הפועל כפר סבא יוצאת לדרך חדשה

עם הבעלים החדש, ג'קי מויאל ואלון מזרחי כמנג'ר, רוצים בקבוצה לחזור לקדמת הבמה. "אני רוצה ליצור פה דגם של קבוצה אירופית"

סהר אלימלך, צומת השרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סהר אלימלך, צומת השרון

ביום שלישי השבוע סוכמו הפרטים, ונסללה הדרך להעברת זכויות ניהול קבוצת הכדורגל של הפועל כפר סבא לידיו של איש העסקים וסוכן השחקנים ג'קי מויאל. כעת ההתאחדות לכדורגל צריכה לאשר את המהלך, ואם לא יקרה דבר חריג יהיה מויאל בעל הבית החדש של המועדון.

מויאל נחת בישראל בסוף השבוע שעבר וכבר בשבת התייצב באיצטדיון לויטה וצפה לצד אלון מזרחי, אלי יאני ומוטי יברבוים במשחק ההפסד של הקבוצה 1:0 להפועל ירושלים. זה היה רק הסיפתח לשבוע עמוס עבור מויאל, שכלל שורה ארוכה של דיונים ושל פגישות.
בתחילת השבוע נועדו מויאל ושאולי דור עם יו"ר הבקרה התקציבית עופר אורליצקי ועודכנו כיצד אמור להתבצע בפועל תהליך העברת זכויות הניהול. בהמשך השבוע נפגש מויאל גם עם סגן וממלא מקום ראש עיריית כפר סבא צביקה צרפתי ומשם המשיך בצוותא עם אלון מזרחי לפגישה עם עו"ד אמיר יקותיאל.

גורמים המקורבים למועדון טוענים כי חובות הקבוצה נאמדים בסכום של כשני מיליון שקל, וכי עם חילוט הערבויות הקיימות בבקרה, שהפקיד הראל רייכמן, עדיין ייוותרו לקבוצה חובות המוערכים בלמעלה ממיליון שקל. "הראל רייכמן אמור לשאת בכל החובות הנוספים", הרחיב יקותיאל, "אני לא רוצה לנקוב במספרים, אך ייתכן שמויאל יישא בחלק מהנטל".

ביום שלישי, בפורום שכלל בין השאר את מויאל, יקותיאל ומזרחי, נסגרו קצוות אחרונים. במסגרת ההסכם נקבע כי הקבוצה תועבר למויאל לפרק זמן של עשר שנים, שבהן הוא מתחייב לדאוג לניהול השוטף של המועדון. אלון מזרחי ימונה למנג'ר וישמש הסמכות המקצועית הבכירה במועדון. נוסף על כך מבקש מויאל למנות את מוטי יברבוים ליו"ר הקבוצה הבוגרת ואת אלי יאני למנהל מחלקת הנוער.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

"הפועל כפר סבא יוצאת לדרך חדשה", הצהיר השבוע מויאל בשיחה עם "ספורט צומת השרון", "מדובר בתהליך שמצריך סבלנות, ועכשיו אנחנו צריכים להתחיל לעבוד קשה כדי להעמיד את המועדון על הרגליים. אנחנו נדאג שכל המשכורות ישולמו בזמן ושכל ההתחייבויות השוטפות של המועדון יכובדו. אני רוצה ליצור פה דגם של קבוצה אירופית עם ניהול אירופי. השאיפה היא להחזיר את הפועל כפר סבא למעמד של קבוצה משפיעה בישראל, ששחקנים ירצו לבוא ולהיות חלק ממנה".

אלון מזרחי ציין: "הפועל כפר סבא אמנם נמצאת בתקופה קשה, אך עם זאת מדובר במועדון גדול. המטרה הראשונית היא לייצב את הקבוצה, שעברה טלטלה לא פשוטה, ובשלב הבא להחזיר אותה למרכז הבמה".

גם שאולי דור נשמע אופטימי: "זה רגע גדול בשביל המועדון. אני מקווה שלא אצטרך להציל יותר את הפועל כפר סבא. זה לא היה קל, עברתי ימים ללא שינה ורגעים קשים של חרדה עד שהדברים הסתדרו. אני זז הצדה ונותן לג'קי מויאל לנהל את הקבוצה על פי החזון שלו".

סגן וממלא מקום ראש עיריית כפר סבא צביקה צרפתי סיפר: "מהפגישה ביום שני עם מויאל יצאתי מאוד סקפטי. הסברתי לו שהעירייה לא יכולה לקחת כספי ציבור ולכסות איתם חובות של אנשים פרטיים. העירייה תיקצבה העונה את הפועל כפר סבא בסך של 650 אלף שקל, שאמורים ללכת לתפעול מחלקות הנוער. בנוסף, אנחנו מעניקים מתקנים בדמי שימוש מינימליים על פי הקבוע בחוק, וגם זה מסייע לקבוצה. אני מייחל למועדון להגיע למקום טוב הרבה יותר, זה מאוד חשוב מבחינת העיר".

מי שנשא בחלק ניכר מהעול בתקופה האחרונה הוא תמיר בן חיים, מנכ"ל הקבוצה, שאמר: "אני מברך על העברת הקבוצה לידי ג'קי מויאל ומאחל להפועל כפר סבא שתחזור למקומה הטבעי בצמרת הכדורגל הישראלי. הייתי כאן בתקופה הכי קשה של המועדון ועשיתי כל מה שניתן כדי לפתור את הבעיות. ברור שאשמח להיות חלק מהקבוצה גם תחת מויאל, אבל קודם כל נשב עם בעל הבית החדש, ומה שהוא יחליט יהיה מקובל גם עלי. בשבילי הפועל כפר סבא היא מעל הכל".

בקרב אוהדי הקבוצה ביקשו בשלב הזה לצנן את ההתלהבות. גיא בלום, יו"ר הלב הירוק: "אנחנו ממתינים לראות האם שחקני עבר של הקבוצה יהיו חלק מהמתכונת החדשה. חוץ מזה, עד שנציגות של הקהל לא תיכנס להנהלת הקבוצה ותקבל זכות השפעה במועדון, כל המהלך הזה ממש לא משנה לנו".

את תגובתו של הראל רייכמן לדברים לא ניתן היה להשיג עד למועד סגירת הגיליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ