משה בוקר

הוועדה לגיבוש המלצות לשינוי פני הכדורגל הישראלי תקיים מחר (חמישי) בבית סוקולוב בתל אביב מסיבת עיתונאים, בה יציג יו"ר הוועדה, המפכ"ל לשעבר דודי כהן, את מסקנותיה.

מתוך הדו"ח עולות ארבע המלצות מרכזיות: יו"ר ההתאחדות יהיה חייב להיות מנותק לפחות שנתיים מניהול ומעורבות בקבוצת כדורגל או מחברות במרכז ספורט; יש לצמצם את ליגת העל והליגה הלאומית ל-12 קבוצות בלבד כל אחת החל מבעוד שנתיים; מינוי יו"ר איגוד השופטים ייעשה באמצעות ועדה שתורכב מיו"ר ההתאחדות, נשיא בית הדין העליון ונציג ציבור; וכן צריכה לקום מינהלת ליגה לניהול ליגת העל.

אבי לוזון הכריז היום בישיבת הנהלת ומזכירות ההתאחדות כי החליט להקים גוף שיהיה אחראי על בחינת המלצות הוועדה - שבה היו חברים, בין השאר, יעקב שחר, ניר חפץ ואבי נמני - ויישומן. זאת בניגוד למסקנות ועדת זליכה, אותה הקימה שרת התרבות והספורט לימור לבנת, אותן לוזון אינו מתכוון ליישם.

כבר עתה נראה שההתאחדות לא תקבל על עצמה את כל מסקנות ועדת כהן. ההמלצות לגבי ניתוק יו"ר ההתאחדות מהכדורגל ייכנסו לתוקף רק לאחר שלוזון יסיים את כהונתו, וככל הנראה לא יחולו עליו אם יחפוץ להיבחר שוב לתפקיד. בנוגע לצמצום הליגה, נראה שאין סיכוי שהנהלת ההתאחדות תאשר את ההמלצה, מאחר שלוזון התחייב בפני בעלי הקבוצות כי בשנים הקרובות לא יחולו שינויים במבנה הליגות והוא אינו רוצה לצמצם אותן מעבר לכך. לוזון אינו מתנגד להקמת מינהלת ליגה וכזו אמורה לקום כבר בשנה או בשנתיים הקרובות.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

לוזון. "אם הייתי מבטל את המשחקים בתל אביב לא היה סיכוי שההגרלה היתה מתקיימת בישראל"צילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ