפור הזה יפרסם ארגמן הצהוב באתר שלו תחת הערך "מהתקשורת" .

2. ומה אמר התובע השערורייתי של ההתאחדות לכדורגל בישראל, עורך הדין שלום אבן עזרא, על הטענה בדבר פיצול האישיות של ארגמן והתהייה בדבר כשירותו של אוהד מכבי שרוף לדון את הפועל? "צריך להוריד את עניין הדיין מסדר היום. לא ראוי להעמיד את הדיין לביקורת כרגע. צריך לדון לגופו של עניין ולא לגופו של דיין".

זה נורא מתאים לאבן עזרא להגיד דברים כאלו, הוא הרי הראשון שמחליט לגופו של עניין ולא לגופו של דיין או לגופה של קבוצה. אחרת לא היה מחליט שלא להעמיד לדין את אוהדי מכבי חיפה שזרקו מוט ברזל על מאמנם אלישע לוי, בטענה המגוחכת כי התפרעות האוהדים כוונה כלפי הקבוצה שלהם ולא כלפי הקבוצה היריבה. כי אין ספק הרי שגם אם לא היה מדובר במכבי חיפה, היה מחליט אבן עזרא בדיוק באותו אופן.

3. ואל תדאגו. מקורות משפטיים בהתאחדות מספרים כי הדיין ארגמן סיים כנראה את הקריירה הקצרה שלו בהתאחדות לכדורגל. ולא בגלל שהוא אוהד מכבי שדופק את הפועל (בגלל זה לא ממהרים בהתאחדות לזרוק אנשים), אלא בגלל שבדף הפייסבוק שלו הופיעה בזמנו גם מילת ביקורת אחת או שתיים נגד המוסדות המשמעתיים של ההתאחדות ונגד לוזון. ואת זה לא יסבלו בהתאחדות, כי גם הם דנים לגופו של עניין ולא לגופו של איש. אלא אם קוראים להם אבן עזרא או לוזון.

4. וברגע כתיבת שורות אלו נודע כי בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל קיבל את הערר שהגישה הפועל באמצעות עורך הדין (התותח באמת) עמית פינס והשליך את החלטתו המבישה של ארגמן לפח. אבן עזרא הפסיד עוד תיק.

5. אה, נזכרתי. גם אופיר ארגמן וגם ניב רסקין, השדרן היחיד שחילל את יום הזיכרון, אוהדים שניהם את מכבי תל אביב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ