ידין: "אתנהג כמו נאצי, אהרוס את הקבוצה"

את הדברים הקשים אמר לכאורה אביחי ידין למנהלי הפועל ת"א, לאחר שהמועדון סירב לשחררו בקיץ. תגובת האדומים - כתב תביעה בסך 250,000 יורו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

הפועל ת"א הגישה היום כתב תביעה כנגד אביחי ידין, בסכום חסר תקדים של 250,00 יורו, בעקבות אירועי הקיץ האחרון, בו השחקן ניסה להשתחרר מחוזהו בקבוצה.

במועדון טוענים כי הקשר גרם לנזקים כלכליים ולפגיעה בשמם הטוב, ושהוא לא בחל לנקוט בדרכים פסולות וקיצוניות. עוד נטען בכתב התביעה, שידין וסוכנו "טוו מזימה מחושבת" לעבור למכבי ת"א, בעוד בפני הקבוצה הוצג מצג שווא כי הוא מתכנן לעבור ולשחק בחו"ל.

כמו כן, נאמר בכתב התביעה ש"פנייתו של השחקן לבוררות בתביעה בה דרש שחרור לאלתר עקב 'הפרות הסכם', כביכול מצידה, לא הייתה אלא שלב נוסף בשרשרת פרובוקציות, ונעשתה בחוסר תום לב.מדובר בתביעה צינית, אשר לא הוגשה בתום לב, ואשר לא נועדה אלא לשמש כשלב נוסף במסכת ההתשה כנגד הקבוצה של שחקן אשר חצה את כל הגבולות המותרים בהתנהגותו שלוחת הרסן, ואשר לא היסס להשתמש כנגד הקבוצה בכל נשק שעמד לרשותו".

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

באחת הפגישות שנערכה עם השחקן, בה השתתפו היועץ המשפטי של הקבוצה, דובר המועדון והמאמן ניצן שירזי, הכריז ידין כי אינו מעוניין לשחק בקבוצה. "בתחילתה של פגישה זו (לאחר שהשחקן חזר שוב על דרישתו לשחרור מיידי מן הקבוצה תמורת סכום נמוך וללא קבוצה קולטת)", נכתב בתביעה, "הובהר שוב לשחקן על ידי היועמ"ש כי אופציה של שחרור ללא קבוצה קולטת איננה עומדת על הפרק". תגובת ידין לדברים, לפי כתב התביעה, היתה חריגה, גם בסטנדרטים הנמוכים של ליגת העל: "מהיום אני אתנהג אתכם כמו נאצי, אני אהרוס לכם את הקבוצה, אני אהיה כמו ערבי, כמו מחבל".

"השחקן התנהל בצורה מבזה, משפילה ודוחה כלפי המועדון אשר נתן לו במה והעלה אותו לתודעת עולם הכדורגל הישראלי, ובמילים פשוטות – ירק לבאר ממנה הוא שתה. כל ניסיונות המועדון לקדם הליכים הסכמיים מול השחקן עלו בתוהו, וכך נוצר מצב אבסורדי, בו המועדון אינו יכול לאכוף את ההסכם מול השחקן ואילו השחקן בן חורין לעשות ככל העולה על רוחו, להפר את ההסכמים עליהם הוא חתום, והכל תחת ההנחה כי לעולם לא ניתן יהיה לאכוף עליו לשחק כדורגל במסגרת המועדון", נכתב במסמך.

כזכור, הסאגה הסתיימה ביום האחרון של חלון ההעברות, כאשר מכבי חיפה החתימה את הקשר בן ה-26 על חוזה לארבע שנים, תמורת כ-270 אלף יורו שהועברו לקופת האדומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ