גם ספרטה פראג גדולה על קרית שמונה

שני שערים של ספרטה פראג בעשר הדקות הראשונות סגרו את הסיפור עבור האלופה הישראלית, שנראתה רע והפסידה 3-1

אלי שווידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי שווידלר

לא על השיר הזה על פראג חלמה עירוני קרית שמונה לקראת המפגש בבירת צ'כיה מול ספרטה המקומית. אולי מחשבותיה היו עדיין נתונות לאותו סכום נחמד של 6.7 מיליון יורו, אותו איבדה בשל אי העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות. 

אבל בפועל, קרית שמונה אינה שייכת גם לליגה האירופית. תיקו מקרי בבילבאו במשחק שהיה אמור להסתיים בתבוסה, לא פטר את הגנת האלופה הישראלית מחובה להתגונן באופן מסודר וממשמעת קבוצתית. הערב, במחצית הראשונה, שבה קרית שמונה וחזרה להיות קבוצה קטנה ואומללה, ובהופעה מעליבה חזרה להיות אפיזודה חולפת בזירה האירופית.

נחותה מבחינה גופנית ואטית באופן מרגיז, האלופה הישראלית התפרקה לגורמים כבר בעשר הדקות הראשונות, נגד "לחץ מתון" מצד מועדון הפאר הצ'כי שכבר ידעה זמנים טובים יותר. ועדיין - גם יארושיק הוותיק נראה בגיל 35 צעיר בעשר שנים מגילו בהשוואה לשחקני הקישור וההגנה של נציגת המזרח התיכון.

אבוחצירא וקרית שמונה לא מסתדרים הערב מול פראגצילום: אי–פי

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

בלבול מוחלט בהגנה ובקישור האחורי גרם לכך שלפני השער הראשון דני עמוס נאלץ להתערב שלוש פעמים, כשהוא "חשוף בצריח" על ידי חבריו. המשחק נגמר באופן מעשי כבר בדקה ה-10, אחרי השערים של קרצ'י וקאדלץ. אחרי פיגור מביך של שלושה שערים, קרית שמונה השתפרה מעט, אבל גם השער המצמק של אבוחצירא שקבע 3-1, לא אמור לנחם את האורחים. ספרטה הגיעה בקלות למצבי הבקעה ואלמלא החמצות, היתה יכולה גם להכפיל את התוצאה.

"קשה מאוד לסכם משחק כזה. אתה מתכונן למשחק בצורה טובה עם הכנה יסודית ושני שערים מהירים משבשים לך את כל תכנית המשחק", אמר המאמן ברק בכר בסיום, "אני מאוכזב מאוד מאיך שנראנו במחצית הראשונה, אך יחד עם זאת מרוצה ומעודד מעט מהאופי שהראו השחקנים במחצית השנייה. זה לא פשוט לשחק בפיגור 3-0, ולמרות זאת ניראנו טוב יותר במחצית, הצלחנו לצמק והגענו ללא מעט הזדמנויות מול השער".

מהלכי המשחק:
דקה 7 - 0-1 לספרטה פראג! זאפולוצקי מגביה מימין, קרייצ'י בועט, עמוס לא מצליח לעצור וקרייצ'י דוחק מהקו ליתר ביטחון
דקה 10 - 0-2 לספרטה! איבוד כדור של קרית שמונה מיתרגם למתפרצת של הצ'כים. הוסבאואר מוסר מצוין לקאדלף הצעיר שמבקיע מתוך הרחבה
דקה 37 - גבאי בועט מקו הרחבה לפינה הקרובה, ואצ'ליק הודף לקרן
דקה 44 - 0-3 לספרטה! עמוס יוצא גרוע ושוויידיק נוגח פנימה מטווח אפס
דקה 75 גבאי מגביה לראשו של אבוחצירא, שנוגח מ-6 מטרים החוצה
דקה 76 - 1-3! רוצ'ט מוסר כדור עומק מצוין לאבוחצירא, שמקפיץ מעל השוער פנימה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ